Конкурсът веч' приключи!За награда всяка по две чертички ще получи!35+

  • 21 192
  • 715
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 432
Хахах, като пълен непукист мисля да продължа да правя опити в кухнята, може някой ден да успея да сътворя и торта  Mr. Green
Скрит текст:
имах късмет, че много отдавна срещнах човек, който ме научи, че не трябва да ми пука от нищо и никого. а после ми каза "а сега е време да се научиш за кои неща трябва да ти пука". още ми е много важен, въпреки че не съм го виждала от няколко години
Хубав конкурс се е получил!
Шери, викам направо да се раздават наградите с по двете чертички. Чудесна тема  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 6 302
Шери, много пъстра и весела тема си сътворила, браво за пореден път!  Hug

Моите фаворитки в 5 от категориите са спечелили, познала съм и други от класиралите се, успокоих се, че съм поне долу-горе в час и мъъъъъъъничко поне съм ви опознала  Heart Eyes

И пак да питам - на коя дата е срещата?

Даре, аз слагах при дрехите преди време едни листи хартиени, ама миризливи, примерно на лавандула. От ИКЕА ги бях купувала. По принцип винаги слагам в пликове, поне от прах да се предпазят дрехите, до колкото е възможно.

Фокси, много е важно да срещнеш такъв човек, и то на време.....

# 17
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Шери, ама темата е ...  Heart Eyes Heart Eyes
а класирането е в десятката  Peace

Уанче, първата, черната рамка.

Аз съм за тази жена от В.Търново  Naughty


М Naughtyанди, правихме едно нещо, което не е лютеница, не е манджа, а е по-добро. И по-лесно. Ако искаш за блога

Скрит текст:
Нещо като лютеница, но по-добро  Peace
Аз го правих с тези грамажи, но може да се намалят, като се запазят съотношенията. От това количество ми излизат около 35 бурканчета средно по 300гр.
Смилам около половин кг. зрял лук, В много голяма тенджера наливам около 1/2 литър олио и запържвам лука при постоянно бъркане, като добавям и 1 ч.ч. захар, за да се карамелизира  и да си пусне сладкият вкус и аромат. След това изсипвам около 7 кг. смлян суров пипер. Вари се при постоянно бъркане, докато пиперът спре да се усеща като суров. След това се слагат 4 кг смлени без семки и люспи домати. Към края се добавя около 1/2 кг. печен смлян патладжан и 1/2 кг. сварени смлени моркови.  На вкус може да се сложи още захар, защото слагам и оцет - пак на вкус. Общо ми отива към 1/2 кг. захар. Сол, черен пипер, магданоз и чесън. Стерилизират се бурканчетата, като се оставят в горещата вода, докато изстинат.


Става ярко червено пюре.

# 18
  • Мнения: 2 990
Зазу, засега доколкото видях от предната тема срещата ще е на 30.10 /следващия петък/ в 12,15 - 12,30 - начален час в Мола на Стамболийски, в Хепи-то. Ама Симона е писала, че е в ремонт, не съм ходила скоро и наистина не знам дали е така.
Даре, за дрехите - вакумирам в плик, не съм забелязала да миришат, ама само изпрани преди това слагам. А и препоръчвам гумените ботички от Лидл, вчера ги севтосах в дъжда, ами ок са.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 082
Happy в Mall of Sofia не работи от лятото. Потвърждавам, че все още не е приключил ремонта  Peace

Дрехите съхранявам в платнени кутии. Миришат си на прах за пране, когато им дойде време за носене  Rolling Eyes

И аз съм за учителката от В. Търново.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 40 828
Шери,мерси за темата bouquet

Ееее,па аз не гласувах,и взех та спечелих  Mr. Green Whistling Вярно,че питам...казвате-кога дойде,а иска всичко за всяка да разбере Blush

# 21
  • Мнения: 2 168
Благодаря за темата, мнооог красива  bouquet и за работата по кОнкурса  bouquet
Ами благодаря за наградите, малко не се виждам в някои ама явно така си изглежда  Hug

Моите дрехи са все в един гардероб, местя в ляво или дясно Simple Smile

Мистик, честита ви кола, безпроблемно да вози. Якето и на мен ми хареса, червеното, сигурно щот е червено, дори не съм пробвала пухено яке...аз смятам да си купя най-накрая сериозно яке за ходене навън, от някоя марка специализирана за дрехи за природолюбители Simple Smile хем да е непромокаемо, хем да диша. И ботуши ще си взема за ходене по поляни тази зима  Mr. Green

2в1, и двете ми харесват, нямате ли Georg Jensen, има разни хубави дребни неща също

Коте, и на мен ми звучи като атопична кожа, често се появяват тия петънца на бебетата, аз мажа с адерма, exomega май се казва, зелената серия кремче

Мария, мисля те за твоите размисли и страхове за деца, смело напред Simple Smile две деца в една детска не е проблем. Каката ни си получи тука своя стая, след един месец преместихме леглото и при Тео, защото не иска да е сама Simple Smile децата искат обич, всичко друго става по един или друг начин.  Hug

Ендира, голяма прегръдка и за теб, много трезво разсъждаваш, дано все по-леко да става

# 22
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Шери страхотна тема  bouquet
Аз мислих, че даваме предложения само за категории и после ще гласуваме и нямаме право да се самономинираме.

Щом хепи е затворен нямам идея.
Поднос за сирена ще и взема имала си рамки.
Мимче и аз съм решила да си взема хубаво и дебело пухено яке, но ще е някоя скандинавска марка.

# 23
  • Мнения: 5 037
Шери страхотна тема  bouquet
Аз мислих, че даваме предложения само за категории и после ще гласуваме и нямаме право да се самономинираме.



Няма как да пусна анкета с 25 категории с по 3 номинации.За това казахме,че всеки номинира,а аз ще обработя резултатите.

За мен,най-странните номинации бяха,че ме номинираха като най-спокойна(оперирана съм от това чувство Joy),като най-скромна Blush и че съм най -активна.Тук се учудих искрено ,защото има дни,в които изобщо не пиша.

# 24
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Шери, ще се повторя, но не ми пука - Мнооого си добра  smile3501 newsm20

Благодаря за номинациите, аз си мислех, че ще съм само в "най-мързелива", пък то и скромна БЛАГОДАРЯ
 Оформянето на резултатите е отново на ниво, както всичко, с което се захване Шерифчето

Тути, да ти е жив и здрав 22-годишния  Mr. Green младеж...да те слуша, обича и татко да го направиш до другия му рожден ден.....благодаря за предложението за житния режим..аз бях попадала на него, но не познавах никой, който да го е спазвал.....попаднах на тези сайтове с информация, на кой да се спра а и според календара следващата дата е 28-ми този месец

На всички момичета искам да благодаря за предложенията и съветите...на мен основният проблем ми е слабата воля, дори и в този момент и поради тази причина много често се провалям...дала съм си срок до края на ноември да сваля малко повечко кг.....та да се запиша за час при доктора и да начертаем плана

Понеже 2в Уанче спомена проблем с подуването и дразнене на стомаха, аз за себе си съм установила, че не ми понася лук и чесън (особено в прясно състояние), всички бобови и черен и червен пипер от подправките...но пък много ми допадна и идеята на котето за супички, та сега ще мисля и скоро ще действам...да не се окаже на срещата да съм на вода с лимон и да преглъщам жадно  Joy

Сигме, какво предприехте за счупения прозорец....

не запомних много, ама ще се поправя по-късно  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 39 400
Сменихме го. Барабар и с горния, защото и той беше прегорял и  следващия бесен джадай може да няма късмета да се размине с пукване. 50 кинта, ама това е.

# 26
  • Мнения: 2 603
Шери, добре че те познавам лично, иначе и аз щях да се усъмня  bouquet Темата е страхотна, усмихнахте ме с номинациите, че чак и присъствам, лелеее, много приятно ме изненадахте... Hug Аз за съжаление не стигнах да гласувам, но пък и при мен има попадения от спечелилите. Двете чертички за кого ще се раздават, само за спечелилите първите места ли  Mr. Green
Признавам си без бой не можах да ви прочета, извинявам се предварително, ако някой нещо е писал, и е важно, направо да ми мята на ЛС.
Ендира, само диагонално прочетох, че едното ти детенце е с проблемите на нашия бати, та може и на лични да се поразприказваме. За ХАДВ то. Дано не стигате до диабет, и успеете с някакво лечение, режим, добавки знам ли какво, да ви се размине.
Срещичка във Варна, а защо не, мисля и Сплендичка ли беше и тя от тук. Не е казано, че няма да привикаме и от други места - Шери и домочадие, бургаШката група, а защо не и разградската.
Да не мрънкам, ама
Скрит текст:
уж се оправи блистера на гърдата ми, наложи се и помпата да изровя, та дали травмирах каналче, едно уплътняване се получи, чак днес почна да поспада, аман...то егати дъртокърмаческите чудесии дето изскачат. Whistling
За днес за шайките съм сътворила тиквено мляко с ориз... Най-много баткото да съботира, оставила съм му и чисто.
И аз имам дрехи от различни "дебелини" и е време да ги уволнявам. Незнам дали и кога ще стигна тези размери...
Манди, моя милост прави 3 пъти житуването, февруари живот и здраве пак, две години пропускам, преди това три поредни правих, ама не всеки месец, а официалното, февруарското. Невероятно ми се отразява, не само за отслабване, а пречистване, и имунитет. С него успях да премина през адски трудни моменти на работа, а уж жена на диета...лоша работа. Напротив. На мен ми допада, ако искаш нещо - питай.
А червеното "якенце" много ми хареса, мммммм любимия ми цвят, обаче си признавам, нищо не ми говорят тия марки  Embarassed, та и реплика да е, няма да го позная  Mr. Green
Хайде, улисах се, свърши номинацията за най-дълъг пост  Joy, да не се напъвам...

# 27
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Сигме, няма начин, който чупи-купи, а с Лия - опитахте ли се да подпитате нещо...нали прочете поста ми с предложението от майка

Ето предложението на Перу за блога, само не си писала колко време се стерилизира

Нещо като лютеница, но по-добро (от Перуника)

За житния режим не ми е ясно как се прави житото

# 28
  • Мнения: 2 603
Манди,
Скрит текст:
житото се накисва 48 часа преди хапването му, в изворна вода, с толкова вода, колкото да го покрие и примерно половин см.отгоре. Сменяш водата сутрин и вечер. Появяват се едни мънички кълнчета.

# 29
  • Мнения: 39 400
Манди, то комуникаията с двегодишно не кой знае колко инфоизвличаща. Питам- кой счупи стъклото- тя отговаря- лия. Защо го счупи- отговор- хилене.
Всеки ден я питам-днес какво ядохте на обяд? Аз знам, защото менюто го има на таблото. Всеки ден ми се отговаря- тушки.
И те така  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт