Бъдещи майки 2016 г. - Велико Търново

  • 40 472
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 416
Здравейтее  Simple Smile
Има ли тук мами, чакащи бебчовците през 2016 г ?
Ще се радвам ако можем да обменяме инфо  Wink

Последна редакция: пт, 29 апр 2016, 08:17 от Mamma

# 1
  • Мнения: 7
Здравей и честита бременност Simple Smile
 
Аз съм с термин края на юни, но още се колебая при кого да се запиша на ЖК. А на теб кога ти е термина?

# 2
  • Мнения: 596
Здравейте! И аз съм бременна с термин юни Simple Smile . Ще се радвам да споделяме мнения и да се допитваме взаимно до въпроси, които ни вълнуват.

# 3
  • Мнения: 7
Здравей, DBan и честито!  Grinning

# 4
  • Мнения: 416
Здравейтеее Simple Smile Терминът ми е апил. ЖК ми я води д-р Паньова в Невромедикс. Вие при кого сте ?

# 5
  • Мнения: 13
Здравейте бъдещи мамчета 😊 аз също съм за края на юни ходя при д-р Михайлова...
Първо отидох при Паньова, но беше много груба и ме отказа 😉

# 6
  • Мнения: 7
Здравейте бъдещи мамчета 😊 аз също съм за края на юни ходя при д-р Михайлова...
Първо отидох при Паньова, но беше много груба и ме отказа 😉


Да ти кажа, аз също се записах при Паньова, но и на мен ми се стори груба. Така или иначе паралелно ще ходя и при друг лекар. Никак не ми се иска пак да раждам в Търново.

# 7
  • Мнения: 13
След като чух за нейните експерименти по време на нейната бременност няма начин да и се доверя...

# 8
  • Мнения: 13
момичета ходихте ли вече на ФМ и къде

# 9
  • Мнения: 416
момичета ходихте ли вече на ФМ и къде


Аз ходих в 21-ва гестационна седмица в медицински център Марковс - София при д-р Павлова.
От познати и специалисти разбрах, че там си разбират много. Обърнаха ми внимание, много добре обясняват всичко и се чувствах много комфортно в кабинета.

# 10
  • Мнения: 1
Az sam s termin 18 uli ... Vie kade mislite da rajdate ?? I pri koi lekar ??

# 11
  • Мнения: 98
А някъде в Търново правили се фетална морфология. В 13 седмица ходих при д-р Кабакчиев в Горна и той огледа плода във връзка с предстоящия БХС  и ми каза към 19г.с. пак да отида, но дали прегледа с 4 D ехограф е съпоставим с ФМ?

# 12
  • Мнения: 13
На 20 февруари д-р Чавеева ще идва в Търново точно по този повод... това е първото и посещение

# 13
  • Мнения: 98
И аз прочетох статия за това.

# 14
  • Мнения: 58
Здравейте,аз съм в 15 г.с .Със серклаж съм и пазя леглото в къщи.Серклажа ми го прави Доц.Стойков и ходя паралелно при него и д—р Максудов.Това ми е трета бременност и доста съм се сблъсквала с търновските доктори от никой не съм доволна.Този път олучих обаче на професионалисти.Горещо ги препоръчвам.

# 15
  • Мнения: 13
аз ходя на ЖК при д-р Михайлова и тя е от техния екип за сега съм много доволна...

# 16
  • Мнения: 556
Аз се опитах да се запиша за ФМ при Чавеева, но ми казаха че няма места. Казаха ми, че пак ще идва в Търново през март - да се обадя за да ми кажат точната дата. Всеки ден им звъня и всеки ден ми казват обадете се утре, че все още нямаме информация. Днес една направо ме отряза да следя пресата. Някой има ли информация кога д-р Чавеева ще прави пак ФМ във В Търново? Има ли и други д-ри в региона, които да правят ФМ?

# 17
  • Мнения: 58
И аз вчера звънях да си запазя час при Чавеева ,нямало били информация кога ще идва в Търново пак.Да съм звъняла периодично да проверя,което мен не ме устройва да чакам, защото все пак фм се прави в определен период,а в София се запазва минимум месец напред и не мисля да я чакам .На друго място в Търново не се прави фетална.

# 18
  • Мнения: 9
Здравейте бъдещи мами.Аз чакам моето бебче към края на юни. Ходя на жк при Михайлова и съм доволна от нея, паралелно ходя и при доцента в старата болница.Има ли от вас студентки редовно обучение?

# 19
  • Мнения: 58
Аз съм студентка последна година ,редовна форма

# 20
  • Мнения: 6
Здравей! Поздравления първо и лека бременност.
Аз очаквам бебче началото на юни месец.  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 101
Здравейте мамчета  newsm03
Включвам се в групата......съвсем прясна съм .....термина ми е 4 ноември.
Те първа се консултирам и търся мнения, понеже съм нова и в града...   Simple Smile
Мнение за д-р Калейнски?
Благодаря
Хубава вечер

# 22
  • Мнения: 10
Здравейте! И аз съм от Търново с термин5 юли. Бременността ми я следи д-р Калейнски и съм доволна от него. От скоро започнах да ходя на прегледи и при доц. Стойков в болницата.
Колкото до д-р Чавеева не вярвам отново да дойде в нашия град Simple Smile За щастие бях успяла да си запиша час при нея през февруари и останах наистина много доволна от прегледа. На въпроса ми дали ще идва да преглежда отново в Търново отговори че не е сигурна и не се знае нищо.

