Тече ми черна(тъмно зелена) течност от гърдата

  • 7 751
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 894
Та ми предложиха да ми вкарат разни тръбички в каналите на гърдата и да ги промият, за да видят какво ще излезело от там ...

На моя позната са ѝ правили подобно изследване, само че с вкарване на контрастна течност в каналите, за да изследват проходимостта им или нещо подобно. Каза, че такава адска болка никога в живота си не е изпитвала. И беше бясна, защото после разбрала, че този метод бил много стар и вече не се практикувал, но в случая имали стажанти и нали трябвало да ги обучат... Та тя изиграла ролята на опитното зайче.
Предупреди ме, че ако ми се наложи, в никакъв случай да не се съгласявам с такова изследване, защото същата работа, че и по-добра, върши ехографията. Бърз, безболезнен и сигурен метод на изследване.
Също така много мои патили познати твърдят, че при проблеми с гърдите е по-добре да се потърси обикновен хирург, отколкото да се ходи на изследвания в онкологията. Методите там са... Поостарели и неособено хуманни, меко казано. Плюс това има и голяма корупция, специално в нашия град.

# 31
  • Мнения: 4
Здравейте,аз също съм с такъв проблем,днес съвсем спонтанно си стиснах едната гърда,незнам защо не съм го правила от както се цедих /от преди 5г./и излезе мн.тъмно зелена течност много се притесних звъннах на л.л.и ми каза утре веднага при нея.А сега като чета вашите постове още повече се притесних.

# 32
  • Мнения: 25 894
Успокой се, не се шашкай. Направи си нужните изследвания - напълно вероятно е да е нещо безобидно и лечимо.
Стискам ти палци!

# 33
  • Мнения: 4
Дано наистина вс.да е наред че сме бебеправци и ако съм забременяла да не се наложи да го махам мн.се притеснявам.Благодаря за подкрепата.Утре ще пиша какво е станало.

# 34
  • Мнения: 11 553
Дано наистина вс.да е наред че сме бебеправци и ако съм забременяла да не се наложи да го махам мн.се притеснявам.Благодаря за подкрепата.Утре ще пиша какво е станало.

Хей, няма такова нещо - това е фиброзна мастопатия. Нищо кой знае какво не е!  Peace

# 35
  • Мнения: 4
Здравейте, момичета отново съм аз надявам се да не ви досаждам,отидох при личната тя ме предлага и каза че нямам топчета в гърдата и че евентуално се е получило от останала кърма защото съм кормила доста и двете си деца,но все пак ме прати при хирург онколог др.Ангелов  за преглед и професионално мнение, отидох при др.той също ме прегледа направи ми ехограф и установи че в канарчетата и ма течност каза че па принцип е нормално да има,естествено ми се накара като ме казах че съм си стиснала зърната и че съм се мъчили да изцежда зелената течност,обясни ми също че по този начин съм можела да спускам каналите и да изтече кръв от там ,тогава нямало да се замисли  и веднага е щял да ме оперира и да ми отстрани млечните канали.Ужас като разбрах какво съм щяла да направя се притесних и в същото време се успокоих  като се сетих че бързо съм прекратила процедурата по извеждането на течността и че не съм се усакатила сама,без време.Малко се отнесох май та доки  каза имам малки картички и ми изписа едни хомеопатични хапченца и ми каза да ги пия три месеца и след това да отида отново на преглед ,но ако през това време забременя на ги спра защото няма да имам нужда от тях тъй като тогава гърдите започват да  се подготвят за кърменето и вс.канали се разширяват. Та ако има такива които им предстой такъв преглед да не се притесняват няма нищо страшно и успех bouquet

Последна редакция: пт, 18 дек 2015, 12:37 от Fifi 83

# 36
  • Мнения: 60
Здравейте! Да се включа и аз. Аз преди седмица забелязах бежов секрет от дясната ми гърда, който за 2-3 дни избеля и стана като кърма.Да кажа само,че този бял секрет не е спирал изобщо. Имам си го още от първата ми бременност преди 6г та до сега.  Ходих на хирург-онколог,мамолог Прегледа ме, видя ме и на ехограф и каза, че гърдите са чисти. Пролактин ми е в норма, а защо тогава го имах този бежов секрет и кърмата още не ми спира? Вече мина повече от година и половина откакто съм спряла да кърмя.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
 mama na madama, и аз съм постоянно с такъв секрет,това,което са ми правили на мен беше скенер на хипофизата,за да се уверят,че няма тумори,преди това ми правиха ренген пак на хипофизата.Нищо няма,а секреция от гърдите има.Не се плаши,сигурно и при теб няма нищо,но ако ще си по-спокойна искай талон за ендокринолог,ако прецени ще ти даде талон за скенер,на мен ендокринолог ми го даде и всичко мина по каса.

# 38
  • Мнения: 60
mariqivanova799, ти преди колко време роди? Изследваха ли ти този секрет?

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
О,аз отдавна родих,синът ми е вече на 9 години,а и проблемите с гърдите са от девет години...Не са ми изследвали секрет,доколкото знам може да се изследва цитонамазка,но след прегледите заради тъмната течност от гърдата се успокоих,че няма нищо страшно и повече не съм ходила на лекар.

Общи условия

Активация на акаунт