помогна ли ви училището за бременни?

  • 1 315
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Всяка една допълнителна информация,би била от полза.По време на моята бременност нямаше училище и въпреки милионите книги,които изчетох и след като се срещнах с детето си,бях в необрано лозе.

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Посещавах училището на сп."9 месеца", от 7 месец на бременността/до тогава работех/,до раждането.Определено съм доволна!Освен,че получаваш/напълно безплатно/ информация относно бременността,раждането,възстановяването на родилката и отглеждането на бебето,а се запознаваш и с  различни продукти за бебето.Лекциите се водеха от лекари и акушерки както от Шейново,така и от Св.София,от диетолози и ортопеди.Можеш да им задаваш всякакви въпроси.Атмосферата е много приятна и наистина създаваш хубави познанства.

п.п.Изчетох много книги,статии и др. материали,но на живо си е друго.Можеш да питаш и да получаваш адекватни отговори.

# 17
  • Мнения: 3 537
В Света София съм ходила,но е един ден само.Но съм много доволна,така избрах да раждам там след като разгледах болницата и т.н.Много подробно обясняваха всичко,задавахме въпроси и ни отговаряха каквото ни интересуваше.Полезно е,много полезно.Даже след като се запишеш имаш право  да те гледат на ехограф безплатно,така беше поне преди година и половина,сега незнам...

# 18
  • София
  • Мнения: 1 936
Специално за това училище - няма да пропуснеш нищо. Аз ходех на училището на АзТиТо и съм много доволна, лекциите са подробни и вършат страхотна работа, особено ако ще имаш първо детенце. Чувстваш се някак си по-сигурна в себе си, че ще се справиш и сама

# 19
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ходих на училището и ми беше много полезно. По принцип преди това още бях решила да раждам там. Обясниха ни по какъв начин протича раждането, какво трябва да си носим, какво поема касата и какви екстри срещу заплащане има, кое колко струва. Развеждането из отделенията също ми беше много полезно. Като отидох да раждам, знаех къде и за какво да отида и не се щурах из коридорите. Сега чувам че наплива е много голям, но всеки който има възможност да го посети е добре да отиде.

# 20
  • Мнения: 649
аz беz тукашното училиище щях да съм на никъде Naughty....не броя форума Wink

 newsm10

# 21
  • Мнения: 109
Доволна съм от училището в Св.София!Ориентирах се,видях какво искам и си харесах докторката която го води т.е.Др.Янкова! smile3535

# 22
  • Мнения: 739
там не чух нищо, което да не знам. Св.София в моя случай си направи така антиреклама, защото се отвратих като ме развеждаха вътре - циганки, родилките ядат в коридора, мизерия, на банята пише "пести водата", масите за раждане имаха пожълтели петна от кръв /явно не може напълно да се измие/, нещо не ми хареса  Sad. Друго си е б-ца Лозенец Wink, където родих, не е луксозно, а прилично, чисто и някои удобства.
Повече посещавах курсовете към сп. 9 месеца, но не заради лекциите, а заради срещата с форумски мами и после на сладкарничка  Blush

# 23
  • София
  • Мнения: 44 248
там не чух нищо, което да не знам. Св.София в моя случай си направи така антиреклама, защото се отвратих като ме развеждаха вътре - циганки, родилките ядат в коридора, мизерия, на банята пише "пести водата", масите за раждане имаха пожълтели петна от кръв /явно не може напълно да се измие/, нещо не ми хареса  Sad. Друго си е б-ца Лозенец Wink, където родих, не е луксозно, а прилично, чисто и някои удобства.
Повече посещавах курсовете към сп. 9 месеца, но не заради лекциите, а заради срещата с форумски мами и после на сладкарничка  Blush


аз не съм яла в коридорът никога. има си маси и столове, а ако искаш може да си ядеш в стаята, ако не си добре си ти я носят там храната. С циганките така и не се засякохме освен веднъж два пъти по коридара.
"пести вода" - също не съм видяла да има такъв надпис - може би говориш за банята на етажа, но реално си има бани към стаите и не знам дали изобщо някой ползва тази в коридора... вероятно НЕ!

пожълтели петна има, не могат да се измият да, но не са от кръв, а са от йод, с който те дизинфекцират след раждането (доста щипещо и ниприятно изживяване) - това го казват и на лекцията дори.
относно хигината нямам забележки - миеха по няколко пъти на ден (не знам да кажем 5 пъти там някъде бяха).

Ест всеки има право на избор и собствени впечатления - затова е по-хубаво да се отиде Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 44 248
http://community.webshots.com/album/142975026DfoSZr

това е един линк, който някоя мама беше пускала преди време. Снимките са именно от въпросната обиколка по вр на лекцията.

# 25
  • Мнения: 46 573
там не чух нищо, което да не знам. Св.София в моя случай си направи така антиреклама, защото се отвратих като ме развеждаха вътре - циганки, родилките ядат в коридора, мизерия, на банята пише "пести водата", масите за раждане имаха пожълтели петна от кръв /явно не може напълно да се измие/, нещо не ми хареса  Sad. Друго си е б-ца Лозенец Wink, където родих, не е луксозно, а прилично, чисто и някои удобства.
Повече посещавах курсовете към сп. 9 месеца, но не заради лекциите, а заради срещата с форумски мами и после на сладкарничка  Blush



И на мен ми подейства много зле, ако не бях ходила на курса, щях да родя там  Crazy


Снимките са на Колибри  Hug  bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 44 248
Снимките са на Колибри  Hug  bouquet

аз не я познавам  Blush иначе така пише да - аз не бих се сетила да снимам, бравос на нея   bouquet

# 27
  • Мнения: 382
Аз лично съм много доволна.Посещавах училище за бъдещи майки'Ма-Ма' и двете акушерки,които го водят са много мили.На мен ми помогна и за дишането по време на раждането,но най-вече за грижите свързани с бебето.Дори на едната лекция бяхме с таткото за къпането на бебчето и обличането,за смяната на памперса и т.н.Аз съм за  newsm10

# 28
  • Мнения: 467
Посещавах училището на сп."9 месеца", от 7 месец на бременността/до тогава работех/,до раждането.Определено съм доволна!Освен,че получаваш/напълно безплатно/ информация относно бременността,раждането,възстановяването на родилката и отглеждането на бебето,а се запознаваш и с  различни продукти за бебето.Лекциите се водеха от лекари и акушерки както от Шейново,така и от Св.София,от диетолози и ортопеди.Можеш да им задаваш всякакви въпроси.Атмосферата е много приятна и наистина създаваш хубави познанства.

п.п.Изчетох много книги,статии и др. материали,но на живо си е друго.Можеш да питаш и да получаваш адекватни отговори.

За св. София - полезно е!И там ходих. Безплатно е и със сигурност ще добиеш представа и за условията. Пък и е хубаво да чуеш различни специалисти. Не избрах да раждам там, обаче... но въпрос на личен избор!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 372
на кое училище в София да отида, ако искам да се подготвя за грижите за бебето? не да ми обясняват как да дишам и напъвам, а как да го кърмя, къпя, обличам - ей-такива неща.
и как става записването?

Общи условия

Активация на акаунт