Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 373 052
  • 2 934
  •   3
Отговори
# 1 590
  • Мнения: 437
Здравейте, направих медикаментозен аборт преди 28 дни. Веднага след приема на второто хапче започна силното кървене, което продължи 6 дни. На 10ят ден отидох на преглед като АГто ми каза, че всичко е наред и матката ми е чиста. Но от 14 дни имам кървене, което всеки ден е с различна интензивност. Един ден е като леко зацапване, а на другия си е течение с болки като в менструацията. Не мога да се свържа с лекуващия ми лекар и съм се притеснила. Та въпросът ми е това кървене и зацапване нормални ли са и някой сблъсквал ли се е с нещо подобно?

По подобен начин мина при мен. На седми ден имаше леко "прокапване", тогава беше контролния преглед. Предупредиха ме, че мога да очаквам кървене. След това спря за 4-5 дни. След това болка като при цикъл по- обилно кървене за ден два, зацапване няколко дни, после обилно кървене три дни, седем осем зацапване и спря. Бях предупредена, че кървенето може да продължи 4 до 6 седмици.

# 1 591
  • Мнения: 437
Здравейте, може ли да кажете дали е възможен медикаментозен аборт в 10+1 седмица?
Както и ако сте от София да споделите къде сте ходили?

# 1 592
  • Мнения: 47
Здравейте,
Трябва да е възможен. Моят МА е в 17та седмица в болница Надежда, София. Трябва да сте под наблюдение според мен по време на МА. Така че се консултирайте с вашия гинеколог.

Здравейте, може ли да кажете дали е възможен медикаментозен аборт в 10+1 седмица?
Както и ако сте от София да споделите къде сте ходили?

# 1 593
  • Мнения: 38
Здравейте, искам да попитам колко време след аборта мога да си пусна хормонални изследвания и да са точни, понеже отпреди него имам проблеми с някои от хормоните

# 1 594
  • Мнения: 372
Здравейте, искам да попитам колко време след аборта мога да си пусна хормонални изследвания и да са точни, понеже отпреди него имам проблеми с някои от хормоните

Говорете с АГ. При мен беше след като приключи 1я нормален цикъл след аборта, т.е. минава МА, идва следващата менструация и чак след нея. Но не при всеки е толкова скоро Simple Smile

# 1 595
  • Мнения: 437
[Кой ви надблюдава в Надежда и колко време бяте в болницата ?quote author=Mama Juju link=topic=879180.msg43260363#msg43260363 date=1628087529]
Здравейте,
Трябва да е възможен. Моят МА е в 17та седмица в болница Надежда, София. Трябва да сте под наблюдение според мен по време на МА. Така че се консултирайте с вашия гинеколог.

Здравейте, може ли да кажете дали е възможен медикаментозен аборт в 10+1 седмица?
Както и ако сте от София да споделите къде сте ходили?
[/quote]

# 1 596
  • Мнения: 47
4 дни бях там.
Хапчетата ми дадоха на етажа, на който лежах. Като започнаха болките ме откараха в родилното за същинската манипулация. Тя беше извършена от Д-р Десислава Станева.
После имах право на 1 безплатен преглед до 30 дни след МА.

[Кой ви надблюдава в Надежда и колко време бяте в болницата ?quote author=Mama Juju link=topic=879180.msg43260363#msg43260363 date=1628087529]
Здравейте,
Трябва да е възможен. Моят МА е в 17та седмица в болница Надежда, София. Трябва да сте под наблюдение според мен по време на МА. Така че се консултирайте с вашия гинеколог.

