КГБ = Клуб на Готините Баби - 162.

  • 48 978
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
Както вчера казах , не ми се говори по темата, достатъчно я чепках във фейса.
Но последните  няколко мисли изказани от Светлето, които абсолютно се повтарят с това  което и  аз писах, ме карат да и отговоря. Светле , това се нарича двоен стандарт, Има хора има и французи. С всичката истинска болка и жал за невинните жертви Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose, няма да коментирам чувствата които изпитах  при масовата смяна на фона на профилните  снимки.

На всичко ви мили девойки, лек и МИРЕН ден.  Hug  Сега може би ще разберете какво имам предвид, защото това което стана в Париж на 13. 11 тук е  24/7.

# 661
  • Мнения: 1 334
Светле , и моите бергении цъфтят /??/ А като беряхме мушмулите , заедно с плодовете имаше и цветове /??/При това време как няма да има аномалии. Какво ли ни очаква ?

Напълно заставам зад казаното от Светла за двойния стандарт. Подкрепям Кари и нейните сънародници , които този ужас го изживяват всеки ден. Съчувствам на всички страдащи по света и се моля “лошото” да спре /?/ Как ли може да стане това?

Гъбке, и аз се нареждам до Светлето с искане за  рецептата за тортата .

Тану, ако ти остане време – дай лесната рецепта за шипков мармалад /Аз нали имам шипкова паста/

# 662
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856

# 663
  • Мнения: 641
 HugПривет, момичета!
Благодаря, за поздравите към мен и ММ.
В събота се приготвях за гости в неделя си пооправих след гостите.Купихме праз и зеле и го напълних в по-малко бидонче. Досега си сеехме след като извадехме картофите, тази година картофите ги вадехме поетапно и ни домързя да сеем зелето и праза.Преди правех на децата в десет литрови бутилки рязана туршия и в три литрови буркани нарязано кисело зеле.Идваше им много и се назландисваха,те хвърлят, аз през пролетта раздавам на съседи кисело зеле.Тази година ще им направя само в три литрови буркани.....(като е малко може да ни е по-сладко)....
"Къде е Киро на кирия"?..., за двора е лесно минава го ММ с фрезата. Нивата е 3,5 декара, ние обработваме една трета, другото е трева и я пръскаме с препарат за повече от 60лв.,преди две седмици изораха цялата нива  за 50лв., на пролет ще я брануват още за 50лв.....и после сеене, копане и докато дойде време  да берем " Еко", доста агрофитнес ще направим.
Момичета,свекърите ни казаха, че повече от 20г.не са си сменяли диоптрите на очилата за четене с минимална грижа за очите ( не може да е съвпадение и при двамата). Всяка сутрин си измивали очите -по 15 пъти едното око ( отворено) с топла вода, после 15 пъти със студена.Вечер повтаряли, но първо със студена, после с топла вода и всяка сутрин пиели на гладно по една чаша сок от моркови....
..............имам снимки от РД с тях и ще ги кача във Фейса довечера
Сърдечни прегръдки.... Hug HugЖабка...Фло, Маринка, Айша... Hug Hug HugИха, Борянка, Янчето... Hug HugКари, Танита, Луси, Ивето... Hug HugГъбче,Мери,Шпунц, Светалчо,Здравчето,  Мая.. Hug Hug..Римар,Тану, Криси... Hug HugДидимити, Дидиа, Хули.. Hug Hug HugДжили.. Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 16 ное 2015, 15:36 от cream_

# 664
  • София
  • Мнения: 8 446
Здравейте красавици!
Чак сега смогнах да седна и да ви нагледам, да си поприказвам с вас.
С цвета вече посвикнах. ММ го одобри. От тук натам всичко ще ни е розово. Днес ще се изповядам. От 10 дни тихомълком си страдах, брах страхове, но имало Господ над нас. На 5.11 приеха ММ в болницата и на следващият ден го оперираха. Слава Богу операцията мина много добре, дори не се наложи да взема болкоуспокояващи. Раздвижването мина също безпроблемно. Лекуващият лекар като разбра, че съм колега и ми казва: сега сигурно ще ме уговаряте да го пусна по-рано, че да си го гледате у дома. Отговорих му: Нищо подобно. Дръжте го колкото дни трябва и после ще ми го върнете чисто нов. Simple Smile Така и стана. Днес го изписаха и вече си е у дома. Даже обядвахме на кръчма, но поляхме събитието с Горнобанска вода, стайна Т hahaha Joy
Много ми се идваше с вас в Пирот, но в събота направихме в Руската черква панихидата за братчето ми - 6 месеца, та затова артисах. Нали съм основен организатор и изпълнител.
Просто не исках да ви натоварвам предварително.
Та така. И аз ще кажа като ДЖИЛИ - добре, че ви срещнах, добре, че ви имам. Голяма опора сте ми!

КРЕМЧЕ, те твойте свекъри големи професори. Я ги изчеткай и им кажи, да събират такива ценни рецепти и да вземат, да ги издадат, та и ние да изглеждаме така добре като тях.

ЖАБКЕ, и на теб желая три шестици Simple Smile

СВЕТЪЛЧО, няма да спра да ти казвам, че пак ме накара да се усмихна: като охлюв на път, като спижурясани патладжани, абе майстор си, ами не знам как да те мотивирам, да седнеш да пишеш. Ние сме облагодетелствани, ама защо да не разсмиваш и други хора. Помисли си.

КАРИ, след като прочетох Светълчо и се готвех да пиша за двойният стандарт, ти ме изпревари. Съгласна съм и с двете ви, да не се повтарям.

ИХИЧКА, Всяка от вас разказва по нещо интересни и като сглобим пъзела, се получава една хубава история, една пъстроцветна есенна картина... Радвам се за вас!

КРИСИ, и с написаното от теб съм съгласна. Не може да не спазваш добрия тон и да се " гъбаркаш" с хората. Още повече с религията им. Не оправдавам тероризма и всякаквите му прояви. Загиват невинни хора...

ЯНЕ, прибра ли дървата?

МАРИНКА днес я виждам по софийските улици, та я взех на стоп. Много ѝ се израдвах Hug

ДИДИМИТИ, добре, че ти си сложила кафе, че така щеше да си отмине днешният ден без тонизираща напитка. От сутринта съм на бегом, та чак сега ще седна да си го изпия.

ТАНИТА Hug

ГЪБКЕ, тортата, тортата, дай моля рецептата. И аз се нареждам до Светълчо и Иха. С удоволствие изчетох твоя пост ( роман ). Ей такива ми се нравят. Може да пишеш по-рядко, но затова пък по много Hug

Оставям ви, отивам да нагледам гаджето. Идва време за следобедно кафе. Снахата днес ни е направила ябълков пай, та ще се гощаваме. Хайде, останете си със здраве. Обичам ви newsm51

# 665
  • Мнения: 1 334
Мила Фло , радвам се с теб , че толкова товари /кахъри/ са се махнали от теб – и за гаджето и за братчето и като капак – боядисано в розово  Heart Eyes. Нека това е предзнаменнование и от тук нататък всичко да е по-леко и в нежно розово. Hug Ти си И мъжко момиче , но дано стига вече. От тук нататък ти пожелавам весели авантюри и радости. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 666
  • София
  • Мнения: 2 675

Хей, Фло, всичко е добре, когато свършва добре, както е казал е Шекспир!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Седя си аз днес на една от софийските улици и чакам да премина и изведнъж чувам клаксон, но не му обръщам внимание. Но кола се доближава до мен, настоятелно натистка клаксона и някой упорито ме гледа. И кого виждат очите ми - Фло! Метнах се в колата без да питам и разпитвам.  hahaha И аз много се зарадвам на случайната среща.  Hug

Джилинка, горе главата! И това ще мине, чула си го, нали?  Hug

Кремче, видях ти свекърите - добре изглеждат и двамата. Но, ти си цветето там!  Hug

Криси, следващият път с нас!  Hug

Жабче, този коминочистач го видяхме в Пирот - да продава четки за комините.  Laughing

Светле, ах, този спанак наистина беше страхотен, ама пък аз си хапвам чушките така апетитно. И те са превъзходни.  Laughing

Иха, ти си герой след пътешествието отпътува за хубавото си местенце за отдих.  Laughing

Утре май пак ще имам повечко задачи, а за четвъртък съм запланувала среща със стара дружка. Дано планът ми се изпълни.

Лека ви вечер!









# 667
  • София
  • Мнения: 16 175
Добър вечер!
Фло, дано от тук нататък да ти е все розово и весело. Щом и ТМ е одобрил боята, няма проблеми. Дано той се възстанови бързо и няма последици. А напролет, като се стопли ще отидем до Пирот, до Одрин, до Солун. Само да сме здрави и да се стопли.
Джили, за какво те е страх? Ми то докато се страхуваме от едно нещо може друго да ни се случи. Как ли пък не - да се оглеждам като гърмян заек.
Каквото има да става - ще стане. Важното е преди това да ни е било хубаво или поне поносимо. 1975 г преживях страшен инцидент в московското метро. Беше си повреда, тогава терористите бяха много рядко явление там. Запали се влакчето ни, спряха тока и бяхме по средата между 2 спирки. А там не са на 500 м. като тук. Трябваше целия влак да вървим отстрани между влакчето и стената. Предупредиха, че по стените тока не може да бъде спрян, да не ги докосваме. Вървяхме с майка ми много внимателно, някой се паникьосаха и изгоряха. страшно беше, миришеше на прегоряло, но вървяхме напред, не спирахме. Жертвите бяха колкото от самолетна катастрофа. И до сега се качвам без проблеми в метрото, не мисля за подобен случай.
1986 г. бях с група туристи в средноазиатските руски републики. Тогава пък самолета ни се запали при излитането, та се спускахме по нещо като пързалка, опърлиха ни се д-петата. Ами возя се и на самолет, няма да се кандилкам с влак я. Хич не го мисля - живота е тук и сега.
Каролин, още от началото на съботните кампании си мислех за при вас. Но политики, световни конспирации...
Кремче, не знам за миенето на очи. Но подтвърждавам за сока от морков - подобрява или запазва зрението. На Ани във 2 кл. и откриха голямо далекогледство. Било малкия дявол след месеци в кувьоз. Та тогава освен очила докторката ми подхвърли за сок от моркови.Но трябвало да бъде с 1 -2 капки мазнина. Така се усвоявал каротина.  Правех и разни коктейли с друг сок, пиеше си ги вечер пред ТВ и свали диоптъра.

# 668
  • Мнения: 2 099
Милички, моички - нямате си идея каква психотерапия сте ми Hug
Светле, Иха, Янче, Маринка, а и всички, които пишат - радвам се, че ви имам. Hug bouquet


 И НА МЕН. И ти за нас, Джилинка! Не пиша напоследък, но старателно чета и наистина ми помагате да си стъпя на краката.

Мила Фло, слава на Бога за благополучното изцеление на деди Николай. Голям любимец ни е той. Почти като Фенчо. Ама и теб си те бива да стискаш зъби, евала!  smile3501 Би ли предала на "малкото доктор", че нов живот живея? А пък за реакцията ти дали ТМ да остава в болицата - това го могат само просветените хора, и медиците отчасти.

Не се сърдете, ще ви натоваря, но не мога да не ви разкажа една история, която искам да чуят колкото може повече хора. Пък може и да ви зарадва историята, както зарадва мен. В момента съм сама с племенницата като придружител в болницата. /Майка й се изстреля за Русе за други нови трагедии, горката!/Племенницата почти не става от леглото. Снощи в 18 часа докторско нареждане: утре рано документ за дарена кръв за кръвопреливане. Брех! Знам, че това става с купуване от мургавите братя, ама нямам толкова пари, пък те са толкова страшни, че Федерико Фелини не би могъл да ги измисли.
Клюмам тъжно в тролея към дома, дори сълзи попротекоха. Правя списък от кого бих могла да очаквам да кръводари днес рано-рано. Списъкът хич не изобилен, нито пък лесен. Оглеждам се отчаяно наоколо. Пред мен седи двойка млади - симпатични, мили, непристорени някак. На път съм да викна в тролея
"Дали тук наоколо някой има 2 часа свободни утре сутрин и нужда от 50-тина лв. /толкова имам/???"
Не посмявам. Слизам си на спирката, съвсем разплакана. Пред мен - двойката. Момчето ми подава ръка да слеза. Е това ми даде кураж. Отворих си устата да си кажа мъката, но преди да проговоря ревнах со се сила. И както си рева - зададох горния въпрос хлипайки. Момчето помисли, помисли, и рече ок. Разменихме телефони, определихме си среща за тази сутрин и аз закретах невярвайки към къщи. 2 часа по-късно телефон - Георги: "Извинявайте, беда ли е че изпуших 3 цигари преди кръводаряването утре? Спирам за днес. Иначе съм ИТ-специалист и волейболист."

Та тъй. 25-годишен, готин, свестен, точен, скромен. Всичко мина като по ноти.

Има надежда!

 bg

# 669
  • Мнения: 2 099
Забравих развръзката. Преляха кръвта на момичето и то живна!

 newsm10

А баба ви З. написа горното и пак се разрева. Ама облекчено някак, затрогнато.

 Sob
Мери, едното бебе-орхидейче се мъдри вече в болницата, за радост на момичето. Благодарение на теб.  flower

# 670
  • Мнения: 4 642
   

   Ох, Здравче, да е живо и здраво това момче! Много трогателно. Слава богу, все още има надеждица за този народ! Горе главата, мила. Идва понякога такъв момент - сякаш Еверест от проблеми се струпва от горе ни.

   Момичета, имам една съседка, която редовно пътува да Одрин на пазар. Като се запролети ще я питам с кои фирми пътува. За едната знам, защото пътувахме до Трън, Ерма и Власинско езеро в Сърбия. С една друга бяхме до Пирот, Нишава, Погановски манастир, Ерма-ждрелото. Ми през цялото време този екскурзовод не спря да говори, обяснява. Намесваше и история, където имаше. Примерно като минахме през Сливница. От него разбрах, че Царичина /Царичинската дупка/  е била тук до София. Та като му дойде времето ще изберем подходящата и по-атрактивна фирма за пътуване.

   Лека ви нощ!

# 671
  • Мнения: 5 374
Прочетох всички! Радвам се , че денят ви е минал успешно. Пожелавам ви  утрешен хубав и безпроблемен ден!
Светълчо, за коментара за тероризма и двойния стандарт
Маринка, наистина натоварването донякъде облекчава болката. Но тя си е вътре в мен.

# 672
  • София
  • Мнения: 8 446
С още нещо да се похваля. Тази вечер си посрещнах голямото дете на летището. Идва в командировка за една седмица. Е сега вече кой е като мен-розов хол, чисто ново гадже, кръчма, па макар и на вода, пай от снахата и пристигна дъщерята. Е, винаги има какво още да се желае, но нека да сме скромни.

ИХА, МАРИНКА, АЙША, ЗДРАВЧЕ, постовете ви са прочетени на деди. Благодари за вниманието bowuu

ЗДРАВЧЕ, наистина трогателна история. Нали съвсем скоро и аз имах такива проблеми с кръводаряването?

Аз цял живот вярвам в доброто и си мисля, че не красотата, а добрината ще спаси света. Силно вярвам в това. Красотата е преходна, добротата е вечна! Слушам днес новините, че французите отново бомбардират. На лошото да отвърнем с още по-лошо. Защо? До кога? Ще върнат ли загиналите в Париж? Дали ще се намерят някога умни политици, които да сложат край на тези безумия?

ГРЕТИ Hug

КРИСИ Hug

Поговорихме си с щерката, та затова сега пиша по нощите.
Хайде лека нощ.

# 673
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856



# 674
  • София
  • Мнения: 2 675

Добро утро във вторник!

Здравче, дано момичето се оправи и да има още много, много дни пред себе си! На теб  Hug

Фло, само радости оттук нататък във вашето семейство!  Щастлива си с "чисто ново" гадже, щерка и ябълковков пай от снахичката! Hug

Криси, и аз съм пътували с ТА "Поход" и там имат много добри екскурзоводи, преподаватели в Нов български университет. През целия път ни разказваше историята на местата, през които минавахме от България до Серес, Гърция.

Грети, така е, сигурна съм.  Hug

Жабче, мерси за кафето и залеза и морето!  Joy

Скрит текст:
Цвета Иванова

Изгрява нов ден

На простора изгрява нов ден,
с бледо слънце и сънени улици.
А дърветата крачат край мен,
зачервили от бързане скулите.

По килим от червени листа
ветровете танцуват по джапанки.
Но е рано за мен да летя
и подскачам по пътя си жабешки.

И си мисля за странни неща —
за тръпчивата сладост на дюлите,
за небето и моя баща,
който в Рая сади сини люляци.

И, понеже светът е суров,
си говоря по пътя с дърветата,
за да върна онази любов,
невъзможно отминала с детството.

И се вливам в потока-тъга
на човешкото вечно отричане.
Но ме спира небесна ръка
и в душата ми пише: "Обичам те!"

Със здраве!

Общи условия

Активация на акаунт