# 23
  • Мнения: 101
Здравейте! И аз съм от Търново с термин5 юли. Бременността ми я следи д-р Калейнски и съм доволна от него. От скоро започнах да ходя на прегледи и при доц. Стойков в болницата.
Колкото до д-р Чавеева не вярвам отново да дойде в нашия град Simple Smile За щастие бях успяла да си запиша час при нея през февруари и останах наистина много доволна от прегледа. На въпроса ми дали ще идва да преглежда отново в Търново отговори че не е сигурна и не се знае нищо.

Имах вече една консултация при него и останах доволна. Утре имам час при него и нямам търпение Simple Smile
да видя дали всичко е наред и развива ли се добре Simple Smile

# 24
  • Мнения: 596
МОЛЯ за съдействие - ако може някой да ми даде актуален телефон на д-р Светлозар Стойков - гинеколог, новият завеждащ АГ във Велико Търново.

# 25
  • Мнения: 3
0884 929198 ДКЦ
0888 715066 , от 19:00 - 20:00 ч. за записване на час

# 26
  • Мнения: 3
Мамчета, здравейте! Моят термин е 30 септември. Все още не съм преценила къде ще раждам и при кого, въобще дали да избирам екип. Втора бременност ми е, но първата беше отдавна и всичко беше различно в града и по-скоро в АГ-то, затова раждах тогава в Г.Оряховица. Дайте мнения.. Вие накъде сте се насочили? В ремонтираното АГ има ли вип стаи? Чувам и многостранчиви коментари относно доц.Стойков - има доволни и недоволни (както винаги). Знам единствено за избор на екип тук, че цената е 450 лв.

# 27
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Здравейте. Аз съм от Горна и ходя тук на ЖК. Иска ми се обаче да ходя някъде и на частни прегледи при специалист. Дайте малко инфо за доцент Стойков. Колко му е прегледа, кога и как преглежда. Каква е апаратурата. Живот и здраве мисля да раждам в Търново и затова си търся д-р там.

# 28
  • Мнения: 556
45 лв е цената на прегледа. Обаждаш му се между 19 и 20 часа и той ти записва час за след около  2 седмици. На мен също ще ми е интересно да науча повече информация за АГО-то във В Търново и специалистите там

# 29
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
А дали правят дни на отворените врати в отделението.  Много искам да го видя. 

# 30
  • Мнения: 3
Здравейте. Аз съм от Горна и ходя тук на ЖК. Иска ми се обаче да ходя някъде и на частни прегледи при специалист. Дайте малко инфо за доцент Стойков. Колко му е прегледа, кога и как преглежда. Каква е апаратурата. Живот и здраве мисля да раждам в Търново и затова си търся д-р там.
Знам за доцент Стойков, че извършва прегледи, но не води ЖК, 40 лв. е цената. Преглежда при уговорка със записан час. Донесъл си е апаратурата лично, съвременна е. Работи със свой екип от лекари - специалисти.

# 31
  • Мнения: 4
А дали правят дни на отворените врати в отделението.  Много искам да го видя. 

http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=3
  В началото на всеки месец актуализират датите и часовете Wink

# 32
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
А дали правят дни на отворените врати в отделението.  Много искам да го видя. 

http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=3
  В началото на всеки месец актуализират датите и часовете Wink



Благодаря ти много Simple Smile

# 33
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
 [/quote]

http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=3
  В началото на всеки месец актуализират датите и часовете Wink


[/quote]

 Hug

Много полезна информация!

А някой може ли да даде инфо относно новите условия в отделението, акушерките, вип стаи и т.н?

По темата Стойков, лично аз до сега съм била три пъти на преглед при него и съм доволна от отношение. Не е многословен, но пък си разбира. А и при евентуален проблем не отказва да насрочи преглед и за по-ранна дата от възможностите му.

# 34
  • Мнения: 416
Скоро родих във Велико Търново. След ремонта отделението е много добре, чисто е. Персонала е обновен, отношението е добро, наистина обръщат внимание. Аз лично съм много доволна. Новите лекари, които са дошли от Плевен са много готини, млади и се грижат много добре, когато са на смяна. ВИП стаи няма. Всички стаи са ремонтирани изцяло, имат телевизор и повечето са със собствена баня и тоалетна. До колкото разбрах има 2-3 стаи, които нямат техен санитарн възел.

# 35
  • Мнения: 1
Здравейте! Някой може ли да сподели по - подробна информация за д-р Михайлова? Кога е приемното й време, с предварително записване ли е?

Последна редакция: чт, 21 апр 2016, 07:58 от Didi.P.

# 36
  • Мнения: 14
А дали правят дни на отворените врати в отделението.  Много искам да го видя. 

http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=3
  В началото на всеки месец актуализират датите и часовете Wink


Там пише, "От лятото на 2007 г. списание “9 месеца” стартира нова за страната ни инициатива - Дни на отворените врати."  Дали не е старичка тая информация. Звънях на посочените телефони- изключени!

# 37
  • Велико Търново
  • Мнения: 33

Там пише, "От лятото на 2007 г. списание “9 месеца” стартира нова за страната ни инициатива - Дни на отворените врати."  Дали не е старичка тая информация. Звънях на посочените телефони- изключени!
[/quote]

Не знам какво пише, уж има и актуални дати, но и при мен така - никой не отговаря и на двата телефона, на страницата на болницата нищо, както и на страницата на училището за родители към АГ-то никакво инфо... https://www.facebook.com/ago.vtarnovo?fref=ts

Нищо чудно и вече да няма подобно нещо.

# 38
  • Мнения: 1 008
Здравейте! Някой има ли актуална информация относно ФМ в нашия град, някой правил ли е скоро? Предстои ми, и се чудя дали тук или в София..

# 39
  • Мнения: 42
Привет,  има ли някоя мама,  която скоро да е раждала в Търново?  Силно се интересувам от подробностите около условията в болницата, цена за избор на екип ш изобщо всичко свързано с едно раждане там! Благодаря предварително на отзовалите се Simple Smile

# 40
  • Велико Търново
  • Мнения: 283
Здравейте! Някой има ли актуална информация относно ФМ в нашия град, някой правил ли е скоро? Предстои ми, и се чудя дали тук или в София..
Не съм сигурна, че в Търново има специалисти, аз ходих вчера в София, но знам, че има и в Пловдив, Варна, може би и Плевен и Русе.

# 41
  • Мнения: 1 008
Ходих вече във Фемина - София. А някакво инфо относно израждащите в Търново?

# 42
  • Мнения: 13
Ходих вече във Фемина - София. А някакво инфо относно израждащите в Търново?
Аз съм много доволна от д-р Максудов, но акушерката също е от голямо значение.
Д-р Максудов реагира много адекватно не ми сложи система както правят всички 😉

# 43
  • Мнения: 1 008
Инна , ти със секцио или нормално ражда при него, и колко плати? 😚

# 44
  • Мнения: 13
Инна , ти със секцио или нормално ражда при него, и колко плати? 😚
Нормално раждане 😊 не съм плащала нищо, отидох на късмет, но за второто живот и здраве може да искам да си платя за да е д-р Максудов 😊

# 45
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Ходих вече във Фемина - София. А някакво инфо относно израждащите в Търново?
Аз съм много доволна от д-р Максудов, но акушерката също е от голямо значение.
Д-р Максудов реагира много адекватно не ми сложи система както правят всички 😉

 Подкрепям с две ръце д-р Максудов. Мен ме прие в 1,40 през ноща с изтекли води и каза, че може да изчакаме със системата. Родих в 8 сутринта без никаква медикаментозна намеса единствено с помоща на акушерката, само дето вече се смениха и д-р Лазаров ми направи единия шев , който имам.  а знаете ли дали д-р Максудов преглежда някъде на кабинет?

# 46
  • Мнения: 13
Ходих вече във Фемина - София. А някакво инфо относно израждащите в Търново?
Аз съм много доволна от д-р Максудов, но акушерката също е от голямо значение.
Д-р Максудов реагира много адекватно не ми сложи система както правят всички 😉

 Подкрепям с две ръце д-р Максудов. Мен ме прие в 1,40 през ноща с изтекли води и каза, че може да изчакаме със системата. Родих в 8 сутринта без никаква медикаментозна намеса единствено с помоща на акушерката, само дето вече се смениха и д-р Лазаров ми направи единия шев , който имам.  а знаете ли дали д-р Максудов преглежда някъде на кабинет?

ДКЦ в новата болница само петък

# 47
  • Мнения: 1 008
Малко ме притеснява факта, че е много млад..Иначе се насочих към него. Какво мислите?

# 48
  • Мнения: 42
Малко ме притеснява факта, че е много млад..Иначе се насочих към него. Какво мислите?
Здравей, преди девет дена родих в Търново третото си дете и имах възможността да се запозная с д-р Максудов. И какво като е млад? За три бременостти се наложи да се консултирам/ раждам при по-възрастни лекари и каква полза? Нито съм видяла загриженост и внимание, каквато можеш да получиш от този млад специалист, нито пък възрастта е гаранция за адекватни решения винаги. Плюс това един млад лекар не би " робувал" на стари похвати и разбирания,  а би бил в крак с новите методи и желанията на майката. Екипът, който работи там е чудесен! Мога само да им желая здраве и дръзновение!  Да продължават все така!

# 49
  • Мнения: 1 008
Мисля да бъде секцио и ще звънна да си запиша час за консултация при него, тъкмо да се запознаем ☺ Убедихте ме, благодаря ви :*

# 50
  • Мнения: 13
Малко ме притеснява факта, че е много млад..Иначе се насочих към него. Какво мислите?
Здравей, преди девет дена родих в Търново третото си дете и имах възможността да се запозная с д-р Максудов. И какво като е млад? За три бременостти се наложи да се консултирам/ раждам при по-възрастни лекари и каква полза? Нито съм видяла загриженост и внимание, каквато можеш да получиш от този млад специалист, нито пък възрастта е гаранция за адекватни решения винаги. Плюс това един млад лекар не би " робувал" на стари похвати и разбирания,  а би бил в крак с новите методи и желанията на майката. Екипът, който работи там е чудесен! Мога само да им желая здраве и дръзновение!  Да продължават все така!
Това, че е млад е още по-хубаво 😉
При мен се губеха тоновете и ако беше някой от старото поколение щеше да извади форцепс или вакуум.
Старите доктори са супер безчувствени вече.

# 51
  • Мнения: 13
Мисля да бъде секцио и ще звънна да си запиша час за консултация при него, тъкмо да се запознаем ☺ Убедихте ме, благодаря ви :*
Има ли смисъл да те агитирам за нормално раждане?

# 52
  • Мнения: 1 008
Не 😛 Много съм Ви благодарна, че ме насочихте ☺

# 53
  • Мнения: 12
Здравейте, аз да побутна малко темата Simple Smile Явно вече всички гушкате своите бебета, а на мен сега ми предстои. Бихте ли обменили опит коя къде, при кого и как е родила? Това ще ми е четвърто раждане , но е проблемно. Имам миомни възли на матката и се съмняват за неовладяни кръвоизливи след раждане. Иначе с бебето всичко е на ред. Ходя на консултации при др. Калчева в Горна Оряховица, мислех и там да раждам , както всички деца до сега, но тя ме насочва към Търново, за по адекватна намеса при недай си боже нещо да се случи. Колко струва раждане при доц. Стойков?  А иначе за фетална морфология, аз ходих при доцента, той ми препоръча д-р Петър Игнатов, д.м. Всеки месец той прави прегледи в кабинета на доц. Стойков. Много съм доволна.
http://www.orthogyn.com/ignatov/
Доколкото разбрах много известни личности се преглеждат при него, мен лично успяха да ме вмъкнат на мястото на Галена  Laughing

# 54
  • Мнения: 101
Здравейте, аз да побутна малко темата Simple Smile Явно вече всички гушкате своите бебета, а на мен сега ми предстои. Бихте ли обменили опит коя къде, при кого и как е родила? Това ще ми е четвърто раждане , но е проблемно. Имам миомни възли на матката и се съмняват за неовладяни кръвоизливи след раждане. Иначе с бебето всичко е на ред. Ходя на консултации при др. Калчева в Горна Оряховица, мислех и там да раждам , както всички деца до сега, но тя ме насочва към Търново, за по адекватна намеса при недай си боже нещо да се случи. Колко струва раждане при доц. Стойков?  А иначе за фетална морфология, аз ходих при доцента, той ми препоръча д-р Петър Игнатов, д.м. Всеки месец той прави прегледи в кабинета на доц. Стойков. Много съм доволна.
http://www.orthogyn.com/ignatov/
Доколкото разбрах много известни личности се преглеждат при него, мен лично успяха да ме вмъкнат на мястото на Галена  Laughing

aligra  аз раждах при доц. Стойков миналата година края на октомври. Доволна съм. Платих си 650лв за екипа му....бях секцио и съм доволна от всичко!
Желая ти леко раждане, и да си намериш правилния човек Simple Smile

# 55
  • Мнения: 242
Здравейте,търся място в Търново където утре мога да купя балони с хелий, или пък да напълнят мои балони с хелий. В гугъл намирам само Джумбалая, но нито цени намирам нито работно време...

# 56
  • Мнения: 1 008
Здравейте! Преди дни родих в болницата във ВТ с избор на екип, секцио, при доктор Максудов. Възхитена да от неговият висок професионализъм, загриженост и отношение. Относно другият персонал - например този, който се занимава с бебетата и раздава шишета, облича, преоблича и т.н. - потресена съм от тези груби жени, които се държат грубо с децата и са страшно изнервени. Няма да навлизам в подробности. Като цяло по-възрастния персонал и настроен доста бойно 😈 Младите в екипа са много приветливи, както и санитарките, колко малко му трябва на човек - една усмивка ☺

# 57
  • Мнения: 74
Здравейте!
Много бих помолила миналите по този път да ми помогнат с малко информация.
От прочетеното и чутото досега - д-р Стайков и д-р Максудов са добър избор за проследяване на бременността, както и за избор на екип за раждане.
Въпросът ми е следният - работят ли те със здравна каса? И ако не - как стои въпросът със болничните? Могат ли да ги издават или трябва само лекар по ЗК да издава болничните?

Също кога става изборът на лекар, проследяващ бременността? Още при първият преглед ли или може и по-напред?

Благодаря ви предварително Simple Smile

# 58
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Здравейте!
Много бих помолила миналите по този път да ми помогнат с малко информация.
От прочетеното и чутото досега - д-р Стайков и д-р Максудов са добър избор за проследяване на бременността, както и за избор на екип за раждане.
Въпросът ми е следният - работят ли те със здравна каса? И ако не - как стои въпросът със болничните? Могат ли да ги издават или трябва само лекар по ЗК да издава болничните?

Също кога става изборът на лекар, проследяващ бременността? Още при първият преглед ли или може и по-напред?

Благодаря ви предварително Simple Smile
[/quote


Д-р Максудов води ЖК със здравна каса, доцента - не, при него само платено. А за персонала, аз съм много доволна от всички, визитации, преобличане  на бебчетата - всичко. Обясняваха всичко.]

# 59
  • Мнения: 74
geryto001, много благодаря Simple Smile
Започнах да ходя при д-р Максудов - страхотен човек и специалист!

Сега искам да запитам някоя от мамите, родили във В.Търново използвала ли е епидурална упойка при раждането и изобщо практикува ли се в болницата във В. Търново?
Ако да - наистина добър вариант ли е или носи повече негативи?

Благодаря предварително!

# 60
  • Мнения: 80
Здравейте,аз съм в 15 г.с .Със серклаж съм и пазя леглото в къщи.Серклажа ми го прави Доц.Стойков и ходя паралелно при него и д—р Максудов.Това ми е трета бременност и доста съм се сблъсквала с търновските доктори от никой не съм доволна.Този път олучих обаче на професионалисти.Горещо ги препоръчвам.
Би ли изразила по-подробно мнение за д-р Максудов.Кое по-точно харесваш у него, като специалист,че така горещо го препоръчваш?

# 61
  • Мнения: 1 008
Препоръчвам с две ръце! Страхотен човек и професионалист! Той следеше бременността ми и водеше раждането.

# 62
  • Мнения: 74
Здравейте, момичета и весели празници!
Искам да ви запитам знаете ли дали все още идват специалисти по фетална морфология във Велико Търново или ще трябва да си запазя час за София?
Притеснявам се понеже знам, че за София се запазва около месец предварително.

Още нещо - ако някоя е ходила в София - гинекологът ви препоръчва ли ви определен специалист или изборът е изцяло наш?

Благодаря предварително! Simple Smile

# 63
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Здравейте, момичета и весели празници!
Искам да ви запитам знаете ли дали все още идват специалисти по фетална морфология във Велико Търново или ще трябва да си запазя час за София?
Притеснявам се понеже знам, че за София се запазва около месец предварително.

Още нещо - ако някоя е ходила в София - гинекологът ви препоръчва ли ви определен специалист или изборът е изцяло наш?

Благодаря предварително! Simple Smile

Малко късно отговарям, но може да е от полза.

Доколкото знам тук никой не идва.
Лично аз и за първата и за сегашната си бременност ходих в МЦ Марковс в София. Първият път исках да си запиша час при д-р Марков, но там е много трудно, насочиха ме към д-р Диляна Атанасова и съм супер доволна! Препоръчвам я като специалист, много подробно и разбираемо разяснява всичко.
Лека бременност желая!
Simple Smile

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
На свой ред да попитам, някоя бъдеща мама да има актуален списък с необходимите неща за болницата?! Все забравям като отида при доц Стойков да попитам, а момента наближава. Innocent

# 65
  • Мнения: 74
Много ти благодаря! Simple Smile
Ето с какво разполагам аз като списък (от преди около 2 месеца е), надявам се да е четлива снимката:
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/26804064_1020845 … 6&oe=5A5C5D24

# 66
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
За бебето само памперси и мокри кърпички искат и по Ваше желания залъгалка.
За майката - памперсни пелени, нощници, чехли, хавлия, тоалетни принадлежности, лигнин, документите от ЖК - задължително картончето с кр група и личната карта.

# 67
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Благодаря! Hug

# 68
  • Мнения: 1
Здравейте,аз съм в 15 г.с .Със серклаж съм и пазя леглото в къщи.Серклажа ми го прави Доц.Стойков и ходя паралелно при него и д—р Максудов.Това ми е трета бременност и доста съм се сблъсквала с търновските доктори от никой не съм доволна.Този път олучих обаче на професионалисти.Горещо ги препоръчвам.

Здравейте, можете ли да ми кажете д-р Максудов дали работи със здравната каса и дали е с прищедварително записване на часове или директно отивам в петтк и си чакам? Blush
Благодаря предварително!

# 69
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Здравейте,аз съм в 15 г.с .Със серклаж съм и пазя леглото в къщи.Серклажа ми го прави Доц.Стойков и ходя паралелно при него и д—р Максудов.Това ми е трета бременност и доста съм се сблъсквала с търновските доктори от никой не съм доволна.Този път олучих обаче на професионалисти.Горещо ги препоръчвам.

Здравейте, можете ли да ми кажете д-р Максудов дали работи със здравната каса и дали е с прищедварително записване на часове или директно отивам в петтк и си чакам? Blush
Благодаря предварително!

Работи с касата , но е с часове. Запазваш си на регистратурата и отиваш.

# 70
  • София
  • Мнения: 458
Да питам и аз за Д-р Максудов - така и не разбрах къде е кабинетът му. Къде мога да намеря контакти за запазване на час? Благодаря предварително!

# 71
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Да питам и аз за Д-р Максудов - така и не разбрах къде е кабинетът му. Къде мога да намеря контакти за запазване на час? Благодаря предварително!


Кабинета е в ДКцто - те в един кабинет се редуват няколко лекари, но видеозона е много хубав. Обаждаш се на регистратурата и си записваш час за него.

# 72
  • Мнения: 74
Точно така, Д-р Максудов работи със здравната каса, преглежда в ДКЦ Стефан Черкезов (намира се в новата болница). Предварително си запазете час на регистратурата, ето и номер на регистратурата, на който аз звъня, за да не се разкарвам всеки път - 0884929198

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 11:12 от RS.

# 73
  • Мнения: 7
Здравейте, аз съм с високо кръвно. Искам да попитам кой лекар да избера при това положение? Кой от докторите имат повече опит за водене на бременност? Двоумя се между др михайлова и ерол максудов. Интересува ме и за издаване на болнични- дали трябва реална да минавам на комисия? Лека вечер на всички.

# 74
  • Мнения: 1 008
Максудов  bouquet Трябва да, ако не са дошли 45-те дни преди термина, и ако няма да се връщаш на работа дотогава.

# 75
  • Мнения: 7
Мисля да си взема болничен доста по рано. Мисълта ми е - те ли си оправят болничния и аз отивам да си го взема или обикалям по комисии Аз?

# 76
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Някой да има представа при избор на екип за секцио може ли да се избира и анестезиолог или това се прави отделно?!
Предстои ми секцио при доц.Стойков, а предния път бях много доволна от екипа анестезиолози...

# 77
  • Мнения: 74
Мисля, че може да се избира и анестезиолог със избора на екип, не само гинеколог, поне така ни казаха на една лекция на която присъствах.
Ако може ще споделите ли имената на екипа анестезиолози, от които сте доволна, благодаря предварително Simple Smile

# 78
  • Мнения: 3
Здравейте! Записвам се по темата, тъй като съм в очакване на третото си дете, а нямам все още избран наблюдаващ гинеколог. Проблема с мен е свързан с възрастта в която съм и нуждата от добър специалист поради свързаните с нея рискове за плода и майката. Въпроса ми е има ли специалисти във Велико Търново, които разбират от фетална морфология и кой от практикуващи в АГ отделението гинеколози има достатъчно опит с ,,проблемна" бременност. За сведение последното ми раждане е отпреди 18год. в същото отделение, така че нямам поглед върху работата на работещите към момента лекари. Ще съм благодарна за съвети и отзиви за лекарите, при които вие ходите на ЖК.

# 79
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Мисля, че може да се избира и анестезиолог със избора на екип, не само гинеколог, поне така ни казаха на една лекция на която присъствах.
Ако може ще споделите ли имената на екипа анестезиолози, от които сте доволна, благодаря предварително Simple Smile

Благодаря! С известно закъснение отговарям, но... името на докторката е Попйорданова, но се оказа, че вече се е пенсионирала...
До няколко дни ще имам пресни впечатления, тогава мога да споделя, ако все още ви интересува.

# 80
  • Велико Търново
  • Мнения: 33
Здравейте! Записвам се по темата, тъй като съм в очакване на третото си дете, а нямам все още избран наблюдаващ гинеколог. Проблема с мен е свързан с възрастта в която съм и нуждата от добър специалист поради свързаните с нея рискове за плода и майката. Въпроса ми е има ли специалисти във Велико Търново, които разбират от фетална морфология и кой от практикуващи в АГ отделението гинеколози има достатъчно опит с ,,проблемна" бременност. За сведение последното ми раждане е отпреди 18год. в същото отделение, така че нямам поглед върху работата на работещите към момента лекари. Ще съм благодарна за съвети и отзиви за лекарите, при които вие ходите на ЖК.

За феталните морфологии, които са три на брой, най-добре се ориентирайте към София, тук няма добри специалисти, макар много да правят и да вземат пари за това като големи специалисти.
Ако нещо ви притеснява винаги може да се обърнете за мнение и към доц. Стойков, който преглежда на частно. И при двете си бременности имах с ЖК прегледи и при него. Така че и това е вариант. А за ЖК изберете специалист, който ще ви обърне внимание и няма да ви претупва!  Лека бременност желая! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 74
Мисля, че може да се избира и анестезиолог със избора на екип, не само гинеколог, поне така ни казаха на една лекция на която присъствах.
Ако може ще споделите ли имената на екипа анестезиолози, от които сте доволна, благодаря предварително Simple Smile

Благодаря! С известно закъснение отговарям, но... името на докторката е Попйорданова, но се оказа, че вече се е пенсионирала...
До няколко дни ще имам пресни впечатления, тогава мога да споделя, ако все още ви интересува.



Много много ще благодаря и ще ми бъде полезно мнението и впечатленията ти Simple Smile

# 82
  • Мнения: 74
За бебето само памперси и мокри кърпички искат и по Ваше желания залъгалка.
За майката - памперсни пелени, нощници, чехли, хавлия, тоалетни принадлежности, лигнин, документите от ЖК - задължително картончето с кр група и личната карта.

Сетих се да питам нещо - за самият момент на раждане трябва ли ни също нощница или те ни обличат някаква еднократна?

# 83
  • Мнения: 1 008
Обличат те с тяхна. Носи си за после една.

# 84
  • Мнения: 74
Момичета, имам още един въпрос по списъка за родилното - има компонент в списъка "Памперсни пелени за възрастни" - имат предвид памперс за възрастни или тип памперсен чаршаф? Просто за да зная какво да търся в аптеката Confused

# 85
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Момичета, имам още един въпрос по списъка за родилното - има компонент в списъка "Памперсни пелени за възрастни" - имат предвид памперс за възрастни или тип памперсен чаршаф? Просто за да зная какво да търся в аптеката Confused

Това са еднократните чаршафи, кажи в аптеката, че за родилното ти трябват и вземи поне 3 - единия ти го искат още при приемането, втория ти го слагат на леглото като те настаняват в стаята и един да имаш за резерва.

# 86
  • Мнения: 74
Момичета, имам още един въпрос по списъка за родилното - има компонент в списъка "Памперсни пелени за възрастни" - имат предвид памперс за възрастни или тип памперсен чаршаф? Просто за да зная какво да търся в аптеката Confused

Това са еднократните чаршафи, кажи в аптеката, че за родилното ти трябват и вземи поне 3 - единия ти го искат още при приемането, втория ти го слагат на леглото като те настаняват в стаята и един да имаш за резерва.

Мноого благодаря! Simple Smile
А отделно комплект чаршафи трябват ли ми, понеже и това има в списъка, но предвид, че ще нося от тези еднократните?

# 87
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Момичета, имам още един въпрос по списъка за родилното - има компонент в списъка "Памперсни пелени за възрастни" - имат предвид памперс за възрастни или тип памперсен чаршаф? Просто за да зная какво да търся в аптеката Confused

Това са еднократните чаршафи, кажи в аптеката, че за родилното ти трябват и вземи поне 3 - единия ти го искат още при приемането, втория ти го слагат на леглото като те настаняват в стаята и един да имаш за резерва.

Мноого благодаря! Simple Smile
А отделно комплект чаршафи трябват ли ми, понеже и това има в списъка, но предвид, че ще нося от тези еднократните?

Не, това е само по твое желание ако държиш да спиш на твои си чаршафи. Но и техните са хубави и чисти.  Имаше доста неща , който ги пише, но реално не ти трябват. Ако искаш напиши си списъка да видя има ли промени и ще ти кажа какво да не носиш.

# 88
  • Мнения: 74
Момичета, имам още един въпрос по списъка за родилното - има компонент в списъка "Памперсни пелени за възрастни" - имат предвид памперс за възрастни или тип памперсен чаршаф? Просто за да зная какво да търся в аптеката Confused

Това са еднократните чаршафи, кажи в аптеката, че за родилното ти трябват и вземи поне 3 - единия ти го искат още при приемането, втория ти го слагат на леглото като те настаняват в стаята и един да имаш за резерва.

Мноого благодаря! Simple Smile
А отделно комплект чаршафи трябват ли ми, понеже и това има в списъка, но предвид, че ще нося от тези еднократните?

Не, това е само по твое желание ако държиш да спиш на твои си чаршафи. Но и техните са хубави и чисти.  Имаше доста неща , който ги пише, но реално не ти трябват. Ако искаш напиши си списъка да видя има ли промени и ще ти кажа какво да не носиш.


За майката:
1) Лична карта
2) Документи и изследвания от ЖК
3) Нощници - 2бр.
4) Гумени чехли за баня
5) Лигнин - 1 опаковка (½ кг.) - бял
6) Тоалетни принадлежности
7) Чаршафи - 2 комплекта
Sunglasses Памперсни пелени - 2 броя за възрастни
9)Термометър

За бебето:
1) Памперси
2)Пелени - 2 комплекта
3) Бебешко олио
4) Мокри кърпички
5) Дрешки
6) Хавлийка
7) Бебешки сапун

Това е списъка, който дават от болницата, но и на мен ми се струва, че не всичко ще е необходимо. Предварително много ти благодаря! Щях иначе да подготвя всичко, като не съм сигурна реално кое влиза в употреба Grinning

# 89
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Момичета, имам още един въпрос по списъка за родилното - има компонент в списъка "Памперсни пелени за възрастни" - имат предвид памперс за възрастни или тип памперсен чаршаф? Просто за да зная какво да търся в аптеката Confused

Това са еднократните чаршафи, кажи в аптеката, че за родилното ти трябват и вземи поне 3 - единия ти го искат още при приемането, втория ти го слагат на леглото като те настаняват в стаята и един да имаш за резерва.

Мноого благодаря! Simple Smile
А отделно комплект чаршафи трябват ли ми, понеже и това има в списъка, но предвид, че ще нося от тези еднократните?

Не, това е само по твое желание ако държиш да спиш на твои си чаршафи. Но и техните са хубави и чисти.  Имаше доста неща , който ги пише, но реално не ти трябват. Ако искаш напиши си списъка да видя има ли промени и ще ти кажа какво да не носиш.


За майката:
1) Лична карта
2) Документи и изследвания от ЖК
3) Нощници - 2бр.
4) Гумени чехли за баня
5) Лигнин - 1 опаковка (½ кг.) - бял
6) Тоалетни принадлежности
7) Чаршафи - 2 комплекта
Sunglasses Памперсни пелени - 2 броя за възрастни
9)Термометър

За бебето:
1) Памперси
2)Пелени - 2 комплекта
3) Бебешко олио
4) Мокри кърпички
5) Дрешки
6) Хавлийка
7) Бебешки сапун

Това е списъка, който дават от болницата, но и на мен ми се струва, че не всичко ще е необходимо. Предварително много ти благодаря! Щях иначе да подготвя всичко, като не съм сигурна реално кое влиза в употреба Grinning


Същия е, значи за майката без комплекта чаршафи + хавлия. За бебето носиш само памперси и мокри кърпички, и по желание биба. Те ги обличат с техни дрехи и ги къпят с тяхна козметика. Така ни казаха на отворените врати като ходих и наистина не се наложи да ми носят допълнително нищо.

# 90
  • Мнения: 647
Момичита искам да Ви попитам. Как стоят нещата с избор на екип? Не съм в Търново в момента. Но искам да си родя в града. Мисля да си избера екип но не знам как стоят нещата? Ако може да ми разкажете малко,и цените как вървят?

# 91
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Момичита искам да Ви попитам. Как стоят нещата с избор на екип? Не съм в Търново в момента. Но искам да си родя в града. Мисля да си избера екип но не знам как стоят нещата? Ако може да ми разкажете малко,и цените как вървят?


650 секцио, 550 нормално. Свързваш се с доктора, който искаш и се уговаряш  за преглед с него и да се уточните.

# 92
  • Мнения: 74
Искам да запитам мамите, които са се следили и раждали при д-р Максудов - получихте ли направление за раждане? От други мами чувам, че трябва да се носи такова направление в болницата, но днес си получих документите от ЖК, но там нямаше направление, та се чудя - забравено ли е или просто няма нужда, предвид, че той работи в болницата?

# 93
  • Мнения: 1 008
Ако не сте получила от лекаря си, няма проблем д-р Максудов да ви даде. Просто му кажете.

# 94
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Искам да запитам мамите, които са се следили и раждали при д-р Максудов - получихте ли направление за раждане? От други мами чувам, че трябва да се носи такова направление в болницата, но днес си получих документите от ЖК, но там нямаше направление, та се чудя - забравено ли е или просто няма нужда, предвид, че той работи в болницата?

Може и личния лекар да Ви издаде. Аз и за двете раждания от личните го вземах, защото раждах в други градове и това не се харесваше от водещите ЖК.

# 95
  • Мнения: 74
Благодаря ви! Аз се следих при д-р Максудов и при него ще раждам, така че може би направо с него ще говоря, просто не бях сигурна дали трябва да ми го даде или го оправят по служебен път, предвид, че работи в болницата.

# 96
  • Мнения: 174
Здравейте! Предстои ми последните две седмици на юни да съм на изпити във Велико Търново. В 5-та седмица съм, многоооо дългоочаквана бременност. Иска ми се дай Боже всичко да е наред през тези две седмици, да отида веднъж там на преглед... Изчетох темата и виждам, че препоръчвате доктор Максудов и доц. Стойков. Къде точно преглеждат, кои дни и до колко часа? Колко предварително трябва да се запише час за преглед? Благодаря!

# 97
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 175
Здравейте! Предстои ми последните две седмици на юни да съм на изпити във Велико Търново. В 5-та седмица съм, многоооо дългоочаквана бременност. Иска ми се дай Боже всичко да е наред през тези две седмици, да отида веднъж там на преглед... Изчетох темата и виждам, че препоръчвате доктор Максудов и доц. Стойков. Къде точно преглеждат, кои дни и до колко часа? Колко предварително трябва да се запише час за преглед? Благодаря!

За доцента не мога да дам инфо, но за д-р Максудов да. Преглежда в ДКЦто, запазвате си час на регистратурата, там ще Ви кажат кои дни, мен са ме записвали и от днес за утре. Номера е 062/643 859, а неговия личен е 0888 188093, но задължително след 19ч. Не знам обаче ако звъннете на него дали ще ви запише, звъняла съм само за резултати от цитонамазка. Затова по - добре на регистратурата.

# 98
  • Мнения: 174
Здравейте! Предстои ми последните две седмици на юни да съм на изпити във Велико Търново. В 5-та седмица съм, многоооо дългоочаквана бременност. Иска ми се дай Боже всичко да е наред през тези две седмици, да отида веднъж там на преглед... Изчетох темата и виждам, че препоръчвате доктор Максудов и доц. Стойков. Къде точно преглеждат, кои дни и до колко часа? Колко предварително трябва да се запише час за преглед? Благодаря!

За доцента не мога да дам инфо, но за д-р Максудов да. Преглежда в ДКЦто, запазвате си час на регистратурата, там ще Ви кажат кои дни, мен са ме записвали и от днес за утре. Номера е 062/643 859, а неговия личен е 0888 188093, но задължително след 19ч. Не знам обаче ако звъннете на него дали ще ви запише, звъняла съм само за резултати от цитонамазка. Затова по - добре на регистратурата.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт