Пак аз - спрях да я кърмя и май има алергичен обрив...

  • 1 087
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Зъхи, искам само да вметна, че тези дни имаше и ветрец, който набиваше прахоляци дори и в устата. Може нещо да се е замърсила нежната кожа и затова да се е получило такава реакция на гънките на вратлето и на брадичката, особено ако е била влажна от слюнка. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 379
Вместо да ти давам съвети от какво е , защото може да е от всичко, мисля, че най-добре е да отидеш на алерголог и на дерматолог

# 17
  • Мнения: 8 462
Зъхи,не вярвам да е от адаптираното или да има връзка с отбиването.И на мен ми идва да кажа-Заведи я на лекар,но като знам,колко противоречиви са диагнозите на такива пъпчести истории...аз бих изчакала.

# 18
  • Мнения: 2 323
Целувки на всички ви още веднъж и помнете - ЗЪХИ ВИ ГЛЕДАMr. Green Laughing

Зъхи! Страхотна си!!!! Каквото и да ти се случва винаги си си Весела!!! Ей тва е! Акъл по въпроса нямам да ти дам но приеми нашите поздрави и скорошно оправяне на Емата! Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 3 550
Щях и аз да пиша за претопляне, но виждам, че вече са ме изпреварили. Тия дни много рязко се стопли времето, направо не знаех как да обличам малкия. Дано бързо ви мине!

# 20
  • Мнения: 1 216
Зъхи, разбира се, че ще ни гледаш, ама то от сектата така и така излизане няма. Виж как първата ти мисъл е за кърменето и отбиването. Да няма известна доза самообвинения?  Grinning

# 21
  • Мнения: 532
Обрив, който не минава от изкъпване, а се засилва и сърби - НЕ Е ОТ изпотяване, а е на алергична основа.

Кортикостероиден крем е точно такова мазило - силно е!

Хубаво е да се прилага при силната фаза на обрива с мног сърбеж, за да се успокои детенце бързо, но не и постоянно.

Няма ли начин да се спре консумацията на всякакви млечни продукти поне за 1-2 седмици и да не се маже, да се види има ли връзка.

Понякога антителата се натрупват и има бомбена реакция на организма от нищо - често със закъснение.

Ако се повллияе добре при спиране на млечни, а и телешко и говеждо, заради кравешкия белтък, и всички силни алергени - мед, ядки, шоколад, какао, цитруси, яйчен белтък, риба и черупчести, бобови; после трябва много внимателно да се захранва наново с тези неща едно по едно - едно ново за месец и да се следи към какво прави реакция.

Ако е алергия разбира се - не твърдя, че е такова, дано не е, просто се опитвам да помогна и споделя знания.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт