Бременност и куче

  • 11 774
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
Изкарах цялата си бременност с котка в къщи, която след това живя и с бебето. През това време прибрахме и гледахме в къщи 2 кученца, докато им намерим дом. Нямах никакви проблеми с бременноста, детето ми  е живо и здраво.
Ако домашният любимец е ваксиниран и обезпаразитяван редовно, място за притеснение няма. Навън пипаме и се докосваме до хиляди неща пинапи от кой ли не. Важното е да се спазва добра хигиена.

# 16
  • Мнения: 33
Живея с две котки и до колкото се усведомих котката е по-опасна от кучето заради токсоплазмоза,но честно казано повече следя плодовете и зеленчуците да са добре измити,а също и месото да е добре изпечено.Никога не съм се притеснявала от животинките заради това,че съм бременна.А много ме натъжава факта,че има много хора,които така да се изразя гледат да се "оттърват" от кучето или котето заради бременността си   Cry

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
През цялата бременност и докато децата станаха на 1 год имах две кучета. Ваксинирани и обезпаразитени, разбира се. Не съм имала никакъв проблем.

# 18
  • Мнения: 697
Не се вкарвай в излишни ненужни притеснения. И аз съм отгледала детето с куче, всички сме живи и здрави!

# 19
  • Русе
  • Мнения: 99
Деца нямам, но от наблюдения които имам, това е пълна глупост. Хубавото е, че  наблюдавах много приятелки с деца, които ги гледаха като в епруветка и такива които имаха домашни любимци, както и не се вманиачаваха в миенето на ръце при пипане на всеки предмет. Тези, които не бяха гледани както казах в епруветка, рядко боледуваха и се стигаше до хрема и кашлица, други и сега и сега по-голени вече, през месец на антибиотик. За мен така с животни и природа много по лесно придобиват имунитет, а не гледани в порцелан и после като излязат ''навън - градината и яслата'' всяка седмица болни.

# 20
  • Мнения: 153
Не е опасно, трудно е  Grinning

# 21
  • Мнения: 186
Няма никакъв проблем ако не ти тежи грижата за кучето. Аз съм на принципа, че вземеш ли животно, взимаш го за цял живот, разбира се ако не вреди на здравето, доколкото разбирам няма такъв проблем.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Трудно, лесно...
Не, не е лесно и да имаш дете не е лесно. На мен не ми е лесно да извеждам кучето с количката, но се случва. По-често кучето го извежда мъжа ми. Не ми е лесно и да чистя на котки и морско свинче, но го правя. Не съм очаквала, че са някакви безотпадни същества.
С домашните любимци няма положение "вече ми е трудно, за това ще го разкарам". Веднъж за винаги това нещо трябва да се разбере и в България. Домашните любимци са грижа на този, който ги е взел а ги гледа, не са грижа на родителите му, на баба му и дядо му на село /от чихуахуа и йоркширски териер дворни кучета не става/ и още по-малко са грижа на държавата "аууу, защо има толкова бездомни кучета". Изоставянето на домашен любимец трябва да се счита за престъпление, за което да има съответни финансови санкции.

# 23
  • Мнения: 275
И аз искам да те успокоя, вярвам, че нямаш намерение да си изоставяш кучето, а само искаш да си спокойна. Ами, бъди спокойна!  Wink Аз съм бременна в 6 месец и си гледам кучето като понякога все още се налага да я мия аз след разходка (когато таткото няма възможност), спи с нас на спалнята и т.н. Всичко е до добра хигиена, обезпаразитявам я редовно, вътрешно и външно и всичко е ОК! Много внимавай за кърлежи, една моя приятелка във втори месец от забит кърлеж в крака си хвана лаймска болест. Пи антибиотици и с бебо всичко е ок сега, но си е стрес. Ако на кучето са сложени капки, кърлежите не се забиват, но понякога се захващат за козината (случи ни се два пъти) и ако ти падне из къщи може да се забие на теб. След разходка я преглеждам мноого внимателно! След раждането обаче ще се наложи милата да спи един месец в другата стая а не при нас, защото беба ще е в спалнята, а кучето носи разни неща отвън, с които имунната система на малкото може да не се справи. След това ще сме си пак всички заедно Simple Smile

Лека бременност ти желая!  bouquet

# 24
  • Мнения: 157
Изкарах най безпроблемната бременност с куче ,а сега от 6 месеца си живеят живи и здрави бебе и куче.

