помогна ли ви училището за бременни?

  • 1 312
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 877
мисля да се запиша в 1 АГБ, СВ София, някой доволен ли е от училището (лекцията ) там?
ако не отида, какво ще пропусна?
благодаря на всички , мами!

# 1
  • Мнения: 3 334
аз не съм ходила на училище за бременни,но имам познати,които са ходили и са останали много доволни!Леко бременеене!

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
аz беz тукашното училиище щях да съм на никъде Naughty....не броя форума Wink

# 3
  • Мнения: 5 391
Аз, от това, което съм посещавала тук, в Русе, не съм доволна Naughty

# 4
мисля да се запиша в 1 АГБ, СВ София, някой доволен ли е от училището (лекцията ) там?
ако не отида, какво ще пропусна?
благодаря на всички , мами!

И аз ще ходя май месец. Моята лична лекарка ми го препоръча, било добро за всяка жена, а и обяснявали добре!
Ти кога мислиш да ходиш?

На мен лично ми е много удобо, защото живея точно срещу Тина Киркова и там съм се ориентирала да раждам. Но търся лекар там.

# 5
  • Мнения: 554
И аз мисля да го посетя в края на април. Освен това ми го препоръча една позната която работи там. Безплатно е, така че нищо няма да загубя.
sta_nimira мога да ти препоръчам д-р Янакиева. Аз също ще раждам там, но с една позната акушерка. Разчитам изцяло на нея, не на лекар.

# 6
  • Мнения: 1 910
Аз, като гледах темите на лекциите и голямо бла-бла ми се видя. Говоря и за БГ и за тук. Може би си струва, ако човек не ползва интернет за намиране на информация или няма никаква книга под ръка... Моя избор беше да не ходя на такъв курс  и не мисля, че съм била  по-злеинформирана от ходещите...или че нещо съм пропуснала.
 
На твое място бих си чела книжки. Бих даже те посъветвала да четеш най-вече книги за отглеждане на бебето, че после няма време.

# 7
  • Мнения: 3 089
училището в св. софия е добро. хубаво е да се види на живо кое как е. аз, например, си представях предродилна по един наачин, а то било друго. и операционната беше различна от очакванията ми. безплатно е - защо да не отидете? с половинката посещавахме и училище за родители. беше ми полезно. е, сега вече всичко е хипер отработено, но в началото беше голяма неразбория. доволна съм, че бяхме подготвени.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 216
у-щето е готинано, обясняват, отговарят на конкретни въпроси ако имаш такива (хубаво е да можеш да си ги зададеш на място) и пълна обиколка на болницата - аз лична не бях стъпвала в болница та ми беше интересно къде ще попадна Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз лично не съм ходила и съжалявам, само, че не заради лекциите , а заради контактите които си създаваш там, както и разнообразието и съпричастността на всички около теб  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 1 877
мисля да се запиша в 1 АГБ, СВ София, някой доволен ли е от училището (лекцията ) там?
ако не отида, какво ще пропусна?
благодаря на всички , мами!

И аз ще ходя май месец. Моята лична лекарка ми го препоръча, било добро за всяка жена, а и обяснявали добре!
Ти кога мислиш да ходиш?

На мен лично ми е много удобо, защото живея точно срещу Тина Киркова и там съм се ориентирала да раждам. Но търся лекар там.



звъня вече няколко пъти и сутирн и следобед, обаче ме свързват с кабинет, където никой не отговаря....жалко, понеже знам, че се записваш и чаках свободен ден...а за книжките за бебе , напълно съм съгласна, аз вече чета.

# 11
  • Мнения: 1 031
На мен ми помогна. Тук в Пловдив най-хубавото беше, че посетихме всяко родилно отделение и така ми беше по-лесно да се ориентирам в избора си. Създадох доста запознанства. А и някои неща от лекциите също ми бяха от полза - особено в момента в който дойдоха напъните. Всичко, което ни бяха казали на курса ми свърши чудесна работа.
Леко раждане Peace

# 12
  • Мнения: 46 553
Това, което е в Тина Киркова си е само разглеждане на болницата и изреждане на симптомите, при които да тръгнеш за болницата.
Има обаче други училища, като например това на списание "9 месеца", мисля, че беше безплатно, както и други платени, които включват почти всички въпроси, засягащи бременността, раждането и отглеждането на бебето и не е еднократно, а се ходи всяка седмица.
Аз не съм ходила, защото работих до раждането, само на това в Тина Киркова отидох, не чувствам липса, но заслуга за това имат формите  Grinning

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Аз родих и без училище,просто нямах време да го посещавам.

# 14
  • Мнения: 2 040
Нe съм ходила на у-ще за бременни, каквото научих беше от форума ...  Peace
Пък и да исках, тук в нашия град, такива екстри няма за съжалние, а трябва навсякъде да има ... Naughty

# 15
  • Мнения: 2 309
Всяка една допълнителна информация,би била от полза.По време на моята бременност нямаше училище и въпреки милионите книги,които изчетох и след като се срещнах с детето си,бях в необрано лозе.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Посещавах училището на сп."9 месеца", от 7 месец на бременността/до тогава работех/,до раждането.Определено съм доволна!Освен,че получаваш/напълно безплатно/ информация относно бременността,раждането,възстановяването на родилката и отглеждането на бебето,а се запознаваш и с  различни продукти за бебето.Лекциите се водеха от лекари и акушерки както от Шейново,така и от Св.София,от диетолози и ортопеди.Можеш да им задаваш всякакви въпроси.Атмосферата е много приятна и наистина създаваш хубави познанства.

п.п.Изчетох много книги,статии и др. материали,но на живо си е друго.Можеш да питаш и да получаваш адекватни отговори.

# 17
  • Мнения: 3 537
В Света София съм ходила,но е един ден само.Но съм много доволна,така избрах да раждам там след като разгледах болницата и т.н.Много подробно обясняваха всичко,задавахме въпроси и ни отговаряха каквото ни интересуваше.Полезно е,много полезно.Даже след като се запишеш имаш право  да те гледат на ехограф безплатно,така беше поне преди година и половина,сега незнам...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 936
Специално за това училище - няма да пропуснеш нищо. Аз ходех на училището на АзТиТо и съм много доволна, лекциите са подробни и вършат страхотна работа, особено ако ще имаш първо детенце. Чувстваш се някак си по-сигурна в себе си, че ще се справиш и сама

# 19
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ходих на училището и ми беше много полезно. По принцип преди това още бях решила да раждам там. Обясниха ни по какъв начин протича раждането, какво трябва да си носим, какво поема касата и какви екстри срещу заплащане има, кое колко струва. Развеждането из отделенията също ми беше много полезно. Като отидох да раждам, знаех къде и за какво да отида и не се щурах из коридорите. Сега чувам че наплива е много голям, но всеки който има възможност да го посети е добре да отиде.

# 20
  • Мнения: 649
аz беz тукашното училиище щях да съм на никъде Naughty....не броя форума Wink

 newsm10

# 21
  • Мнения: 109
Доволна съм от училището в Св.София!Ориентирах се,видях какво искам и си харесах докторката която го води т.е.Др.Янкова! smile3535

# 22
  • Мнения: 739
там не чух нищо, което да не знам. Св.София в моя случай си направи така антиреклама, защото се отвратих като ме развеждаха вътре - циганки, родилките ядат в коридора, мизерия, на банята пише "пести водата", масите за раждане имаха пожълтели петна от кръв /явно не може напълно да се измие/, нещо не ми хареса  Sad. Друго си е б-ца Лозенец Wink, където родих, не е луксозно, а прилично, чисто и някои удобства.
Повече посещавах курсовете към сп. 9 месеца, но не заради лекциите, а заради срещата с форумски мами и после на сладкарничка  Blush

# 23
  • София
  • Мнения: 44 216
там не чух нищо, което да не знам. Св.София в моя случай си направи така антиреклама, защото се отвратих като ме развеждаха вътре - циганки, родилките ядат в коридора, мизерия, на банята пише "пести водата", масите за раждане имаха пожълтели петна от кръв /явно не може напълно да се измие/, нещо не ми хареса  Sad. Друго си е б-ца Лозенец Wink, където родих, не е луксозно, а прилично, чисто и някои удобства.
Повече посещавах курсовете към сп. 9 месеца, но не заради лекциите, а заради срещата с форумски мами и после на сладкарничка  Blush


аз не съм яла в коридорът никога. има си маси и столове, а ако искаш може да си ядеш в стаята, ако не си добре си ти я носят там храната. С циганките така и не се засякохме освен веднъж два пъти по коридара.
"пести вода" - също не съм видяла да има такъв надпис - може би говориш за банята на етажа, но реално си има бани към стаите и не знам дали изобщо някой ползва тази в коридора... вероятно НЕ!

пожълтели петна има, не могат да се измият да, но не са от кръв, а са от йод, с който те дизинфекцират след раждането (доста щипещо и ниприятно изживяване) - това го казват и на лекцията дори.
относно хигината нямам забележки - миеха по няколко пъти на ден (не знам да кажем 5 пъти там някъде бяха).

Ест всеки има право на избор и собствени впечатления - затова е по-хубаво да се отиде Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 44 216
http://community.webshots.com/album/142975026DfoSZr

това е един линк, който някоя мама беше пускала преди време. Снимките са именно от въпросната обиколка по вр на лекцията.

# 25
  • Мнения: 46 553
там не чух нищо, което да не знам. Св.София в моя случай си направи така антиреклама, защото се отвратих като ме развеждаха вътре - циганки, родилките ядат в коридора, мизерия, на банята пише "пести водата", масите за раждане имаха пожълтели петна от кръв /явно не може напълно да се измие/, нещо не ми хареса  Sad. Друго си е б-ца Лозенец Wink, където родих, не е луксозно, а прилично, чисто и някои удобства.
Повече посещавах курсовете към сп. 9 месеца, но не заради лекциите, а заради срещата с форумски мами и после на сладкарничка  Blush



И на мен ми подейства много зле, ако не бях ходила на курса, щях да родя там  Crazy


Снимките са на Колибри  Hug  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 44 216
Снимките са на Колибри  Hug  bouquet

аз не я познавам  Blush иначе така пише да - аз не бих се сетила да снимам, бравос на нея   bouquet

# 27
  • Мнения: 382
Аз лично съм много доволна.Посещавах училище за бъдещи майки'Ма-Ма' и двете акушерки,които го водят са много мили.На мен ми помогна и за дишането по време на раждането,но най-вече за грижите свързани с бебето.Дори на едната лекция бяхме с таткото за къпането на бебчето и обличането,за смяната на памперса и т.н.Аз съм за  newsm10

# 28
  • Мнения: 467
Посещавах училището на сп."9 месеца", от 7 месец на бременността/до тогава работех/,до раждането.Определено съм доволна!Освен,че получаваш/напълно безплатно/ информация относно бременността,раждането,възстановяването на родилката и отглеждането на бебето,а се запознаваш и с  различни продукти за бебето.Лекциите се водеха от лекари и акушерки както от Шейново,така и от Св.София,от диетолози и ортопеди.Можеш да им задаваш всякакви въпроси.Атмосферата е много приятна и наистина създаваш хубави познанства.

п.п.Изчетох много книги,статии и др. материали,но на живо си е друго.Можеш да питаш и да получаваш адекватни отговори.

За св. София - полезно е!И там ходих. Безплатно е и със сигурност ще добиеш представа и за условията. Пък и е хубаво да чуеш различни специалисти. Не избрах да раждам там, обаче... но въпрос на личен избор!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 365
на кое училище в София да отида, ако искам да се подготвя за грижите за бебето? не да ми обясняват как да дишам и напъвам, а как да го кърмя, къпя, обличам - ей-такива неща.
и как става записването?

# 30
  • Мнения: 21
Виж http://www.roditeli.info/parents/courses/mammyschool/
Може би търсиш нещо подобно?

# 31
  • Мнения: 481
Страшно много ми помогна. Аз до последно си мислех, че ще раждам секцио и не си давах много зор да научавам различните техники, които ни показваха там, но в крайна сметка се оказа, че ще си раждам нормално... Тогава си припомних всичко, което ни учиха  Laughing Не, че не можеш да се справиш и без него, но с помощта на знанията бях по спокойна, знаех какво следва, какво да правя във всеки един момент. Горещо го препоръчвам   bouquet

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
За това през един форум даваме рамо дружно Grinning
Aко беше в Пловдив, да ти свирна за тукашното училище за бременни, което комай е най-доброто, което съм срещала в страната, но в София... В София освен да чакаш Ла Лече да дойде с гръм и трясък (рекламна пауза беше това), защото може и да съм свръхкритична, но от софийските курсове май никой не дава акуратна информация за кърменето.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 877
благодаря много за снимките от Св. София!

# 34
  • Мнения: 1 425
Аз ходих във Варна на училище за родители и не веднъж съм писала, че ми беше много от полза. Горещо го препоръчвам на всички.

# 35
  • Мнения: 481
Снимките, които разгледах са ужасни  Sick
Ами то тук в Пловдив в Окръжна нормалната родилна зала изглежда като тази ВИП, и нормалните стаи са като ВИП стаите, дето са снимани, само дето нямат хладилник и не могат да те посещават роднините по всяко време...

А за петната в родилна зала - наистина са от йод, а не от кръв...

# 36
  • Мнения: 639
За това през един форум даваме рамо дружно Grinning
Aко беше в Пловдив, да ти свирна за тукашното училище за бременни, което комай е най-доброто, което съм срещала в страната, но в София... В София освен да чакаш Ла Лече да дойде с гръм и трясък (рекламна пауза беше това), защото може и да съм свръхкритична, но от софийските курсове май никой не дава акуратна информация за кърменето.
Бу не съм убедена, че си наясно каква точно информация за кърменето дават в другите училища.

# 37
  • Мнения: 639
Shocked автореклама,май не са добре нещата censored  nnnuu

# 38
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Бу не съм убедена, че си наясно каква точно информация за кърменето дават в другите училища.
Да кажем, че съм проверявала и знам какво говоря Grinning
И недей приема всичко лично, окей?

Общи условия

Активация на акаунт