Каква суха храна купувате за кучета?

  • 103 790
  • 419
  •   2
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 39
Точно, щото не се поемат рискове, предполагам, че не дават Роял Канин.

По темата - Genesis Pure Canada Grand Prairie Exotic взех последно и я хапва. Е, не настървено, но не гладува.

Виждала съм ветеринарен учебник по хранене за кучета и котки. Там се говори за хранителни вещества, необходими за организма, не дали е месо или хляб.

Мои приятели са запалени по разни модерни породи скъпи кучета, ходила съм и на изложби, там ми направи впечатление че всички професионалисти хранят с Роял. Разбира се, скъпо е и аз не винаги мога да си го позволя и като имах голямо куче търсех алтернативи, но с малкото не е толкова трудно да му взема по-скъпа храна.

Тази Генезис не съм я чувала, щом я яде и е в добро здраве, отлично!

# 91
  • София
  • Мнения: 2 995
Няма начин да хранят с Роял Канин. Това е много, много нисък клас храна.

# 92
  • София
  • Мнения: 39
Няма начин да хранят с Роял Канин. Това е много, много нисък клас храна.

А кои са високите?

# 93
  • Мнения: 2 433
Тези, чието съдържание не е главно царевица, брашна и всякакви смески за кокошки, тоест, различно от това на Роял Канин Simple Smile
Висок клас - Acana, Taste of the wild, Wolf of wilderness, сравни състава и прецени, кучето хищник ли е или пернато и съответно кое е логично яде.

Аз не съм "за" изцяло домашно приготвена храна, защото не може да се набавят всички нужни вещества, освен ако не се дават допълнително таблетки минерали, вит. и разнообразни зеленчуци (който не яде..). Да, ако едното хранене в деня е гранула и останалото е готвено, перфектен вариант според мен.

# 94
  • Мнения: X
"ако едното хранене в деня е гранула и останалото е готвено"

Според нашия ветеринар не е добре да се смесват гранули и готвена храна. Даваш или едното, или другото.

# 95
  • Мнения: 2 433
Според мен едно, според други - друго. Зависи как понася на кучето, но поне е ясно, че ако яде само фенери и ориз цял живот ще има липса някъде по трасето, да не отварям за кокалите, че има много смели(и друго дума бих ползвала) собственици..

Аз лично храня само с гранула, като редувам марки/източници на протеин при приключване на чувал (този месец е с дивеч, миналия риба т.н.) без зърно. Блестяща козина, здрави зъби, вход>изход и като цяло се отразява супер на кучето.

# 96
  • София
  • Мнения: 39
Тези, чието съдържание не е главно царевица, брашна и всякакви смески за кокошки, тоест, различно от това на Роял Канин Simple Smile
Висок клас - Acana, Taste of the wild, Wolf of wilderness, сравни състава и прецени, кучето хищник ли е или пернато и съответно кое е логично яде.

Аз не съм "за" изцяло домашно приготвена храна, защото не може да се набавят всички нужни вещества, освен ако не се дават допълнително таблетки минерали, вит. и разнообразни зеленчуци (който не яде..). Да, ако едното хранене в деня е гранула и останалото е готвено, перфектен вариант според мен.

Благодаря за съвета, направих бързо проучване и резултата от няколко източника е един и същ "carnivores that eat some omnivorous foods". Не виждам причина да трябва да споря с доктори, които учат много години за да завършат и като ми кажат, че Роял е един от най-добрият ми избор, аз да трябва да споря с тях без да имам техните знания. И аз не съм пернато но ям ядки и семки.

Последна редакция: ср, 05 сеп 2018, 16:14 от Alex1980

# 97
  • Мнения: 2 433
Супер агрумент, а основната ти диета на ядки и семки ли се основава? Или това между другото? И в природата си кучетата не ядат сурова царевица, овес, брашнено и т.н. , не ми е ок и между другото да яде кучето, пък да е основно съдържание - съвсем.

Аз ако съм диетолог, но имам собствена марка семки и я продавам, какво ще те посъветвам, да ядеш семки, или нещо от което не бих имала печалба?
Ветовете, които продължават да рекламират/пробутват роял са чисто и просто търгаши.


carnivores that eat some omnivorous - уж английският ми е добър, ама това нещо ми бяга в превода.. хищни животни, които ядат някои всеядни? Я пробвай пак..

# 98
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Освен това, има огромна разлика между източник на протеин - месо, и източник - брашно от ....пилешко и т.н. Погледнете и чуждестранни сравнителни анализи на храните, РК е някъде с около 1 или 2 точки от 5....

https://www.allaboutdogfood.co.uk/the-dog-food-directory

# 99
  • София
  • Мнения: 39
Супер агрумент, а основната ти диета на ядки и семки ли се основава? Или това между другото? И в природата си кучетата не ядат сурова царевица, овес, брашнено и т.н. , не ми е ок и между другото да яде кучето, пък да е основно съдържание - съвсем.

Аз ако съм диетолог, но имам собствена марка семки и я продавам, какво ще те посъветвам, да ядеш семки, или нещо от което не бих имала печалба?
Ветовете, които продължават да рекламират/пробутват роял са чисто и просто търгаши.


carnivores that eat some omnivorous - уж английският ми е добър, ама това нещо ми бяга в превода.. хищни животни, които ядат някои всеядни? Я пробвай пак..


An omnivore is a kind of animal that eats either other animals or plants - колкото и да иска, човек не може да знае всичко...

# 100
  • София
  • Мнения: 39
Освен това, има огромна разлика между източник на протеин - месо, и източник - брашно от ....пилешко и т.н. Погледнете и чуждестранни сравнителни анализи на храните, РК е някъде с около 1 или 2 точки от 5....

https://www.allaboutdogfood.co.uk/the-dog-food-directory

Не ми е цел да убеждавам някой, просто споделям мнение. Класации има много както в подкрепа на едното мнение така и в подкрепа на другото. Едните хранят с пилешко, други казват че пилешкото е бъкано с антибиотици и хормони и се хранят само с марули. И Зара не е никаква марка в развитите страни, а в БГ се води престиж.

# 101
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Напълно безсмислен коментар.
Както и да е, всеки е свободен да храни, с каквото реши. Но дали пък вие не сте заинтересована страна също, по някаква линия. Не ми отговаряйте.

# 102
  • София
  • Мнения: 39
Напълно безсмислен коментар.
Както и да е, всеки е свободен да храни, с каквото реши. Но дали пък вие не сте заинтересована страна също, по някаква линия. Не ми отговаряйте.

Разбира се, че съм заинтересована от тази тема, както и от много други. Иначе защо бих влизала? Не ми отговаряйте Wink

# 103
  • София
  • Мнения: 11 977

Не ми е цел да убеждавам някой, просто споделям мнение. Класации има много както в подкрепа на едното мнение така и в подкрепа на другото. Едните хранят с пилешко, други казват че пилешкото е бъкано с антибиотици и хормони и се хранят само с марули. И Зара не е никаква марка в развитите страни, а в БГ се води престиж.

Покажи една официална класация в подкрепа на това, че Роял Канин е добра храна.
 Mr. Green

# 104
  • Мнения: 2 433
Змия, ако не забелязваш тук не се борави с аргументи, тя просто знае, чичо Пепи-вета и той знае и така, те хората си знаят Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт