Бременност и куче

  • 11 782
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 026
Много се радвам, че чета подобни коментари. Вероятно има хора, които мислят, че темата бебе и куче е табу, но не се включват Simple Smile По-добре. Имаме 4 кучета - три от които живеят вкъщи с нас, а четвъртото е на двора (тъй като живеем в къща). Имаме и котка, която също живее на двора.
И аз като всички получих редовните въпроси:
-Здрасти, как си?
-Ами супер - бременна съм!
-Верно, ами кучетата?!?!!?
- Ами.. Те не са.. Thinking

Тъй като кучетата ми са породисти, получих дори предложения да ги подаря, че те си нямали, а и нямали пари да си купят  Joy

Както и да е. Интересува ме с какво обезпаразитявате външно кучетата, откакто се появи бебето?
Знам, че пипетите не са ок, както и повечето каишки и се чудех вие какво ползвате..  newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 3 272
Аз винаги съм била противник на гледането на куче в апартамент. Винаги съм мислела, че мястото на кучо е в двора. Но миналата година с мъжа ми решихме да си вземем един ловец  Heart Eyes и уж да го гледаме у дома до последната ваксина, а после да излезе навън в къщичка. Да, ама не. Аз не давам.  Това куче ми е най-добрата терапия срещу стрес и напрежение. Толкова добре ми действа - все ще ме усмихна,  независимо, че изяде тапети те в кухнята, краката на масата и столовете, както и де що намери. Сега е на 9 месеца и си е част от семейството.  След положителен тест за бременност съм и се подготвям за укори ,  че кучо е в апартамента (а той си голям 35 кила е вече) но не го давам да излиза навън. За момента нямаме възможност да е в двор и ще трябва да е в къщичка тип клетка и просто не мога да си представя да го пусна да живее там. Да не говорим, че искам сутрин като стана да ми се израдва.

И нещо странно да споделя. От около 4-5 дни идва при мен и си слага главата на корема ми както си лежа и стои мирен 10-15 минути. Мисля, че усеща нещо, колкото и странно да е това твърдение.

# 47
  • Мнения: 1 026
Аз винаги съм била противник на гледането на куче в апартамент. Винаги съм мислела, че мястото на кучо е в двора. Но миналата година с мъжа ми решихме да си вземем един ловец  Heart Eyes и уж да го гледаме у дома до последната ваксина, а после да излезе навън в къщичка. Да, ама не. Аз не давам.  Това куче ми е най-добрата терапия срещу стрес и напрежение. Толкова добре ми действа - все ще ме усмихна,  независимо, че изяде тапети те в кухнята, краката на масата и столовете, както и де що намери. Сега е на 9 месеца и си е част от семейството.  След положителен тест за бременност съм и се подготвям за укори ,  че кучо е в апартамента (а той си голям 35 кила е вече) но не го давам да излиза навън. За момента нямаме възможност да е в двор и ще трябва да е в къщичка тип клетка и просто не мога да си представя да го пусна да живее там. Да не говорим, че искам сутрин като стана да ми се израдва.

И нещо странно да споделя. От около 4-5 дни идва при мен и си слага главата на корема ми както си лежа и стои мирен 10-15 минути. Мисля, че усеща нещо, колкото и странно да е това твърдение.

Честно казано в апартамента ми беше доста по-лесно да се грижа за кучетата, макар че бяхме на 5ти етаж без асансьор. Просто си имаха режим и по-лесно поддържах хигиената им. Сега се търкалят по цял ден по двора и съответно легълцата им се перат през ден, за да имат някакъв вид Joy

Колкото до това дали усещат - моя приятелка твърди че нейното куче усещало, аз си мислих че и моите, защото все ми душеха корема и като го заголя го облизваха, но се оказа, че усещат аромата на мас от предната вечер, защото от както спрях да се мажа, интересът към корема ми рязко изчезна  Joy Joy Joy

# 48
  • София
  • Мнения: 3 272
... и моите, защото все ми душеха корема и като го заголя го облизваха, но се оказа, че усещат аромата на мас от предната вечер, защото от както спрях да се мажа, интересът към корема ми рязко изчезна  Joy Joy Joy

 Joy Joy Joy
Мас още не съм почнала  да мажа,  за сега съм на масло от карите, но той си слага главата върху корема ми, без да души, просто до сега никога не го е правил и ми е странен. Но той е ловно куче и обонянието и интуицията са му много силни.

# 49
  • Мнения: 1 026
... и моите, защото все ми душеха корема и като го заголя го облизваха, но се оказа, че усещат аромата на мас от предната вечер, защото от както спрях да се мажа, интересът към корема ми рязко изчезна  Joy Joy Joy

 Joy Joy Joy
Мас още не съм почнала  да мажа,  за сега съм на масло от карите, но той си слага главата върху корема ми, без да души, просто до сега никога не го е правил и ми е странен. Но той е ловно куче и обонянието и интуицията са му много силни.
абе има нещо - със сигурност усещат, просто го изразяват по различен начин. никога няма да забравя физиономията на кучето, когато лежеше на корема ми и получи първия шут от бебето - беше толкова уплашен и с такава глупава физиономия  hahaha

# 50
  • Мнения: 123
Все още нямам резултат от теста за токсоплазмоза, обаче са ми казвали, че ако живееш от доста време с животни около себе си, няма как да нямаш изграден имунитет. Е в нас има 7 котки на етажа и на двора са 15, плюс 2 кучета и още няколко котки и куче на друго място. Аз ли да се изнасям, защото те преобладават. Имамала съм котка от съвсем малка.
Животните не са играчка, днес го обичаш, а утре - на улицата.  #Crazy

# 51
  • Мнения: 1 026
Всичко ще е наред - ще видиш.  Hug

# 52
  • Мнения: 19 715
Аз съм с две кучета и три котки, пускам листериоза и токсоплазмоза всеки месец. Относно втората така ми подпалиха нервите последните седмици, че сега чакам резултат от Германия. Но и аз не бих се разделила с никое от животните.

# 53
  • Мнения: 1 775
Нашето йорки нищо не усеща Laughing Някой път минава като танк върху мен, като съм легнала и иска да ме прескочи, добре, че е дребен Laughing

И мен ме питат за кучето дали ще го "махам" (много ми е любимо Sick ), пък аз им казвам учудено, че аз именно на него разчитам да гледа бебето!

Общи условия

Активация на акаунт