Здравейте, може ли да кажете дали е възможен медикаментозен аборт в 10+1 седмица?
Както и ако сте от София да споделите къде сте ходили?
[/quote]

# 1 597
  • Мнения: 38
Здравейте, искам да попитам колко време след аборта мога да си пусна хормонални изследвания и да са точни, понеже отпреди него имам проблеми с някои от хормоните

Говорете с АГ. При мен беше след като приключи 1я нормален цикъл след аборта, т.е. минава МА, идва следващата менструация и чак след нея. Но не при всеки е толкова скоро Simple Smile
Нормален ли беше първият Ви цикъл, понеже моят е наистина много обилен и не знам дали трябва да е така

# 1 598
  • Мнения: 372
Здравейте, искам да попитам колко време след аборта мога да си пусна хормонални изследвания и да са точни, понеже отпреди него имам проблеми с някои от хормоните

Говорете с АГ. При мен беше след като приключи 1я нормален цикъл след аборта, т.е. минава МА, идва следващата менструация и чак след нея. Но не при всеки е толкова скоро Simple Smile
Нормален ли беше първият Ви цикъл, понеже моят е наистина много обилен и не знам дали трябва да е така
Може да е и в двете крайности, ако е твърде обилен и пълните превръзка за под 2 часа, се свържете с АГ.  Мисля, че това беше критерият.
Моят си беше обилен, но и по принцип ми е такъв. Simple Smile

# 1 599
  • Мнения: 5
Здравейте, правих медикаментозен аборт преди 32 дни и от 19 дни имам кървене. Ходих при гинеколога ми и той ми каза, че имам останало в матката и ми изписа Геритамин уж за спиране на кървенето, но от 2 дни откокато го пия кървенето значително се засили… Това нормално ли е с приема на Геритамин, защото аз очаквах да ми намалее и да свърши, а не да ми кърви още повече?

# 1 600
  • Мнения: 1 847
Какво има останало в матката?! Лигавица, кръв ?!
Трябва да посетите друг ДОКтор, трябва да се изчисти, не да се спира с хапчета.

# 1 601
  • Мнения: 5
Гинеколгът ми каза ако до 6 дни не спре кървенето да звънна за кюретаж, не знам какво е останало….
Какво има останало в матката?! Лигавица, кръв ?!
Трябва да посетите друг ДОКтор, трябва да се изчисти, не да се спира с хапчета.
[/quote]

# 1 602
  • Мнения: 1 847
Посетете друг, ако е лигавица не е добре трябва кюртаж .

# 1 603
  • Мнения: 876
Здравейте, правих медикаментозен аборт преди 32 дни и от 19 дни имам кървене. Ходих при гинеколога ми и той ми каза, че имам останало в матката и ми изписа Геритамин уж за спиране на кървенето, но от 2 дни откокато го пия кървенето значително се засили… Това нормално ли е с приема на Геритамин, защото аз очаквах да ми намалее и да свърши, а не да ми кърви още повече?

Този лекар май не е много компетентен. Ако има нещо в матката, то трябва да изтече, а не да се спира с хапчета. Обичайно се дават хапчета за засилване на кървенето и се изчаква един цикъл, за да се види дали тялото ще се изчисти само. Ако не се случи, се прави кюретаж.

Здравейте, може ли да кажете дали е възможен медикаментозен аборт в 10+1 седмица?
Както и ако сте от София да споделите къде сте ходили?

Възможен е МА по всяко време на бременността. Аз имам в 18-та и в 10-та седмица. При първият лежах в болница, защото си беше раждане. При вторият си бях вкъщи.

# 1 604
  • Мнения: 121
Здравейте, аз съм с мисед аборт. Прокървих и отидох на лекар и ми препоръчаха да направя МА. Още тогава изпих едно хапче, а утре ми предстои да смуча две Топогин, но през 4 часа. По менструален цикъл съм 10гс, но преди две седмици бях на ехограф и ембрионът отговаряше на 5гс5 дни, предполагам още тогава е спрял да се развива. Много се радвам, че има тема като тази, защото съм напрегната за утре и се интересувам дали болките са много силни и кога е добре да се вземе обезболяващо? Дали с взимането на Топогин или ако започнат силни болки? На мен са ми изписали обезболяващи свещички. Освен това трябва ли да лежа и след колко време започват “контракциите”? Мога ли да седя на тоалетната например?

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 08:36 от innawow.dimitrova

Общи условия

Активация на акаунт