Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 369 111
  • 2 930
  •   1
Отговори
# 2 025
  • Мнения: 1 825
Момичета предстои ми Медикаментозен аборт, днес ми е 53ден от нередовна М (кърмя), според ехограф бременността отговаря на 6гс+2 . В сряда се очаква да ме прегледат пак и да ми дадат хапчетата предполагам. Прочетох какво мога да очаквам, въпроса ми е че след седмица ще пътуваме за празниците и се надявам да се изчистя, дали ще е проблем чак след НГ да отида на преглед пак според вас, разбира се в сряда ще питам и АГ? Тъй като кърмя предполагам няма да мога?  Ако някоя е наясно ще съм благодарна за отговор. 
Малко ме е страх, но до колкото разбирам това е по щадящия метод за мен.

# 2 026
  • София
  • Мнения: 3 802
Милена, ако е възможно отидете преди да заминете. Разбира се, лекарят ще каже най-добре, просто си мисля, че ще сте по-спокойна, ако всичко се е изчистили и остава само лигавицата

# 2 027
  • София
  • Мнения: 11 772
Задължително преди да пътувате отидете. Аз бях в сходна ситуация, трябваше да ходим на почивка и се оказа че не се бях изчистила и се наложи кюретаж. Дано не се налага при вас.

# 2 028
  • Мнения: 4 754
Здравейте!
МА при гинеколог или АГ трябва да се направи?

# 2 029
  • София
  • Мнения: 11 772
Здравейте!
МА при гинеколог или АГ трябва да се направи?

Какво имате предвид? Дали е израждащ лекар ли? Ако това е въпросът, не няма значение, стига лекаря да има опит с МА.

# 2 030
  • Мнения: 1 825
Благодаря ви Йелол и Маце, дано значи за 1 седмица се изчистят нещата и да ме видят преди това, защото и мен ме е страх точно от задържан.

# 2 031
  • София
  • Мнения: 11 772
Благодаря ви Йелол и Маце, дано значи за 1 седмица се изчистят нещата и да ме видят преди това, защото и мен ме е страх точно от задържан.

точно 7 дни при мен отне процеса. Петък изпих първите хапчета и на следващия петък се разбра че се налага кюретаж. Направиха ми го веднага и след обяда бях изписана, в неделята летях за Турция на море.

# 2 032
  • Мнения: 15
Здравейте. Искам да попитам колко време след кървенето от МА ви беше първия цикъл?

# 2 033
  • Мнения: 19
Здравейте, бих искала да ви помоля за препоръка за клиника в София, в която се извършва медикаментозен аборт и да ме насочите към специалисти, ако някой има успешен опит с това! Много благодаря!

# 2 034
  • София
  • Мнения: 3 802
Милена, стискам палци всичко да мине без никакви проблеми. При мен нещата се бяха изчистили още на второто хапче и след това падаше само лигавица.

Ники, моят дойде точно след 40 дни. Първите дни беше по-обилно, после напълно нормален цикъл.

# 2 035
  • Мнения: 15
Милена, стискам палци всичко да мине без никакви проблеми. При мен нещата се бяха изчистили още на второто хапче и след това падаше само лигавица.

Ники, моят дойде точно след 40 дни. Първите дни беше по-обилно, после напълно нормален цикъл.

Благодаря за отговора. Аз изпих първото хапче на 04.11 ,а второто на 06.11 и съответно тогава започна кървенето ,като беше нормално нямаше прекалено много кръв ,а по-скоро нормален цикъл ,който продължи до 15.11 включително. На 14.11 бях на преглед и ми каза ,че всичко е наред и съм се изчистила и съответно това вече бледо (към розово) течение ще спре до 1-2 дни ,така и стана.
Бях се притеснила дали ми закъснява много и дали е нормално това забавяне ,но ще изчакам още малко преди да отида на преглед Sad от няколко дни имам болка долу като преди цикъл ,предполагам това също е нормално…

# 2 036
  • София
  • Мнения: 3 802
Да, напълно е естествено. При някои жени отнема малко повече време, при други е по-кратко.

# 2 037
  • Мнения: 1 825
Здравейте, бих искала да ви помоля за препоръка за клиника в София, в която се извършва медикаментозен аборт и да ме насочите към специалисти, ако някой има успешен опит с това! Много благодаря!

По скоро намери Аг на което да се довериш и да знае какво да прави и какво е МА. Аз лично съм в частна болница при моята си лекарка, не мога да дам мнение, защото още нз какво ще се случи, но съм им се доверила напълно, там си следих бременността и там родих.
Благодаря Йелол, надявам се и аз всичко да стане още с хапчетата и да имам едни спокойни празници с позитивно мислене за бъдещето, нека е такова и за вас!

# 2 038
  • Мнения: 4 754
За Сливен може ли да препоръчате АГ с опит с МА?

# 2 039
  • Мнения: 19
Милена, стискам палци всичко да мине без никакви проблеми. При мен нещата се бяха изчистили още на второто хапче и след това падаше само лигавица.

Ники, моят дойде точно след 40 дни. Първите дни беше по-обилно, после напълно нормален цикъл.

Yellow Girl, може ли да ми кажете в коя г.с. направихте МА? При мен е още ранна фаза и се надявам да мине по-леко. Много благодаря Simple Smile

Последна редакция: вт, 13 дек 2022, 14:28 от User001

Общи условия

Активация на акаунт