# 25
  • София
  • Мнения: 4 358
Не знам на 17 ли си или не, но не изпадай в такива смеехотворни ситуации - котка да предаде на кучето токсоплазмоза и да се заразиш ти?!?
newsm78
Токсоплазмозата е  болест, причинена от паразит - Токсоплазмий не знам какъв си. Най-често заразени за домашните животни - крави, телета, свине, които, ако след утрепването им не е добре термично обработено месото им и те са били заразени е възможно да е останал жив паразит и ако погълнеш такова месо да се заразиш. Също така, поради причината, че животните ходят по земята могат да пренесат паразитът в почвата, а от пръстта по плодове и зеленчуци (отново, ако няма достатъчно термична обработка, за да умре паразитът). Другият вариант за унищожаване е щателното измиване на въпросните плодове/зеленчуци. Краен гостоприемник на Токсоплазмозата е котката и по-точно червата й и съответно изпражненията й. През бременността имах 2 котки (и двете улични), даже им чистех акитата с ръкавици и нямах проблем. Даже и без ръкавица бих го направила, просто после веднага трябва да се измия добре. Паразитът не може сам да скочи в устата ми, а  трябва да си  луд да изчистиш котешко ако и да си завреш ръцете в устата след това
 Mr. Green

# 26
  • Мнения: 725
Въобще няма от какво да се притесняваш  Hug

# 27
  • Мнения: 196
Не бих гледала бебе с куче вкъщи!

# 28
  • Мнения: 364
Аз живея с много животни, когато бях бременна пуснахме изследвания и всичко беше наред  Peace

# 29
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Имам котка от 8 години. В момента съм бременна и дори планирам да взема още една нататък.  Laughing
Храната е по-опасна от животното, там трябва да се внимава-вече са писали назад, та няма да повтарям вече казаното.
Теста си го пусни в Национален център по заразни и паразитни болести, защото от частните лаборатории могат, къде от некомпетентност, къде от много чувствителни апарати  Laughing, къде  от стремеж да те изследват още 2-3-5 пъти (освен и да ти изкарат акъла), да ти извадят неясни -нито съвсем положителни, нито отрицателни резултати...

Това е постът ми от вчера в друга тема в подфорума:
Аз лично не мога да се убедя, че са измити достатъчно(пресни подправки и къдрави салати), но това е моя фобия от сега и то
Скрит текст:
благодарение на некоректен тест за токсоплазмоза и лекар, който явно не беше достатъчно компетентен освен по въпроса, но и в разчитането на резултатите в началото на бременността ми. Това се отнася и за двама специалисти, които отказаха да се ангажират категорично освен, че единият и извърши изследването-2 пъти.
Изживях един ужасяващ момент и в продължение на известно време не ядях никакви зеленчуци без топлинна обработка, никакви студени салати и продукти, от които се правят. Също и плодове, които растат близо до земята. Сега отказвам само споменатите къдрави салати и пресни подправки. Вторите, ги ям ако са попарени в топло ястие.
Също тези тук, които ме изследваха  изпратиха становище, че имам котка в НЦ с пробата ми. Котката ми беше с готов резултат преди мен и никога не е имала, нито към момента на изследването да е била заразена, но е в стъкмистиката, въпреки че мъжът ми покрай всичките притеснения и за тази простотия се разправя - тук и в София.

Стана дълго, но покрай мен май само аз съм бременна с животно. И съм сигурна, че и след 100 години, тези нагласи няма да се променят, а домашните любимци ще продължават да се озовават на улицата или в някой селски двор.

Общи условия

Активация на акаунт