Синьо сирене и бременност

  • 10 521
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 112
Нямам рецепта, purpletka, слагаш всичко което е подходящо за руска салата, просто вместо майонеза ( и аз не исках купешка с разните боклуци вътре) слагаш заквасена сметана ( тази в кофичките на киселото мляко) и 1-2 лъжици кисело мляко, за да стане по-течна сместа. Ако добавиш към салатата и намачкан картоф изобщо не си личи, че не е майонеза.
Извинявам се за спама!
Аха, ясно! Благодаря Wink
И аз се извинявам за спама Wink

# 16
  • Мнения: 120
Виж какво, не се впрягай. Аз си похапвах обилно пица 4 вида сирена и плата с миди и морски дарове а уж били забранени. Сирената обработени термично са безвредни. Синьото сирене, бри и всички "мухлясали" се избягват заради бактерията в мухала а морските дарове заради тежките метали. Всичко в малки количества е безвредно, важно е да не се прекалява!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 526
Дано да сте прави всички:)) Аз днес бях при АГ-то, но не се престраших да му кажа, че ме хвана срам:))
В крайна сметка от 2 пъти по мини количество надявам се да няма грижи...Повече няма и да си помисля за хапвам и то най-вече, защото притесненията са ми повече от нормалното...

# 18
  • Мнения: 2 133

И аз ядох при втората си бременност суши със сурова риба, преди да имам честта да се информирам от Интернет, че е много, много лошо това.... Joy Mr. Green
 Бременните японки сигурно редовно хапват суши и нищо им няма... Whistling Rolling Eyes
Понеже живея в Япония, та да потвърдя - ядат си суши на воля бременните японки  Mr. Green

# 19
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И на мен много ми се яде.. Mr. Green , а рохки яйца и кремчета с жълтъци, и, и...
Но най-ме мъчи червения хайвер. Откачам, избиват ми сълзи само като си помисля  Laughing, но не смея, макар да го ям от захранването ми и никога да не съм имала проблеми и пр. Както и японките се хранят със суши от бебета, а едва ли спират суровите риба и морски дарове докато са бременни.
Иначе си хапвам едни френски терини, в които има черен дроб, хапвам и морски дарове без миди и ям риба редовно, пия кафе... гледам да не се втелясвам до крайности. Но и аз имах своите моменти в това отношение в началото, тъй като си мислех, че като съм спряла цигарите и по принцип не пия е достатъчно, а в един момент изпадах в ужас за всяка хапка ( дори хвърлих един ананас в пристъп на бременно умопомрачение )
Избягвам сурово/млечни, сурово/осолено/пушено/мариновано/алангле, билки, къдрави салати.
Не на всички млечни пише от какво мляко са - виждала съм само рикота от различни марки и имаше, както от сурово мляко, така и пастьоризирано в супермаркет. Досега на синьо сирене обозначено какво е млякото не съм попадала, но и при сирената с плесен няма особено значение. Аз до втория месец си хапвах, преди да разбера, че са в списъка с не-та. Laughing

Последна редакция: сб, 31 окт 2015, 13:29 от Vermilion`

# 20
  • Мнения: X
Къдравите салати и билките защо да се избягват? Айде, за билките, ако не са стандартните подправки е ясно. Сена, зърнастец и други разни могат да предизвикат контракции.  Но за салатите и ананаса не схващам. Че то аз и лютичко си хапвах и нищо ни нямаше.

# 21
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз лично не мога да се убедя, че са измити достатъчно(пресни подправки и къдрави салати), но това е моя фобия от сега и то
Скрит текст:
благодарение на некоректен тест за токсоплазмоза и лекар, който явно не беше достатъчно компетентен освен по въпроса, но и в разчитането на резултатите в началото на бременността ми. Това се отнася и за двама специалисти, които отказаха да се ангажират категорично освен, че единият и извърши изследването-2 пъти.
Изживях един ужасяващ момент и в продължение на известно време не ядях никакви зеленчуци без топлинна обработка, никакви студени салати и продукти, от които се правят. Също и плодове, които растат близо до земята. Сега отказвам само споменатите къдрави салати и пресни подправки. Вторите, ги ям ако са попарени в топло ястие.
За билките е ясно, но и аз никога не съм била по чайовете и употребата на билкови продукти.
За ананаса прочетох, че предизвиква контракции и да се избягва от бременни, та спонтанно го метнах - лекарят ми наистина се позабавлява доволно.  Laughing

# 22
  • Мнения: X
Ясно. Е, за да имаш проблем с ананаса, вероятно ще трябва да изядеш 5 кила наведнъж, което, разбира се, е невъзможно. За миенето, да, трябва да се мият много старателно всички зеленчуци, но това е по принцип - бременни, не бременни, всеки може да си докара паразити, тении и какво ли още не.

 

# 23
  • Мнения: 5 710
нито пресните, нито зрелите сирена представляват опасност, ако са правени от пастьоризирано мляко, а тези които купуваме в супермаркета са такива.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 526
Благодаря:)) аз и не купувам от деликатесни магазини....да се чуди човек тогава каква е тази лудница какво да не се яде или пие при бременност.. поне на мен стреса да внимавам точно за тези неща ми се отразява тотално не добре...

# 25
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз и в супермаркет съм попадала на сирена от мляко, което не е пастьоризирано.  Peace
Така или иначе сирена с плесен е желателно да се избягват, независимо от какво мляко са.

# 26
  • Мнения: X
Благодаря:)) аз и не купувам от деликатесни магазини....да се чуди човек тогава каква е тази лудница какво да не се яде или пие при бременност.. поне на мен стреса да внимавам точно за тези неща ми се отразява тотално не добре...
На мен пък стреса да ям съмнителни неща ми се отразява зле, явно е до човек! Така или иначе вероятността от инфекция е минимална, всичко е превантивна мярка!

# 27
  • Мнения: 315
Думата е избягване, а не лишение, родих наскоро, по време на бременността си позволявах от време на време да хапна и сиренца и морски радове, лишенията също не са полезни. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 11 100
В България е забранено да се продават в търговската мрежа продукти от непастьоризирано мляко.
Всъщност такива сирена от сурово мляко, узаконени и с производствени етикети (а не на фермерски пазар примерно), съм виждала само във Франция.

# 29
  • Мнения: 5 710
Никога не съм виждала продукт от непастьоризирано мляко, за рикота дори ми звучи малко глуповато защото за да се направи рикота млякото се вари. Котидж сиренето също преминава през Т обработка. Но ако наистина има етикети, на които пише "непастьоризирано мляко" това все пак е хубаво - достатъчно е да си отваряте очите, щом в супермаркетите, в които пазарувате има такива продукти ...

Общи условия

Активация на акаунт