Как да изберем хубав абсорбатор?

  • 15 459
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Апартамента ни е малък, кухнята, трапезарията и хола са в  помещение  около 25 квадрата. Искаме да си купим абсорбатор, който да е безшумен и след готвене да не мирише . Има много видове абсорбатори и е труден избора. Какво е важно да се знае при закупуването на абсорбатор ?
Ако някой може да ми препоръча модел  и марка ?
Благодаря ви предварително !

Последна редакция: вт, 20 окт 2015, 09:44 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 11 977
Сметнете си обема на помещението и търсете аспиратор, който да обръща този обем 10 пъти за час. След това се ориентирайте по цена, шум и т.н.
Но 10 пъти на час е първата и най-важна характеристика.

# 2
  • Мнения: 922
Вчера се чудех дали да пускам подобна тема. Намерих само стари коментари. Иска ми се някой, който наистина ползва абсорбатор за тази квадаратура да се включи. Аз знам как се смята и този който го имам уж беше така сметнат, но аз не съм доволна никак. И е шумен, и неефектифен. Вярно че е купен преди много години. Така че, и аз ще чакам мнения

# 3
  • Мнения: 1 377
Избирайте между аспиратори, на които ясно е посочена мощността по стандартът EN 61591.
Аз ще избера от тези http://www.leksgroup.com/l_bg/?s=3&i=9&c=102&n=1 тъй като ясно са изложени характеристиките им - на повечето места почти не е дадена информация.
Относно шума... май няма много какво да се направи, освен да се търси възможно най-кратък път до комина, да се използва гладка, а не оребрена тръба, която да се изолира добре. Ако има нещо друго, което да се вземе предвид, ще ми е интересно и на мен да науча.

# 4
  • Мнения: 4 388
Това ми е болната тема защото имам отворена кухня към дневна в екрю. Парите биха били катастрофа при това обзавеждане а готвя много и всеки ден .
Не намирам хем мощен хем безшумен. Не мога да си позволя  да направя компромис с мощността , но  и силния шум е много труден за преглъщане.
И аз  питам за 25-30 кв помещение .
 В момента съм последно с един двумоторен много мощен , но и много шумен точно до комина и над фурна и котлони.

# 5
  • Мнения: 1 792
Струва ми се, че няма как да е хем мощен, хем безшумен. Моят е ужасно мощен и ужасно шумен, но предпочитам шумът пред миризмата. Малко в страни от темата, но предполагам, че ще е полезно за всички. В кухнята, когато готвя, си държа аератор за въздух, който обира допълнително миризмата.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 977
Важно е, когато аспираторът работи, да има отворен прозорец, за да влиза свеж въздух. Иначе е безмислено.

# 7
  • Мнения: 4 388
Важно е, когато аспираторът работи, да има отворен прозорец, за да влиза свеж въздух. Иначе е безмислено.
Peace
То не може иначе при наистина мощните няма от къде да засмуче толкова въздух.У дома ако не отворя прозореца се отваря вратата ...сама  Laughing.

# 8
  • Мнения: 36
много съм доволна от BOSCH DWW067A50.много мощен и безшумен.препоръчвам горещо.

# 9
  • Мнения: 922
На каква квадратура го ползваш?

# 10
  • Мнения: X
Абсолютно трябва да се гледа "мощността по стандартът EN 61591"
Също така да се осигури приток на свеж въздух към помещението. Много хора затварят прозорци и врати и после казват "Аспиратора на дърпа" Ама какво да издърпа - то те си вакуумират стаята - при хубава дограма и врата.
След това не забравяйте за тръбния път - най -добре е тръбата на аспиратора да се отведе директно през най-близка стена на вън. Включването на аспиратора към общата тръба за вентилация веднага намаля дебита му сигурно два пъти. Помислете си и ако сте на нисък етаж и тръбния ви път всъщност е чак до покрива на сградата. Някои хора си мислят че ефекта на комина всъщност ще облекчи работата на аспиратора но не е така - първо ефекта на комина не е толкова силен и второ ако само един ваш съсед над вас си пусне неговия аспиратор и вие пуснете също, вашия ще трябва да "надвие" неговия + тръбния път. Да не говорим че ползвайки така няколко аспиратора на една тръба вече дебита става твърде голям за тръба 150мм (най-често такива са тръбите за вентилация) и може да си купите аспиратор с 1000 кубика дебит а всъщност да ползвате само 100 кубика но не може да го прецените защото шума винаги е един и същ у вас. Просто ще усещате че не се проветрява помещението.
Казвам тези неща от собствен опит - след като преместихме по време на ремонт тръбата на аспиратора да духа навън и шума му намаля и проветрението му така се подобри все едно нов аспиратор имаме.
всякакви миризми се изпаряват от кухнята след 5 минути. Вече виждаме когато гости пушат в кухнята как дима от цигарите не отива нагоре към тавана а директно от цигарата поема към аспиратора. Много съм доволна че си взехме и от правоъгълните тръби - разположени подходящо в кухненските шкафчета не заемат много място и не губя много пространство от тях.

# 11
  • Мнения: 36
 кухнята ми е 38-39 кубични метра/14 квадратни метра

# 12
  • Мнения: X
........
След това не забравяйте за тръбния път - най -добре е тръбата на аспиратора да се отведе директно през най-близка стена на вън. ........
това не ли забранено в жилищни блокове?

# 13
  • Мнения: 1 792
........
След това не забравяйте за тръбния път - най -добре е тръбата на аспиратора да се отведе директно през най-близка стена на вън. ........
това не ли забранено в жилищни блокове?
Да, забранено е. За справка - Наредба 15.

# 14
  • Мнения: X
При нас иззидахме терасата отстрани и още тогава оставихме дупка за аспиратор в итонга.

Общи условия

Активация на акаунт