Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 368 386
  • 2 930
  •   1
Отговори
# 1 695
  • Мнения: 34
На мен ми звучи съвсем нормално , ако не е прекалено малко/много като количество.Но аз бих се консултирала с лекаря да ми пусне хормонални изследвания.След хапче за аборт и още два вида медикаменти е възможно някакво разместване на хормоните, което да причини промяната.При мен горе долу се запази цикъла като преди ,но започна да ми цапа съвсем леко до 3-4 дни преди да започне същинското кървене,та и аз май ще се насоча за изследвания скоро.

Силно се надявам да е нормално, но със сигурност ще свържа с лекаря. Благодаря Ви за мнението, малко се по- успокоих.

# 1 696
  • Мнения: 1 289
Здравейте! Дойде ми на 34ти ден. Всичко тръгна нормално, но трая само 2 дни и после само тъмно зацапване - няколко дена. Четох, че първия цикъл е доста обилен, пък при мен е обратното. Не знам дали всичко е наред, но засега смятам да послушам лекаря и да не ходя по доктори, поне този месец.

Есен1, аз съм на 41, не виждам логика за годините. То има и ограничение в дните от бременноста, обаче лекар преценява до кога е възможно. Когато ми предложи МА, АГ каза  "ще опитаме", защото не винаги се получва успешен, но ако е успешен, е по-щадящия метод.

# 1 697
  • Мнения: 1
Здравейте! Някой има ли опит с аборт с 1 таблетка Мифегин и 4 таблетки Цитотек? Страхувам се, че е много болезнено, но за съжаление съм в чужбина и тук само така го правят Disappointed Relieved

# 1 698
  • Мнения: 62
Здравейте! Някой има ли опит с аборт с 1 таблетка Мифегин и 4 таблетки Цитотек? Страхувам се, че е много болезнено, но за съжаление съм в чужбина и тук само така го правят Disappointed Relieved

Здравей! Моят аборт беше по друга схема с лекарствата, но това няма значение, важен е резултата. Мен доста ме боля в самото начало на изхвърляне на плода и всичко покрай него, около 2-3 часа беше кошмар, няма да те лъжа, но пих аулин (предписаха ми за болка или аулин, или нурофен, не знам където си ти дали има аналог на аулин…) и се търпеше. Но не е задължително да те боли толкова много, при всяка жена е различно. Не се тревожи, всичко минава бързо и след време няма да помниш Simple Smile

# 1 699
  • Мнения: 34
Здравейте. Бях ви споделила, че цикъла ми е по-слаб след аборта. Както ви казах, това е 4-тия ми цикъл след аборт и беше около 3-4 дни. След цикъла ми започна едно кафяво-черно зацапване и леко се притеснявам. Бях чела в интернет, че може да е кръв която не е била изхвърлена по време на цикъл, тоест стара кръв и си помислих, че може би е заради цикъла ми който беше 3-4 дни и просто изхвърлям остатъка, но това става в продължение на 4-5 дни. Преди цикъла ми бях вземала антибиотик защото бях болна и след цикъла ми вземах и все още вземам друг антибиотик за инфекция на гърлото и не знам дали това също може да влия е на цикъла ми, за това че е бил толкова къс или за това зацапване. Някой имал ли е такова кафяво-черно зацапване след цикъл и ако да знае ли на какво се дължи? Благодаря Ви!

# 1 700
  • Мнения: 1 289
Ivon22, и аз имах същото зацапване, но първия цикъл. А самият цикъл - 2  дни. И после изведнъж премина в зацапване. Доста дълго беше. Може би около седмица.

# 1 701
  • Мнения: 4
Момичета, сутрин ли се пие хапчето miferpiston?4гс и 6дена съм, предстои ми аборт, имам си бебе на 5месеца

# 1 702
  • Мнения: 2 352
Лекарствата се пият по схема с определен от лекаря часови интервал. На мен ми ги беше сметнала така че да са в удобни сутрешни часове и да не се налага да ставам през ноща.

# 1 703
  • Мнения: 1
Здравейте.Преди около почти 4 седмици напрвих медикаментозен аборт в 5г.с.
Всичко си мина,както си трябва.И на прегледа след 2 седмици всичко беше наред.Цикъла ми подрани и ми изписаха хапчета ,с които да го спра,понеже беше много обилен.Въпроса ми идва тук,понеже с приятеля ми,след тази случка сме го правили само и единствено с предпазни мерки.А от няколко дена,започнаха отново да ме болят зърната ,да имам болки в кръста и засилено бяло течение.Притесних се и си пуснах чхг ,като първия път беше 10,4,което смятам ,че е нормално след аборт.След 48 часа си пуснах отново и беше 9,4.Доколкото знам,ако съм бременна чхг-то се повишава двойно на 48 часа.Възможно ли е да съм бременна според вас или аз вече напълно съм полудяла.

# 1 704
  • Мнения: 34
Ivon22, и аз имах същото зацапване, но първия цикъл. А самият цикъл - 2  дни. И после изведнъж премина в зацапване. Доста дълго беше. Може би около седмица.

Ясно. И мен ме притеснява този цикъл, преди цикъла ми беше по 5-7 дни а сега 3-4 дни. И това зацапване ме притеснява. Вие имахте ли някакви симптоми или болки освен зацапването? Моето зацапване сега е кафяво- червеникаво и не знам дали е нормално и до кога ще продължи…
Благодаря ви, за отговора.

# 1 705
  • Мнения: 1 289


Ясно. И мен ме притеснява този цикъл, преди цикъла ми беше по 5-7 дни а сега 3-4 дни. И това зацапване ме притеснява. Вие имахте ли някакви симптоми или болки освен зацапването? Моето зацапване сега е кафяво- червеникаво и не знам дали е нормално и до кога ще продължи…
Благодаря ви, за отговора.

Моето зацапване беше по-скоро тъмно кафяво, до черно някак. Болки - тук таме може би менструални, но в рамките на нормалното. За сега само един цикъл ми е минал и не знам как ще е следващия път. Мене не зацапването толкова ме притеснява, колкото доста краткия цикъл. И преди съм имала периоди с кратък цикъл, и то доста дълго време, но чак 2 дена не е било. Иначе обикновено ми е максимум 5 дена. (Говоря за същинско кървене). Явно сега си е следствие на аборта. Ако и следващия път е така, може да посетя доктора.

# 1 706
  • Мнения: 34


Ясно. И мен ме притеснява този цикъл, преди цикъла ми беше по 5-7 дни а сега 3-4 дни. И това зацапване ме притеснява. Вие имахте ли някакви симптоми или болки освен зацапването? Моето зацапване сега е кафяво- червеникаво и не знам дали е нормално и до кога ще продължи…
Благодаря ви, за отговора.

Моето зацапване беше по-скоро тъмно кафяво, до черно някак. Болки - тук таме може би менструални, но в рамките на нормалното. За сега само един цикъл ми е минал и не знам как ще е следващия път. Мене не зацапването толкова ме притеснява, колкото доста краткия цикъл. И преди съм имала периоди с кратък цикъл, и то доста дълго време, но чак 2 дена не е било. Иначе обикновено ми е максимум 5 дена. (Говоря за същинско кървене). Явно сега си е следствие на аборта. Ако и следващия път е така, може да посетя доктора.

Стискам палци със следващия цикъл всичко да е наред. На мен днес ми дойде от това кафяво зацпване ми тръгна кръв и то силно кървене, не знам дали е защото предния цикъл ми беше много къс, но се надявам да не е нещо лошо.
На мен за регулиране на цикъла ми бяха изписала Дуфастон , който го пиех от 15-ти я до 25-ти я ден, два пъти на ден в продължение на 3 месеца.

# 1 707
  • Мнения: 5
Здравейте момичета. На 5.11 изпих първите три хапчета, вечерта започнаха спазми, наподобяващи менструални. Нямах кървене и т.н. На 7ми сутринта приех и Топогин 400mg. 15 мин след него започнаха отново спазми с кървене, предимно, когато посетя тоалетната. Не ми се налага да пия обезболяващи. Нямам съсиреци или някакви остатъци. Не съм видяла и усещала да пада плодния сак ( 6 г.с). Нормално ли е да протича по такъв “безобиден” начин?

# 1 708
  • Мнения: 1
Здравейте, след медикаментозен аборт в 6 г.с. имах 9 дни обилно течение със съсиреци предимно когато ходех до тоалетна. След това течението намаля драстично. Стана бледо розово. На 12 ден бях на преглед. Лекарката каза че всичко е наред, но вижда още малко кръв в матката. Казах и че почти нищо не се изхвърля вече. Заключи че аборта е успешен. Всичко беше наред 3 дни след което отново при ходене до тоалетна се изхвърлиха доста съсиреци и голямо количество кръв. Отбелязвам че предните няколко дни нямаше почти нищо на превръзка. Звъннах и и каза да започвам кръвоспиращи хапчета и ако няма подобрение до два дни да и се обадя отново. Случвало ли сее на някоя от вас нещо такова. Уж всичко тръгна да се нормализира и сега отново....Sad

# 1 709
  • Мнения: 248
С рецепта от аптеката ли се взимат хапчетата или директно от доктора ?

Общи условия

Активация на акаунт