Тече ми черна(тъмно зелена) течност от гърдата

  • 7 745
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
И? Това значи, че повече не трябва да се правят, защото ти казваш така?
А това, че хирургът отказва преглед без мамография какво, не го виждаме?

Цитирай къде съм казала, че повече няма нужда да се правят, ако обичаш.

А подути лимфни възли и секреция от жлезата с болка от две седмици, са 1:1 идентични проблеми.  ooooh!

# 16
  • Другата България
  • Мнения: 37 817
Не го казваш директно, естествено.
Ок,  Peace.
Потребителката да си реши.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Последната мамография ми е правена преди 2 години и имам явно нужда от нова.Мисля даже да отида при същия хирург.
Нямам възможност в момента да отида до болницата,а и не вярвам някой изобщо да ми обърне внимание,по принцип в отделенията приемат само с предварителна уговорка или с животозастрашаващо състояние.

# 18
  • Мнения: X
Боже Господи...  ooooh! Казах, че трябва да отиде в болница, защото случаят ѝ е спешен, където ще я прегледа първо хирург, който ще каже от какви допълнителни изследвания и консултации със специалисти има нужда.

Мария, инфекция в тялото, която се влошава (поява на болка), е потенциално животозастрашаващо състояние, така че дали ще отидеш при хирург, или в болница - не губи време.

# 19
  • Мнения: 4 270
Последната мамография ми е правена преди 2 години и имам явно нужда от втора.Мисля даже да отида при същия хирург.
Нямам възможност в момента да отида до болницата,а и не вярвам някой изобщо да ми обърне внимание,по принцип в отделенията приемат само с предварителна уговорка или с животозастрашаващо състояние.

Чета и виждам, че всички момичета ти дават съвет да отидеш спешно на лекар.
Защо продължаваш да подценяваш сериозността на състоянието си и се опитваш да убедиш всички и най-вече себе си, че ситуацията търпи отлагане?
Само за твое сведение уговорки по болниците не се правят, а ти не си в състояние да прецениш дали състоянието ти в момента е животозастрашаващо. Ако се налага, вземи пари на заем и по най-бързия начин отиди на лекар!

# 20
  • Мнения: 2 513
Мария,в кой град живееш и къде се преглеждаш за твоите проблеми?
Струва ми се,че самата ти подценяваш здр. си състояние и се примиряваш с некомпетентни лекарски мнения.
Мамография си правила преди две години-за теб се налага на 6 месеца.

Обмисли дали ЛЛ ти лекар ти върши работа за твоето комплицирано състояние. Аз мисля,че не .Не се оставяй да те лекува ЛЛ за твоите проблеми,защото те са сложни дори и за специалисти.Ако ЛЛ няма талони за такова тревожно състояние,може да те изпрати в болница или да намери все някакъв талон откъдето да започнеш консултации.Ако не може ,плати си ти 30 лв.Но преди това,пробвай в приемно или спешно отделение в болницата.
Разговаряй с ЛЛ и специалистите за диспансеризация .Така,че имаш право на повече прегледи и изследвания. Провери в интернет за твоите диагнози дали се полага диспансеризация,за да си наясно.

# 21
  • Мнения: 11 546
Отиди в онкологията в града. Мамологичните прегледи трябва да са безплатни, и без записване.

Ще направят снимки, видеозон и ще се изследва секрета.

Не мисля, че става дума за възпаление. Самата аз също съм имала подобен проблем и лекарите много държат да напраят пълни изследвания за да отхвърлят диагнозата рак. Други възможни прични са полип в канала на гърдата, мастопатия и хронична фиброзна мастопатия, която прави уталагане на коластообразния секрет по стените на каналите и превръщането му в тъмно зелен. Нямам представа кой те е посъветвал да се цедиш, но гърдите не се цедят. Колкото по-често ги буташ и стискаш толкова повече секрет ще имат.

# 22
  • Мнения: 4 270
Мария, ходи ли на лекар?

# 23
  • Мнения: 7
здравей,имам същият проблем-при мен се установи-фиброкистозна мастопатия.съветвам те,да не се изтискваш.отидивай на лекар,разбирам,че си в паника,уплашена си,но това няма да ти помогне.успокой се, и действай,успех

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Здравейте отново,момичета,миналата седмица бях на лекар,прегледа ме хирург и ми изписа Геритамин. Обясни ми,че в  гърдата,от която тече има доста голяма киста,дори ми я показа с опипване,аз уж сама си правя преглед на гърдите,но не съм усетила нищо.Предложи ми днес да мина отново да кажа има ли ефект от витамините,отидох естествено и му казах,че ефект няма.Тогава той извика онкохирург да ме прегледа,дойде другият доктор,доста продължително ме преглежда и потвърди за кистата,но ми каза,че имам доста кисти и в двете гърди Cry
До сега съм била на консултация при трима лекари-хирурга,при който отидох,ехографистът,който ми направи ехография и онколога.И тримата  съобщават за кисти,но ме уверяват,че не е нищо страшно,дали наистина е така?
Онкологът ми изписа ето това към  витамините:
http://apteka.framar.bg/30003137/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE% … B0%D0%B1%D0%BB-60
Някоя от вас ползвала ли е Мастодинон и дали ще има ефект?Нямаше го в аптеката,но го поръчах и ще го доставят след два часа,реших все пак да го пия.

# 25
  • Мнения: 25 889
Пий го, може и да ти помогне.
Радвам се за теб - щом 3 лекари не са видели нищо страшно, прекрасно! Ако имаха някакви съмнения, щяха да ти предложат операция или поне биопсия.
Ходи често на прегледи да те наблюдават и не го мисли много. Но това вече сигурно са ти го казали.  Simple Smile

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Как` Сийка,много ти благодаря за милите думи,бях толкова уплашена,бях сигурна,че ще искат да ми вземат биопсия.Докторът,който е онкохирург е много човечен,даде ми час след две седмици,за да проследи как се развиват нещата,а иначе ме посъветваха да си правя ехография на шест месеца,за да е всичко под контрол,мисля да го правя и за мое спокойствие.

# 27
  • Мнения: 11 546
Както ти писах по-горе имам сходен проблем, затова след много четене и проба-опит установих, че повече помага за кистичките Маслото от нощна иглика, но в България разфасовките са с ниски милиграми и или трябва да пиеш по 8-10 хапчета или да си внесеш. Тук има информация.

А някой от тия лекари не ти ли пусна изследване на самия секрет?

СПРИ да се цедиш и да проверяваш дали имаш течност.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
the Дорис,онкохирургът стисна и видя секрета,никой не ми е споменавал за изследване,ти при какъв специалист си го изследвала?Ако е в лаборатория мога да занеса и да си платя.
Тъкмо си взех хапчетата и изпих първото,но ще прочета за маслото от нощна иглика,благодаря ти Hug

# 29
  • Мнения: 11 546
the Дорис,онкохирургът стисна и видя секрета,никой не ми е споменавал за изследване,ти при какъв специалист си го изследвала?Ако е в лаборатория мога да занеса и да си платя.
Тъкмо си взех хапчетата и изпих първото,но ще прочета за маслото от нощна иглика,благодаря ти Hug

Аз отидох в онкологията /в града ни има само една/ - там няма записване, няма такси - чакаш си реда и трепериш докато хората един по един си разправят кой какъв рак е имал. Бррр! Та лекарят ме опипа, извика втори и трети колега - дружно ме опипваха  Mr. Green /да уточня от кръста на горе/. Останаха учудени, но доволни, че нищо не напипаха. Пуснаха ми изследване на секрета, което не се оказа лесна работа. Принципно само да стисна и потича, а там и точица не излизаше та падна стискане и доене. Пуснаха ми и туморен маркер /С-125 ако не се лъжа/. И чаках в коридора и треперех като лист. Излязоха резултатите, които имаха изброени разни неща, но и голи ядра на клетки, което накара пак всичките лекари да се съберат и пак да искат да ме опипват, но аз бях вече над предела си разни непознати да ме докосват и отказах да се съблека  Mr. Green Та ми предложиха да ми вкарат разни тръбички в каналите на гърдата и да ги промият, за да видят какво ще излезело от там ... и аз им пожелах приятна работа, щото си тръгвам. Прибрах се и след няколко дни сама си напипах топче на другата гърда /не тази със кафявия секрет/  Shocked И айдееее пак целия ужас наново  Sad

Общи условия

Активация на акаунт