Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 374 526
  • 2 937
  •   3
Отговори
# 210
  • Мнения: 80
Момичета,претърпява медикаментозен аборт в момента.Преди два дни изпих хапчето и днес се върнах в клиниката и ми поставиха вагинална таблетка.В момента съм под наблюдение.Това ми го извършва доцента,който въобще е вкарал като легални хапчетата за извършване на този аборт.На мен ми се наложи в осма седмица,поради missed...
Вече минаха два часа и нищо не тече..А с таблетката изтече.После каза да започна противозачатъчни, за да се регулира цикъла и да се възстанови лигавицата на матката... Поне три месеца.Това как ви звучи..
Мене ме притеснява.Това са си хормони, все пак.
Искаме дете и смятам да правя изследвания след първия цикъл.Няма ли да повлияе?

# 211
  • Мнения: 1 662
Съжалявам за това , което преживяваш в момента , много, много е гадно. Преживях го същото преди няколко месеца. Бях на профилактичен преглед , след като ми дойде първо кървене след аборта, всичко беше наред и тогава пуснах изследвания. Не съм пила противозачатъчни, имах леки аномалии в рамките на няколко дни , но се нормализираха нещата. Гледай смело напред , не се отдавай на депресия и мъка. Мисли позитивно , всяко зло , за добро.

# 212
  • Мнения: 80
Съжалявам за това , което преживяваш в момента , много, много е гадно. Преживях го същото преди няколко месеца. Бях на профилактичен преглед , след като ми дойде първо кървене след аборта, всичко беше наред и тогава пуснах изследвания. Не съм пила противозачатъчни, имах леки аномалии в рамките на няколко дни , но се нормализираха нещата. Гледай смело напред , не се отдавай на депресия и мъка. Мисли позитивно , всяко зло , за добро.
Alayne, благодаря за подкрепата.
Вярвам и знам че всяко зло-за добро.
Ти, след колко време се изчисти от медикаментозния аборт?

# 213
  • Мнения: 640
Не разбирам, защо трябва да пиеш противозачатъчни? Самият медикаментозен аборт не ги изисква?
Да не би да имаш проблеми с хормоните?  Лекарят най -добре си знае, но ако може да не ги пиеш, по -добре недей

# 214
  • Мнения: 1 662
Съжалявам за това , което преживяваш в момента , много, много е гадно. Преживях го същото преди няколко месеца. Бях на профилактичен преглед , след като ми дойде първо кървене след аборта, всичко беше наред и тогава пуснах изследвания. Не съм пила противозачатъчни, имах леки аномалии в рамките на няколко дни , но се нормализираха нещата. Гледай смело напред , не се отдавай на депресия и мъка. Мисли позитивно , всяко зло , за добро.
Alayne, благодаря за подкрепата.
Вярвам и знам че всяко зло-за добро.
Ти, след колко време се изчисти от медикаментозния аборт?
Кървенето след аборта продължи 10 дни. Самото изхвърляне на плода беше след приема на първото хапче , не след второто, при мен, което се случва по-рядко. След около 30 дни ми дойде и нормална менструация.

# 215
  • Мнения: 640
А интересно, как ще се възстанови лигавицата на матката с противозачатъчните? Луда работа

# 216
  • Мнения: 80
А интересно, как ще се възстанови лигавицата на матката с противозачатъчните? Луда работа
Точно по тази тема търсих и информацията,но не намерих.Затова питам и вас.Аз също не намирам логиката.А и този вид аборт е най -близо до естественото помятане.Няма да пия, разбира се.Той може би се страхува да не забременея.А е доцент...Нямам думи.

# 217
  • Мнения: 80
Момичета,в момента смуча и първо хапче топогин,след вече повече от пет часа от слагането му вагинално.В болницата съм и сака си стои.Да се притеснявам ли,не искам да се подлагам на кюретаж.Не мога Weary

# 218
  • Мнения: 1 662
Аз не пих противозачатъчни. Единствено ми каза доктора , да изчакам да ми дойде след аборта. Дойде ми, отидох на преглед ,каза всичко е наред , действайте. За няколко месеца цикълът ми се нормализира , като аномалиите бяха закъснение или подраняване няколко дни. Не смятам ,че ако няма някаква медицинска причина , трябва да се пият хапчета. Защо не го питаш ,каква е причината ?

