Любители на Котки Тема 99

  • 34 522
  • 771
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 786
Добре е Грейси, дебелее , чакам Таня да пусне новата тема и ще се отчета с данък  Laughing

# 766
  • Мнения: 1 612
_Jack_, аз останах с впечатление, че живеят в къща с двор, но не се е научил вътре а ще го прати на поляната. Това не е изоставяне и пак ще е при тях, но на двора а не вътре.

# 767
  • Мнения: 1 786
И смяташ ,че котка, която е живала вътре ще оцелее през зимата на двора ?

# 768
  • Мнения: 10 547
Ако ти се занимаваш със секса между една тайка и един сиамец, аз доброволно се отдадох да помагам на бездомни котки. Ей така, на шега започна всичко, но натрупах за кратко богат ресурс от тъжни истории за изоставени домашни котки, които обикновено завършват живота си, скоро след натирването от дома им, сгазени, пребити, малтретирани, разкъсани от кучата, от някоя инфекция или прост грип.

Ясно писах, че ако сегашният собственик, гледал котката от бебе, не може да я търпи, то очакваш ли някой, в случая евентуален нов стопанин, да търпи препикаването на мъжкаря, което освен че, мокри, и вони на няма такова нещо? Само като видя ДАВА СЕ ЗА ОСИНОВЯВАНЕ СТРАХОТЕН МЪЖКИ КОТАРАК НА ПЕТ ГОДИНИ и ми е ясно, че котаракът или е силно агресивен, или маркира.
В нета, чрез хора, зоомагазини, ветеринарни кабинети, доброволци, приюти се търси дома на стотици малки котета. По-големите от 7-8 месеца чакат с години, а някои и недочкват осиновители. Благодарят на съдбата, че са попаднали при читави приемни семейства, които ги задържат, но от своя страна, домът на приемните затваря врати за нови попълнения.
Не може всяка улична котка да стане домашна, но не може домашни животни да се третират като стари парцали.
Като си неспособен да гледаш животно, не се нагърбваш. То не е само ядене, вода, чиста тоалетна за котките и редовни разходки за кучетата. Това го правят във всеки приют за животни. Наличието на животни в дома, особено куче или котка, означава възпитание, игра, анализ на поведението и отстраняване на неприятни привички и навици.  Питомците на тези с храната и разходките обикновено завършват на улицата, пир нови стопани или най-голямата гавра- плащат си за евтаназия на здрави, млади животни.

# 769
  • Мнения: 1 612
NeliD, нека да се уточним малко  Peace
Женското коте НЕ е мое и НЕ аз решавам дали ще ражда или не! До тук ясна ли съм? Хората, при които е Писа искат котета. Аз търся добрия вариант, защото и да говоря с тях файда нула. Сега разбрахте ли защо продължавам да говоря за това. Ако е моя ще я кастрирам и край! Но НЕ е! А темата нали е за ЛЮБИТЕЛИ? Къде тогава да си задавам въпросите? Аз не съм коткомразка, защото нямаше да бъда тук.

# 770
  • Мнения: 2 531
Айс, една нощ Лъки ми беше изял столовете от еко-кожа в кухнята, ама ръфал, все едно е куче  Laughing

# 771
  • София
  • Мнения: 13 128
Заповядайте в новата юбилейна стотна тема

Ако има желаещи да ги включа в списъка с любимците ни или имате някаква важна информация, подходяща за първи пост, моля пишете ми!

И не забравяйте за данъците и таксите при записване в темата! Wink

Общи условия

Активация на акаунт