Забременели след инвитро - тема 15

  • 51 212
  • 722
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 213
Mim4oo Благодаря ти. Обнадежди ме. Големи тревоги и терзания.... Hug

# 76
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Лекарят ми е Сигридов, доказал се лекар.
Това, че сигридов е доказано добър лекар, не значи, че е безгрешен...  Wink Говорил е и друг път неща, за които дори сам си е противоречал.

+15 кг за 39 г.с си е добре, както и 5-6 кг за 23 г.с  Laughing
Но тук става въпрос за 5-6 кг. през цялата бременност,, а не до 23-та г.с.

Много се притеснявам,ако спре какво ще последва...кюртаж,абразио,...дали може да окаже влияние на другото? Споделете ако сте чували за подобна ситуация.
Не само съм чувала, ами и я преживях, т.е. на практика все още я преживявам. Недей да мислиш какво може да причини едното на другото. Ако едното спре, не се прави нищо. Резорбира се плодния сак от организма и след време изчезва. Моя втори плоден сак все още се вижда, но е едва забележим. Вярвай, че всичко ще е наред и мисли позитивно.

# 77
  • Мнения: 646
Ти пациентка ли си му?
А относно храненето винаги е и ще бъде тема на дебат. Всеки си има мнение за себе си. Хапвайте на воля и се Не бойте. :0))))

# 78
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Ти пациентка ли си му?
Бях, когато работеше в Надежда. Тогава говореше и изписваше неща, които сега твърдо отрича...  Wink И в момента, работейки вече в Борово, на една пациентка изписва лекарство, а точно след два дена обяснява на друга колко е вредно то и какво може да причини на плода...
Не ме разбирай погрешно - Сигридов е много добър лекар. Ако живеех в София, вероятно щях да се следя при него. Но той е лекар, а не Бог...

# 79
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Ти пациентка ли си му?
А относно храненето винаги е и ще бъде тема на дебат. Всеки си има мнение за себе си. Хапвайте на воля и се Не бойте. :0))))

Ти пък клечко такава къде се буташ в групата  Heart Eyes Joy Joy ако човек те гледа отстрани или отзад няма да каже, че си бременна  Heart Eyes Hug
Всичко е до организъм според мен аз примерно не се притеснявам от качване на килограми. Определено съм на подбор на храната но заради разни колити и сега малко завишено кръвно. Но това не попречи до сега да кача близо 7кг  Whistling Whistling А и ям много плодове .... сори полезно, неполезно но ги ям  Crazy

# 80
  • Мнения: 67
Може ли противниците на плодовете да обяснят защо ги отричат. Аз също смятам, че д-р Сигридов е голям специалист, но в предишната тема се появи негово интервю за храненето от което останах много изненадана. Много крайни ограничения,  за които ако няма конкретна медицинска причина ми е трудно да ги приема.

# 81
  • София
  • Мнения: 655
Амини, благодаря за темичката! bouquet
 Бел, радвам се, че при вас нещата се развиват добре!  Hug
Качих 4 кг. миналия път, синът ми се роди 2,8 кг. с перфектни показатели, апгар 8 т. на 1-вата и на 5-тата минута, докато 4 кг. бебета бяха с много по-лоши полазатели. Сигридов ми беше казал, че бебето си взима каквото му е нужно, но в 8-мия месец така ми се беше накарал дали изобщо се храня.  #Crazy Бебето много бързо дръпна, но сега честно казано се моля това да мине 3-те килограма и определено си хапвам повече. Разбира се повече белтъчини, яйца, ядки и зелении, не тесто и сладкиши, не само заради гестационния диабет.
За себе си знам, че повече от 10-12 кг. ще ми дойдат в повече.
Иви, плодовете имат много висок гликемичен индекс и захари, които реално не носят кой знае каква полза на бебето. Неговите кости и мускули се изграждат от белтъчините, а витамините е по-добре да идват от зеленчуци.  Peace

Последна редакция: пт, 23 окт 2015, 18:02 от Dandiela

# 82
  • Мнения: 107
Да се запиша и аз в новата тема. Около 2 или 3 седмици не съм влизала, а то чудо - бебета, нови момичета и нова тема.
Честито на всички родили мами, бебоците им да растат здрави и щастливи.
А на всички нови момичета - лека бременност.
Аз все си се боря с бъбречни кризи и това е. Песъчинки ли вадя или е от разрастването, не знам, но болките са ужасни.
Иначе вече чувствам барбарончето (18 седмица съм) или поне така си мисля, но няма какво друго да е, което ми действа изключително. Още не са ми казали пола, а вече ми е малко любопитно, а мъжът ми все подпитва за пола, ама доктора мълчи.
Иначе терминът ми е на 28.03.2016 г. Така че ще бъда блакогарна да ме запишете най-отпред.

# 83
  • Мнения: 312
Кали, не знам какво отново не ти хареса в моя пост, имайки предвид че се опитах да потуша емоциите при две сладки бременелки.  
Ликоко ясно го е написала, че е качила 5 кг, а тя е в 23 г.с. и в следващия пост е написала, че доктора е казал, че 10 кг по време на бременността са напълно достатъчни. Естлар е много слабичка и е нормално да качи повече кг. Аз също започнах от 48кг през първата бременност и приключих на 63.
Пак ще повторя Не е важно колко кг сме качили, а да родим здрави бебчета  Praynig
Мимчо, добре дошла и бъди спокойна. Нещата ще се наредят  bouquet

# 84
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Кали, не знам какво отново не ти хареса в моя пост, имайки предвид че се опитах да потуша емоциите при две сладки бременелки. 
Ликоко ясно го е написала, че е качила 5 кг, а тя е в 23 г.с. и в следващия пост е написала, че доктора е казал, че 10 кг по време на бременността са напълно достатъчни.
Отново? Защо отново?
Какво да не ми е харесало? Просто те поправих, защото не си разбрала Ликоко. Къде прочете, че доктора й е казал 10 кг.  newsm78
На мен лекарят ми каза 5-7 кг за цялата бременност. Всичко отгоре е лакомия. Кой както иска да си го разбира и практикува. Плодовете хич не са безобидни.
Преди това Ликоко е написала:
Цитат
Аз забременях 55, паднах на 52 от повръщането, възстанових загубата и сега съм 57.
Т.е. до момента е +2 кг.

Просто уточних разминаването.
Пък и ние не се караме. Много ясно, че всеки си има мнение и ще прави това, което намери за най-добре. Ти да не мислиш, че аз съм света вода ненапита и спазвам най-здравословното хранене?  Laughing
Просто спорим, какво лошо има в спора...
Аз без Ликоко не мога. В събота като й се смени поредността на седмиците, по нейната лентичка си сверявам на големината на какъв плод отговаряме...  Hug

# 85
  • Мнения: 646
Ей, кукувици  bouquet Ние просто си лафим, споделяме гледни точки. Преди малко се претеглих (не бях няколко дни) и май нещо още съм качила, вече 59 показва кантара Simple Smile)))))
Абе кой каквото иска да яде, аз просто искам да покажа моята позиция, че трябва да се внимава с кг Simple Smile
Многото кг вредят на бебето и майката. Особено ако се тъпчеш с много тестени неща и от това качваш.

Плодовете наистина съдържат много захар, макар и фруктова. И това доста обърква работата.
За балансирано хранене трябва да се спазва съотношението между мазнини, въглехидрати и белтъчини, в която въглехидратите трябва да са около 20% от дневния прием. Белтъчини около 20-30%. Мазнините (животински - масло, месо, яйца...), растителни (ядки, зеленчуци....) е добре да са най-много. Иначе се пълнее без значение бременна ли си или не си. Аз много се интересувам от балансирано хранене и гледам да го следвам, макар и на мен да ми се ядат баници, мекици и т.н. простотии Simple Smile)))

# 86
  • Мнения: 4 954
Да, и аз не приех нещата навътре.
Кое как се отразява на организма зависи от метаболизма на човека. Пример - ММ качва от въгехидрати. Личи си по кръвната картина, трябва да ограничава въглехидратите (тестените и плодовете), за да не качва. Моя прекрасна милост живее само на въглехидрати, много малко мазнини, основно от растителен произход, и малко белтъчини, старая се да са от животински /пълномаслени млека, сирена, яйца, бяло месо/. Качвам най-много от белтъчини. Когато в диетата си включа повече ядки и месо, особено имаше един месец през бременността, когато ядях основно това, еми качвам от белтъчини за нула време. От Дюкан ще напълнея, казвам ви. Това е играно три пъти, та си знам. А от въглехидрати не качвам, нито ми се отразява по някакъв начин на показателите /глюкоза и триглицериди/.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 669
Добре дошли на новите момичета и лека бременност Simple Smile

Момичета, помагайте с бабини рецепти, тръшнах се - запушен нос, едвам дишам, опитвам се и да кашлям. Карам на чай с мед и лимон и парацетамол и пазя цял ден леглото , ама като гледам не ставам по-добре  Sad

# 88
  • Мнения: 13 977
Тите, оправяй се бързо  Hug За чай от джинджифил знам аз. Нека момичетата споделят дали може да се пие клеева тинктура.

# 89
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Титка бандитка да се оправяш бързо  Hug .

При нас препоръчват моделът на чинията, като най много трябва да са въглехидратите но бавни.

Ако случайно реша да мина на ехограф в София къде да го наравя, много малък е шанса, но все пак да знам, че няма да имам нет за спешни въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт