Шампоан за честа употреба

  • 6 661
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 616
И аз това казвам - шампоанът за мазна коса е ,,по-измиващ,, да кажем. Така косата ще бъде наистина измита и ще трябва повторно измиване след няколко дни.
Това не е сигурно. Бързото омазняване на косата не е непременно обвързано с "добро" или "лошо" измиване, а с количеството произведен себум. При мен например омазняване се получава още на другия или по-другия ден, независимо с какво съм я измила. Така че измиването с шампоан за мазна коса не гарантира, че омазняването ще намалее и ще се разреди миенето. Освен това шампоаните за честа употреба не измиват по-зле от останалите - просто го правят по по-нежен и щадящ начин, докато шампоаните за мазна коса са по-агресивни и могат да създадат проблеми. Затова за бързо омазняващите се коси, които се нуждаят от често миене не поради външни причини, а поради свръхпроизводството на себум, се препоръчват шампоани за честа употреба, но не и такива за мазна коса (освен веднъж седмично).

# 31
  • София
  • Мнения: 10 858
Нимфетка дали тази книжка я има някъде из интернет книжарниците да си я поръча човек? Много ме заинтригува с нея. Благодаря ти, че я сподели.  bouquet  bouquet  bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 478
Dove   но не препоръчвам да е 2 в 1  Peace

има и нов модел - регенериращ, в синя опаковка, подходящ за честа употреба

# 33
  • Мнения: 4 358
Момичета, хубав диалог сте заформили, много ми е полезно да го чета  Hug
Още не съм стигнала до истината, мисля да пробвам кое ще ми се отрази по-добре на косата - шампоан за мазна коса или шампоан за честа употреба  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 1 616
Нимфетка дали тази книжка я има някъде из интернет книжарниците да си я поръча човек? Много ме заинтригува с нея. Благодаря ти, че я сподели.  bouquet  bouquet  bouquet

Вивиан, за съжаление не мога да ти дам никаква информация, защото при търсене с Гугъл ми излезе само един резултат и това е откъсът, към който съм пуснала линк. Търсих в по-известните онлайн книжарници, но няма нищо. Аз получих тази книга като подарък за бала си и мога само да ти кажа, че е издадена от издатество "Хермес" (гр. Пловдив) през 1994 г. За съжаление в сайта на издателството няма информация за това заглавие, но отправих запитване - да видим какво ще ми отговорят! Wink Иначе открих книгата в онлайн книжарници в чужбина, но е на френски език...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 315
Нимфетка до колкото разбрах и ти имаш проблеми с омазняването на скалпа. И си пробвала на Рене Фуртиер, така ли? Кажи кои си пробвала имаше ли ефект и след колко време. Аз се загледах в една аптека и се замислих над Рене Фуртиер, Фито или Давинес. Скоро разбрах, че една позната е ползвала за регулиране на серума шампоан и ампули на Давинес, но вика , че при нея ефект никакъв. Също ми препоръчаха да търся Селсул Блу. Та викаш трябва да се направи комбинация на два вида шампоани- за мазен скалп и за честа употреба ли? А дали ще има ефект ако се вземе някой като Рене фуртиер за мазна коса и някои по евтин за честа. Confused Че ми е множко да дам 50 лв за шампоани и после да се окаже, че няма ефект. Че е и за мъжка главица. Wink Както е станало при моята позната. Confused Thinking

# 36
  • Мнения: 1 616
Нимфетка до колкото разбрах и ти имаш проблеми с омазняването на скалпа. И си пробвала на Рене Фуртиер, така ли? Кажи кои си пробвала имаше ли ефект и след колко време. Аз се загледах в една аптека и се замислих над Рене Фуртиер, Фито или Давинес. Скоро разбрах, че една позната е ползвала за регулиране на серума шампоан и ампули на Давинес, но вика , че при нея ефект никакъв. Също ми препоръчаха да търся Селсул Блу. Та викаш трябва да се направи комбинация на два вида шампоани- за мазен скалп и за честа употреба ли? А дали ще има ефект ако се вземе някой като Рене фуртиер за мазна коса и някои по евтин за честа. Confused Че ми е множко да дам 50 лв за шампоани и после да се окаже, че няма ефект. Че е и за мъжка главица. Wink Както е станало при моята позната. Confused Thinking

Да, наистина имам проблем с омазняването и досега не съм се справила с него, въпреки че съм пробвала най-различни марки шампоани. Рьоне Фюртрер също не ми помогна, но пък прави косата ми обемна, жива и блестяща - затова така горещо го препоръчвам. В момента ползвам само шампоанът за честа употреба - "Натуриа" и мия косата си със същата честота, както и преди. Преди години следвах схемата на Рене Фюртрер - веднъж седмично специалния им шампоан за мазен скалп и суха по дължината коса, а през останалото време се миех със шампоана им за честа употреба. За съжаление и тогава продуктите им бяха доста над финансовите ми възможности,  та употребих само по една тубичка и се отказах. Омазняването не се промени, но пък се сдобих с прекрасна коса! Та не съм сигурна дали ако бях продължила по-дълго по същата схема, щях да имам по-бавно омазняваща се коса.  newsm78 Трябва да имаш и нещо друго предвид - омазняването може да се дължи на най-различни причини (хормонални, неправилно хранене, стрес, неподходящи продукти, силно замърсена среда и т.н.) и не винаги може да бъде повлияно само с употребата на шампоан. Та общо взето не знам какво да те посъветвам - мога само да споделя собствения си опит, а именно че при мен проблемът с омазняването не се реши (вече се примирих), но пък харесвам ефекта, който шампоаните Рьоне Фюртрер имат върху косата ми! Тук доста често сме обсъждали въпроса как да спрем прекомерното омазняване на косата и сме споделяли какви ли не трикове (потърси с търсачката), но на мен досега нищо не ми е помогнало! Sad
А иначе съм на мение, че наистина мазната коса трябва да се мие с шампоан за честа употреба, защото е по-мек и щадящ! Евентуално веднъж в седмицата да се използва специален шампоан. Не съм сигурна дали е удачно да се редуват различни марки, за да не се получи някаква несъвместимост между съставките, но може да опиташ - аз съм пробвала и не е имало проблеми, но всяка кожа и всяка коса са си различни! Все пак трябва да пробваш различни шампоани, докато намериш точно този, който се отразява най-добре на косата ти! Успех! Simple Smile

# 37
  • Мнения: 295
Темата е много хубава .Мисля че ще пробваш доста шампоани докато откриеш кой е за теб.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 315
Мерси за отговора Нимфетка. Крайна сметка тя моята държи сравнително добре мия я два пъти в седмицата. Но разучавам за главицата на приятеля ми. А и имам няколко приятелки, които имат такъв проблем и се мъчат да го решат. Та едната ми каза такава рецепта, но се още не съм я прилагала. При нея дейстало, но не могла да понесе много време миризмата. Та рецептата е обикновен яйчен шампоан и вътре в него една сяра за пиене от аптеката и това се разбива и се миеш така с тази смес. Но от топлото и сярата миришело гадно, но само докато изсъхне мирише нещо като разваление яйца от сярата. Embarassed Rolling Eyes А иначе аз сега съм му купила Клоране с коприва, но ефект не видях. Но хайде то тук не е болка за умиране тя мъжката коса къса и няма проблеми мий си я през ден. Ама аз ходя след него с шампоани и рецепти да го мъча. Май трябва да си седна на дупето.  Wink И на мойта коса се и търся кусури ама от много проби взе и тя да се поомазнява по бързо. преди държеше 5 дена. Ама женска му работа, любопитство се търся за повече обем повече блясък и се сменям от марка на марка дори когато ми е харесала някоя. Видя ли друга оп да пробвам Joy newsm78

# 39
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.si-plus.com/index.php?p=35

http://www.tnt-21.com/bg/ayurveda/index.htm  виж шампоана

http://zadoma.com/index.php?APP_ACTION=ARTICLE_READ&ARTICLE_ … mp;CATEGORY_ID=14

# 40
  • Варна
  • Мнения: 315
Здравей secretgarden този шампоан ползвала ли си, някакви отзиви имаш ли. Че то шампоани много, но ефект до сега не се установява. Confused
Сподели повече.

# 41
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не съм го ползвала, аз се къпя само с хума от месеци вече и резултта е повече от чудесен  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт