Уред за сушене на плодове и зеленчуци - 2

  • 147 683
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 715
Здравейте! Искам да направя подарък на приятеля ми уред за сушене. На нас ще ни трябва само за правене на пастърма . Нека тези от вас ,които имат да ми препоръчате какъв да взема и какво да гледам.
От една колежка знам, че щом е за месо, е добре да гледаш разстоянието между етажите да е по- голямо. Като разгледаш модели, ще забележиш.

# 706
  • Мнения: 12
Здравейте, имам уред за сушене на Горение.
Искам да суша меса и суджуци.
Някой с конкретен опит?
При пастърма и червени меса, първо в сол и после изкисване и мерудии.
Ниски градуси, дълго време - за да не се изпече. Солта го е подготвила вече.
Но при пресен суджук - как се получава сушенето?
Че с тези температури и влажност навън - няма как да се получи.

# 707
  • Мнения: 2 987
Суджуци, луканки и филета ги сушихме преди изцяло в хладилника, но пробвахме тази година и с дехидратора. Температурата не трябва да е по-ниска от 45-50 градуса за да не се развиват бактерии и не по-висока от 60-70 градуса за да не се изпече. По-ниската температура удължава времето за сушене, а по-високата го скъсява, но се променя доста и вкуса. Пригответе се за минимум 12 часа сушене, а вероятно за по-дебели парчета ще е нужно и много повече. Валираме до възможно най-малка дебелина и за по-голяма повърхност. Сушим частично в дехидратотра и после пак в хладилника до крайния резултат.

# 708
  • София
  • Мнения: 16 025
Здравейте, имам уред за сушене на Горение.

Но при пресен суджук - как се получава сушенето?
Че с тези температури и влажност навън - няма как да се получи.
 
А защо не пробваш с малко количество как ще се получи?
Аз скоро си купих фраер - фурна, има програма за сушене.
Сега сложих 1 карначе от Лидл да се суши, ексеприментирам.

# 709
  • Мнения: 2 987
Това ще е някакъв рядък модел Air Fryer защото повечето нямат настройка на температурата за под 100 градуса както е при дехидраторите до към 30 градуса, а и вентилатора е ненужно за случая много по-силен. Карначетата са много тънки и биха се изсушили много по-бързо, даже трябва да се внимава с времето за да не станат прекалено твърди.

# 710
  • София
  • Мнения: 16 025
Не знам колко е рядък и уникален. Преди дни го взех от Била - прИмоция за Черен петък. Марката е SEG, доколкото знам ги продават във веригата REWE в Герм.
Има уж програма за 30 градуса - 4 часа, но може да се донастройва.
Ако не се изсуши добре наденичката - блоковото помиярче ще намаже. Пробвам разни работи - ябълки, джинджифил суших - станаха.

# 711
  • Мнения: 2 987
Ще стане. Всякакви експерименти сме правили и не си спомням нещо да сме скапали за да не става изобщо за ядене. Толкова дълги часове се суши и като нямаме търпение все поглеждаме докъде е стигнало. Винаги се оказва че му трябва още. Нощен сеанс без наблюдение правим само на отработена вече рецепта с проверено време и температура.

# 712
  • Мнения: 12
Снощи сложих две парчета за проба, 12 часа на 35 градуса, сега е на терасата да си почине. Довечера ще го пусна на 50 градуса за още 8 часа. Ще кажа резултата. Simple Smile
Иначе две сложих и в пушилнята за 3 часа на 80-90 градуса с дъбов чипс и бърбън Simple Smile станаха страхотни.

# 713
  • Мнения: 7 261
Защо му е на месото да си почива? Правя пастърма като слагам парчетата, сравнително големи на 65 градуса за 14- 15 часа. Винаги става.

# 714
  • София
  • Мнения: 12
Момичета, имам нужда от помощ. Купих си дехидратор от Кауфланд  Ayco. Знам, че не е нищо особено, защото май е най-евтините, но нещо не мога да се ориентирам с тавичките. Пише, че тавите се поставят в два размера, по-нисъко и по-високо междуредие.. Единият е компактен, за да се събира в кутията , вторият е по-висок с по-голямо разстояние между тавите. Да, обаче в единия вариант те хубаво влизат една в друга и не се местят, а когато реша някак да ги обърна не се захващах, а се пързалят.
Може ли някой, който има такъв уред да ми покаже как точно да поставя тавите, така че да са с по-голямо разстояние една от друга? Може и на лично, за да не разводняваме темата. Прикачам снимка от книжката, на която уж е обяснено, но нещо не ми пасват

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 08:59 от nikineli

# 715
  • Мнения: 256
Не обръщаш тавичките. Просто ги поставяш една върху друга така, че да не влизат в улеите и тогава ще има повече разстояние.

# 716
  • София
  • Мнения: 12
Не обръщаш тавичките. Просто ги поставяш една върху друга така, че да не влизат в улеите и тогава ще има повече разстояние.
Добре, защото ако се обърна  не са стабилни и  се пързалят. Благодаря!

# 717
  • Мнения: 1 908
Здравейте,  от днес и ние сме със сушилня на Горение искам да пробвам с бон филе( тънката рибица) та може ли някой да ми каже на колко градуса и колко време я сушите или въобще каквото и да е месо?
Суджуци сушил ли е някой ако може да сподели?
Благодаря ви предварително!

# 718
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
Здравейте, в процес на избиране на уред за сушене съм и аз. Другата седмица ще има в Лидл тяхната марка, дали става той? Или да заложа на Горение? Благодаря

# 719
  • Мнения: 2 350
Аз ползвам на Лидъл и съм доволна, но нямам промишлени количества за сушене. Ползвала съм за сини сливи, червени чушки, ябълки,круши  - общо взето да Бъдни вечер неща Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт