Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 367 712
  • 2 926
  •   2
Отговори
# 795
  • Мнения: 190
Вероятно зависи от големината на ембриона, но щом са преценили, че при теб може, значи така трябва. Доколкото си спомням на самите лекарства пишеше за определени дни на брой след които не могат да се прилагат. Но явно при всеки е различно и лекарят преценя.

# 796
  • Мнения: 464
[i здравей, зависи коя седмица си. Медикаментозен не може в по голяма седмица, консултирай се с лекар. Иначе, медикаментозният, ако е успешен, е по-щадящ и не се налага да влизаш в болница.
[/i]
Здравейте, на мен също ми предстои аборт, но още се чудя дали да хирургически или медикаментозно, не ми се влиза в болница на вас доктор ли ви го предписа или по ваше желание?

Защо не може медикаментозен аборт в по късна седмица...
Моя беше само с хапчета и бях в 22 Ра.
опасно ли е....
Вие шегувате ли се? В 22 седмица дори не е аборт , ако се наложи прекъсване на бременността , се предизвиква раждане.

# 797
  • София
  • Мнения: 6 010
На листовката на медикамента, който ми изписаха на мен пишеше, че се ползва ако не са минали повече от 63 дни от първия ден на последната менструация. Иначе падат шансовете абортът да е успешен. При мен бяха минали няколко дни повече, но понеже сакът беше малък всичко мина по план.

# 798
  • София
  • Мнения: 1 480
Здравейте момичета, никак не ми е приятно че има познати лица в тази тема, но какво да се прави.. ето и аз тук . Вчера в 6+6г.с. изпих 3те мифегина,  а от утре сутрин трябва да слагам цитотек под езика на 4 часа. До момента нищо не се е случило, освен бледо зацапване, което така или иначе си имах. Явно утре ще е веселата част, много ми е притеснено, защото незнам какво да очаквам, но все ще мине някак.
Аборта при мен се налага,заради това че сака е разположен много близо до цикатрикса от секциото (от преди 11м) и вече хориона (клетките на плацентата) тръгва към него и към шийката. Затова и изчакахме чак до сега де, а ембриона си растеше. Тежко решение, но нямаше друг начин.

# 799
  • Мнения: 15
При мен протече с диария, болки наподобяващи контракции в пъти по леко обаче, продължиха около 2ч и кървене, първите 4-5 дни по-обилно, после кафеникаво прокървяване и на 10тият ден всичко приключи. Вчера (на 15 ден) отново прокървих, но не много обилно, днес вече леко зацапване, смятам, че е нормално след консултация с лекари. Желя я Ви успех и това ще мине.

Здравейте момичета, никак не ми е приятно че има познати лица в тази тема, но какво да се прави.. ето и аз тук . Вчера в 6+6г.с. изпих 3те мифегина,  а от утре сутрин трябва да слагам цитотек под езика на 4 часа. До момента нищо не се е случило, освен бледо зацапване, което така или иначе си имах. Явно утре ще е веселата част, много ми е притеснено, защото незнам какво да очаквам, но все ще мине някак.
Аборта при мен се налага,заради това че сака е разположен много близо до цикатрикса от секциото (от преди 11м) и вече хориона (клетките на плацентата) тръгва към него и към шийката. Затова и изчакахме чак до сега де, а ембриона си растеше. Тежко решение, но нямаше друг начин.

# 800
  • София
  • Мнения: 6 010
Ох, Хулиганче, как съжалявам да те видя тук! Съжалявам, че се налага да минеш през това.
При мен кървенето започна около 24 часа след Мифепристона имаше даже и съсиреци, но на другия ден при прегледа доктора каза, че сакчето си е там. На мен ми дадоха две хапчета Мифегин през два часа и кървенето започна още след първото. С един нурофен и система парацетамол изкарах целия ден. Честно казано очаквах да е по-тежко предвид, че бях 10 седмица вече.
Желая ти успех утре и дано всичко мине гладко!

# 801
  • Мнения: 8
[i здравей, зависи коя седмица си. Медикаментозен не може в по голяма седмица, консултирай се с лекар. Иначе, медикаментозният, ако е успешен, е по-щадящ и не се налага да влизаш в болница.
[/i]
Здравейте, на мен също ми предстои аборт, но още се чудя дали да хирургически или медикаментозно, не ми се влиза в болница на вас доктор ли ви го предписа или по ваше желание?

Защо не може медикаментозен аборт в по късна седмица...
Моя беше само с хапчета и бях в 22 Ра.
опасно ли е....
Вие шегувате ли се? В 22 седмица дори не е аборт , ако се наложи прекъсване на бременността , се предизвиква раждане.

Аз си я родих Cry но раждането го предизвикаха с хапчета, предполагам е медикаментозен аборт. Не са ме чистили по никакъв начин.

# 802
  • Мнения: 2 838
Момичета,колко време след медикаментозен аборт теста за бременност е все още положителен?

# 803
  • Мнения: 464
[i здравей, зависи коя седмица си. Медикаментозен не може в по голяма седмица, консултирай се с лекар. Иначе, медикаментозният, ако е успешен, е по-щадящ и не се налага да влизаш в болница.
[/i]
Здравейте, на мен също ми предстои аборт, но още се чудя дали да хирургически или медикаментозно, не ми се влиза в болница на вас доктор ли ви го предписа или по ваше желание?

Защо не може медикаментозен аборт в по късна седмица...
Моя беше само с хапчета и бях в 22 Ра.
опасно ли е....
Вие шегувате ли се? В 22 седмица дори не е аборт , ако се наложи прекъсване на бременността , се предизвиква раждане.

Аз си я родих Cry но раждането го предизвикаха с хапчета, предполагам е медикаментозен аборт. Не са ме чистили по никакъв начин.
Надежда, съжалявам за това, което Ви се е случило . Не е медикаментозен аборт, а предизвикано раждане. В никакъв случай   не е вредно или опасно, по-скоро май е единственият начин за прекъсване в тази късна седмица. От сърце Ви пожелавам успешна следваща бременност.

# 804
  • Мнения: 15
Моят МА беше на 22ри смятам в понеделник да направя тест, но някъде четох, че до 40тият ден е възможно да показва положителен резултат.

Момичета,колко време след медикаментозен аборт теста за бременност е все още положителен?

# 805
  • Мнения: X
Безсмислено е да правите тест толкова рано , При МА хормона се чисти бавно е ще има положителен резултат .

# 806
  • Мнения: 2 838
И моят беше на 22. Направих тест днес сутринта като имаше втора бледа черта.
В болницата ми казаха да направя тест след 2-3 седмици,та затова реших да е днес. Ще изчакам още малко и ще направя отново.

Мерси за отговорите.

# 807
  • Мнения: 11
Имали в тази група момичета от Смолян и знаете ли там правят ли се МА и при кой доктор?

# 808
  • Мнения: 336
Момичета хапчетата доктора ли ви ги дава или вие си ги купувате от аптеката с рецепта?
Thinking
На мен ми написаха рецепта и си ги купих от аптеката в клиниката.

# 809
  • Мнения: 336
Здравейте, исках да споделя нещо относно МА. Някой беше писал по в началото на темата и ми се искаше да го върна и тук някъде. При мен се получи като при нея. След МА косата започна да ми се омазнява повече и започнаха да ми излизат едни пъпки направо като рог, болезнени и къде ли не по лицето. Та да не се чудите ако и на някоя от вас се случи - от хапчетата е. Това продължава и 2 месеца след МА.

Общи условия

Активация на акаунт