Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 367 652
  • 2 926
  •   2
Отговори
# 1 950
  • Мнения: 1 219
Това се води възможно най - щадящия начин за аборт.Миналата година имах такъв заради спрял сърдечем ритъм , 6 месеца по късно забременях , дъщеря ми сега е на почти два месеца , успех ви пожелавам!

# 1 951
  • Мнения: 539
Това се води възможно най - щадящия начин за аборт.Миналата година имах такъв заради спрял сърдечем ритъм , 6 месеца по късно забременях , дъщеря ми сега е на почти два месеца , успех ви пожелавам!

Така се води, но не винаги успяваш да се изчистиш след него напълно. При мен беше неуспешен и се наложи да ми правят кюретаж, защото започнах да правя много силни кръвоизливи и въпреки тях не успявах да изхвърля всичко.
Два месеца след кюретажа имах зелена светлина за опити за забременяване, аз реших да изчакам 3 месеца и забременях от раз. За мен лично кюретажът беше много по-щадящ и след него се възстанових много бързо.

# 1 952
  • Мнения: 1 219
Винаги има риск, да. И мен от това ме беше страх.Бях изчела обаче цялата тема, не съм правила сметка, но сиг  за над 95 процента от учстниците тук е бил успешен.Много зависи и на какъв етап се прави, колкото по  рано, толкова по - добре предполгам.

# 1 953
  • Мнения: 539
Предполагам, че е така. Аз бях с мисед в 9-та седмица, с плод отговарящ на 6-та.
Пожелавам успех на дамата!

Хич не обичам да има нови отговори в тази тема, видя ли известие ми става едно свито и мъчно, че отново някой трябва да премине през тази мъка. Важното е, че животът продължава и когато искаш много нещо и се бориш за него рано или късно го постигаш.

# 1 954
  • Мнения: 178
Момичета през месец май се наложи да направя медикаментозен аборт поради спряла сърдечна дейност на плода в 8г.с. с прием на мефигин и топогин и оттогава, но най вече от месец август имам страшен косопад. Ходих на филъри, но не се повлиява косопада, някой имал ли е подобен проблем след аборт  и как се е оправил.

# 1 955
  • Мнения: 2 838
Не съм чувала за подобен проблем след аборт.
Възможно ли е косопада да е от силния стрес, който си преживяла или хормонален дисбаланс?
При мен след аборта тотално ми се прецака и цикъла, както и бях много чувствителна и емоционална.

# 1 956
  • Мнения: 178
Имам цикъл след това, не мисля че имам тотален дисбаланс хормонален, по скоро си го обяснявам със стреса, напрежението на надбъбречната жлеза и от медикамента. За топогина четох че в някой случай след употребата му  води до дерматологични проблеми в т.ч. Косопад.

# 1 957
  • Мнения: 4
Здравейте, имам въпрос!
Разбрах, че съм бременна в третата седмица и реших аборта да се направи чрез медикаменти. След изпиването на първото хапче, не усетих нито болки нито кървене. След 24 часа консумирах и второто хапче вагинално, и след около час започнах да усещам болки, но не и да кървя. След 8 часа започнах да кървя, но кървенето беше толкова слабо, колкото ми е в последния ден на менструацията. Понеже съм чувала различни версии, като например кървенето трябва да е по силно или пък, че е трябвало да излизат някакви люспички… Някой дали ще може да ми помогне? Благодаря!

# 1 958
  • Мнения: 178
Какво лекарства ви изписаха за медикаментозния аборт? Трябва да изхвърлите плода, не само да кървите. Имаше ли нещо като плодно сакче - по голямо от съсирек трябва да е?

# 1 959
  • Мнения: 4
Какво лекарства ви изписаха за медикаментозния аборт? Трябва да изхвърлите плода, не само да кървите. Имаше ли нещо като плодно сакче - по голямо от съсирек трябва да е?
[/quote


Не нямаше такова нещо

# 1 960
  • София
  • Мнения: 3 777
Трябва задължително да отидете на лекар

# 1 961
  • Мнения: 4
Преди топогина беше по-скоро като зацапване. А сега има кървене, но е  нормално, без съсиреци, без ембрион.. просто чиста кръв. Някак съм се настроила, че падат парчета, че болката е непоносима и затова се чудя дали при мен действа... Само една таблетка ми дадоха, а докторът ми е на 300 км, не знам какво да правя..
Изпих го в 7:30 сутринта.

Здравейте, може ли да ви задам един въпрос относно аборта

# 1 962
  • Мнения: 1 219
Не всички си виждат плодното сакче, особено в ранна седмица.Поддържайте връзка с гинеколога, докато потвърди изчистване.

# 1 963
  • Мнения: 4
Добър Вечер!
Изпих мойте 2 хапчета "Мифегин" и след 6 часа трябва да изпия 2 хапчета "Топогин". Много се притеснявам дали всичко ще бъде успешно. Изчетох почти всички 131 страници, но нещо не ми стана ясно... Когато започна да кървя трябва задължително да отида до банята/тоалетната, за да може всичко на спокойствие да излезе, а до тогава трябва да лежа без да ставам?
И защо последните 2 хапчета трябва да се смучат, а не както пише в листовката да се глътнат с вода?
Ще ми обясните ли моля ви. Притеснението явно ми идва в повече и не знам какво да правя.
Много ще съм ви благодарна!

Последна редакция: чт, 29 сеп 2022, 01:08 от Nikol A.

# 1 964
  • Мнения: 1 847
Смучат се защото през слюнката влиза в кръвния поток т.е по-бързо, ако ги глътнеш стомашните киселини може да прецакат нещо.Лежиш ако не се чустваш комфортно, Мойте за "смукане" бяха 4 не 2, но зависи от схемата, първите ги прескочиха при мен защото кървенето беше започнало/спонтанен /.
Кървиш като обилен цикъл, възможно е да имаш и болки като болезнен цикъл, може да ти се разхлаби корема, нормално е.Късмет не се шашкай толкова.

Общи условия

Активация на акаунт