как да избегнем епизиотомия, разкъсвания и пр.

  • 6 495
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
Ами в 9ти месец сме, правенето на рутинни епизиотомии е много спорен въпрос, по скоро е лоша идея, секс си правим:)
а раждане на поза различна от легнала по гръб ман няма да могат да докопат за епизиотомии , другото е че аз ще съм там да им счупя ръчичките на подобни лекари

# 16
  • София
  • Мнения: 1 257
Епизиотомията не се прави, защото лекаря иска да измъчи родилката, а защото е наложително.... Никой не реже ей така просто, за да ти е гадно. Въпроса е бебето да излезе по най - бързия начин, а понякога това става точно чрез епизиотомията.  Peace И повярвай ми - там ще е таква суматоха и надали изобщо ще реагираш както и да било в ситуацията.   Peace

# 17
  • Мнения: 9 450
Епизиотомията става за секунди и дори няма да разбереш преди да са я направили, освен ако не ти кажат. С добър лекар зарастват бързо, при мен нямаше и месец. Но, както казах, вие си поговорете с вашия лекар и си решете.

# 18
  • Мнения: 5
е да ще се говори предварително с лекаря нормално,има лекари и лекари,  но рутинно не, вярно зараства , всичко минава ама те и строшените ръчички ще им минат бързо Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 970
Аз пак се повтарям, но да кажа, че страшното и болящото при нормално раждане не е нито клизмата преди това, нито слагането на абокат, нито поставянето на епидурална упойка, нито епизиотомията или зашиването. И мен ме беше страх страх от някои от тези процедури преди да родя, признавам си, особено от поставянето на епидурална упойка, но сега, като вече съм минала през това, ми е направо смешно от какво съм се притеснявала. Големите болки идват от контракциите и разширяването на маточната шийка до получаването на пълно разкритие. Зорът е бебето да премине през маточната шийка и тазовите кости, а не през някакви си меки тъкани на вагината, а по този въпрос няма какво да се направи предварително. Не, не е наложително да се прави епизиотомия, но се прави с цел да се избегне разкъсване на тъканите, което ще е много по-проблемно след това. За месец вече няма и следа, зарастването е обикновено от няколко дни, до седмица - две, колкото и на всяка рана, при мен след 5-тия ден вече нямаше никакъв дискомфорт от шевовете.

# 20
  • Мнения: 5
Доста отклонихме темата от първоначалната и  идея, ако имате  идеи пишете,  от мен ето още нещо има и смазващ гел който се поставя вътре във  влагалището още при 1ва фаза на раждане и се добавя по малко до края на самото раждане.
Хвърлете едно око и на продукта в този сайт http://www.epi-no.com.au/

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 12:48 от Just_Fun

# 21
  • Мнения: 120
Знам,че епизиотомията е последното нещо за което трябва да се притеснявам, понеже има много по-болезнени неща като контракций и т.н , но ме плаши възстановителния период. Мисълта за шев, конци , премахването им след това направо ме влудява.... явно пълно щастие няма. .

# 22
  • Мнения: 120
Доста отклонихме темата от първоначалната и  идея, ако имате  идеи пишете,  от мен ето още нещо има и смазващ гел който се поставя вътре във  влагалището още при 1ва фаза на раждане и се добавя по малко до края на самото раждане.
Хвърлете едно око и на продукта в този сайт http://www.epi-no.com.au/

В България няма ли такива продукти?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 970
Знам,че епизиотомията е последното нещо за което трябва да се притеснявам, понеже има много по-болезнени неща като контракций и т.н , но ме плаши възстановителния период. Мисълта за шев, конци , премахването им след това направо ме влудява.... явно пълно щастие няма. .
Хм, не знам дали все още някъде се прави с конци, които трябва да се махат  newsm78, ползват се биоразградими и не се ходи нищо да се маха допълнително. Възстановяването, специално от това, не е много по-различно от възстановяването след порязване с нож на пръста например, има и доста спрейове и мазила подпомагащи зарастването, аз ползвах Цикатридина. Иначе след раждането си се иска време за цялостно възстановяване на организма и това време при всеки е различно, независимо дали е със или без епизиотомия, нормално или секцио.

# 24
  • Мнения: 328
Като започнат контракциите, и започне да те боли истински,първо ще си много уплашена и второ, ще ти е все тая за всичко,ще искаш само бебето да излезе, и всичко да приключи. Ако ти е първа бременност няма как да знаеш, но раждалите вече много добре знаят.
А когато се приберете вкъщи, първоначално ще си толкова объркана, и първите дни въобще няма да знаеш къде се намираш,че дори няма и да се сетиш за конци,разрези и т.н.
А сега колкото повече четеш, толкова повече се вкарваш в филма. Успех ти желая bouquet

# 25
  • Мнения: 5
chochi1616   този продукт не се продава у нас, имат малко странна политика за продажба като цяло , вариант е да се ползва подобна секс играчка, може да видиш в сайта от къде хората са взаимствали идеята за балона.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 257
Tancheto23 - абсолютно подкрепям...  newsm10

# 27
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ролята на контракциите е да разширят родовия канал. Това със секс играчката е баси простотията...

# 28
  • Мнения: 9 450
Оставете хората да се  занимават. Ако това не вреди на бременността и бебето, нека си се мажат с масла, да правят масажи със секс играчки. Раждането само ще си покаже. Важното е накрая здрава майка, по възможност без шевове, и здраво бебе.

# 29
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Масажите не помагат. Помага спортът.

Общи условия

Активация на акаунт