# 219
  • Мнения: 80
Не разбирам, защо трябва да пиеш противозачатъчни? Самият медикаментозен аборт не ги изисква?
Да не би да имаш проблеми с хормоните?  Лекарят най -добре си знае, но ако може да не ги пиеш, по -добре недей
Нямам проблеми с хормоните

# 220
  • Мнения: 80
Аз не пих противозачатъчни. Единствено ми каза доктора , да изчакам да ми дойде след аборта. Дойде ми, отидох на преглед ,каза всичко е наред , действайте. За няколко месеца цикълът ми се нормализира , като аномалиите бяха закъснение или подраняване няколко дни. Не смятам ,че ако няма някаква медицинска причина , трябва да се пият хапчета. Защо не го питаш ,каква е причината ?
Разбира се че го попитах."За регулиране на цикъла и бързо възстановяване на лигавицата на матката" Frowning1

# 221
  • Мнения: 1 662
Във форума има няколко гинеколога специалисти ,които водят теми. Защо не попиташ някой от тях? Или не потърсиш второ мнение? Ако си от София , отиди в болница Надежда.

# 222
  • Мнения: 640
Момичета,в момента смуча и първо хапче топогин,след вече повече от пет часа от слагането му вагинално.В болницата съм и сака си стои.Да се притеснявам ли,не искам да се подлагам на кюретаж.Не мога Weary
На мен ми сложиха втората таблетка сутринта и прокървих обилно чак следобед...в коя болница си? 

# 223
  • Мнения: 5
Съжалявам за това , което преживяваш в момента , много, много е гадно. Преживях го същото преди няколко месеца. Бях на профилактичен преглед , след като ми дойде първо кървене след аборта, всичко беше наред и тогава пуснах изследвания. Не съм пила противозачатъчни, имах леки аномалии в рамките на няколко дни , но се нормализираха нещата. Гледай смело напред , не се отдавай на депресия и мъка. Мисли позитивно , всяко зло , за добро.
Alayne, благодаря за подкрепата.
Вярвам и знам че всяко зло-за добро.
Ти, след колко време се изчисти от медикаментозния аборт?

Съжалявам, че е трябвало да се поставиш през това изпитание. Нека всичко мине без усложнения!

Момичета, моят медикаментозен беше Септември. В деня след аборта започнах да взимам противозачатъчни, тъй като в момента не можем да си позволим да имаме дете. 😟 Декември месец започна едно течение в продължение на седмица и след това имах много тъмно кафява течност (близо черна с неприятен мирис, но не силен) , която излизаше от мен в продължение на още 3-4 дни. След това спря.
Преди 8 дни започна цикълът ми за пръв път откакто пропуснах през Август и открих, че съм бременна.
През първите дни на този цикъл течението беше нормално, на 4-я и 5-я ден беше ужасно много! И сега все още се изчиствам. Започнах да взимам таблетки с чист прополис, както и да пия чист Алое Вера гел (можете да се свържете с мен, за да ви помогна са си го купите).
Моля ви, имайте търпение, поддържайте психиката си здрава с позитивно мислене и всичко ще бъде наред!
Надявам се информацията, която ви давам да бъде полезна.

# 224
  • Мнения: 80
Момичета,в момента смуча и първо хапче топогин,след вече повече от пет часа от слагането му вагинално.В болницата съм и сака си стои.Да се притеснявам ли,не искам да се подлагам на кюретаж.Не мога Weary
На мен ми сложиха втората таблетка сутринта и прокървих обилно чак следобед...в коя болница си?  
Каква беше схемата ти за хапчета.???
Значи,аз приех орално МИФЕПРИСТОН и си тръгнах.След два дни, днес се върнах и сутринта в 10 ми сложиха вагинално топогин, кървя още от първия път,но сака стои.Пет часа след вагиналната,сака стоеше и сега на всеки час смуча топогин под езика.
В търновската болница съм.. Много се притеснявам вече.Нямс да се подложа на абразио.Да не би да не са достатъчни тези лекарства...

Общи условия

Активация на акаунт