Денонощни колики?

  • 75 445
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 94
ето, може би поема въздух, когато лакомо хапва
 Hug важното е, че има апетит и ти има какво да му предложиш Simple Smile

потърси все пак и съвет от консултант, може да ти предложат практични решения.

Къде бих могла да се обърна към такъв? Бяхтр споменали, че сте писали някъде ако не се бъркам?

# 31
  • София
  • Мнения: 860
Има такъв раздел тук, дават съвети онлайн - виж в началната страница.

# 32
  • Мнения: 1 048
Аз лично съм се обръщала към тези
Скрит текст:

понеже съм им писала по нощите Simple Smile съм ползвала формата за задаване на въпрос, но виждам, че има и тел.
Може да си систематизираш нещата писмено или да им звъннеш.

още веднъж- успех!
пп: и пак да споделиш как вървят нещата Simple Smile

# 33
  • Мнения: 94
Аз лично съм се обръщала към тези
Скрит текст:

Писаб им вече Simple Smile Дано помогнат... Благодаря ти многл за насоката Simple Smile

# 34
  • Мнения: 653
Те имат и скайп, podkrepa.za.karmene - също е вариант за консултации.

# 35
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Ох, колко познато...Искрено ти съчувствам и ти се възхищавам за търпението! При нас беше подобно и честно казано май никакви капки не помогнаха. Минахме и ние през няколко- Еспумизан, Лефакс, Колийф, последните като че ли имаха някакъв, макар и слаб ефект. Лефакс така си и остана едно шише у нас (ако някой го иска, имам и неразпечатано май).

Носене в по-изправено положение наистина помага (слинг или ергономична раница, ще ти е от полза и занапред да си вършиш работа). И много хубаво оригвай, след всяко кърмене (освен нощните). Не мисля, че храната, която ядеш е от особено голямо значение, аз пробвах и да ям всичко, и да ям диетично по няколко дни, все едно и също. Мен ако питаш поне си хапвай, каквото ти се яде, че на този стрес и да пазиш диета е още по-зле...

И да, консултация с гастроентерелог няма да навреди, ние го водихме май на 3 месеца като беше.

# 36
  • SF
  • Мнения: 21 172
Има едно масажче, което много помага.
Прави се вечер след баня. Долната част на дланта, изпъкналата част под палеца. Поставя се по средата между двете плешки на бебенцето. Гръбчето му е толкова малко, че разстоянието между плешките му е горе-долу толкова голямо, колкото да си поставите ръката. Без лосиони, без мас, "на сухо" се правят кръгови движения с лек натиск по посока на часовниковата стрелка. Не си отделяйте ръката от гръбчето. Около две-три минути, се върти. Когато си вдигнете ръката, ще видите, че на гръбчето са излезли косъмчета. Не ги махайте, те сами ще си паднат. Лекарка ми го е обяснявала, че това са някакви мръсотии, с които бебето се е нагълтвало, докато е било в корема. Това обяснеие е като за лаици и не мога да обясня научно появата на тези косъмчета.
Прави се 3 поредни вечери след баня със суха длан на сухо гръбче и бебето няма колики.
Докато го правите този масаж, бебето обикновено не реве и някак му е приятно.
Масажът се прави почти веднага след изписването, за да изпреварите появата на коликите. Не знам дали успях да го обясня добре.
Същите такива обяснения моя братовчедка не беше разбрала и беше правила масажа върху дрешките, а друга майка, беше ползвала бебешко олио за масажчета. Ръката ви и гръбчето на бебето трябва да са сухи и да е на голо. Натискът лек, но все пак да има контакт и триене, а не просто да си въртите ръката лекичко и едва да го докосвате. И да, бебето се поставя легнало по коремче. Ръчичките от двете страни на главичката - класическа поза "бебе по корем".

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 179
Топъл чай и масаж на коремчето с това кремче http://apteka.framar.bg/30007958/бейбинос-мехлемче-за-коремче След всички пари на вятъра за всевъзможни капки, не можах да повярвам, че това кремче за лев и нещо помогна. Стискам палци мъника да преодолее коликите по-бързо. Hug

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз не мисля, че масаж в зоната на гръбначния стълб е препоръчителен (дори и за възрастни се избягва).

# 39
  • Мнения: 94
Пробвах го масажа 2-3 пъти нямаше ефект. Кремчето за мазане Бейбинос съдържа алкохол и това не ми се хареса много.... Трудното изхождане има ли общо с коликите? Изхожда се много трудно то от там идва и най-големия рев... Педиатърката ми твърди, че е нормално, но на мен ми се струва, че веднъж на ден не в много нормално... Понякога се изхожда и по 2-3 пъти, но рядко. Примерно не е пълнил памперса от вчера след обед а като докде време да се изходи е с голямо напъва и рев в същотл време на консистенция е нормално освен, че има понякога доста слуз, която според лекърката ни също била нормална... От напъването и връща много храна почти постоянно без периодс вечер в който е спокоен яде и заспива като по учебник, без напъни и повръщане, но през другото време е ад.

# 40
  • София
  • Мнения: 860
Слузта идва от напъването и болката, поне по мои наблюдения.
Чак нормално не е, не е хубаво, но не показва болест или нещо такова.
Защо не опиташ да се консултирате с хомеопат, но класически? Ако искаш на лични мога да ти дам телефона на нашата докторка, много съм доволна, и двете си деца водя при нея. Само дето е скъпичко малко - 40 лв е прегледа.
Иначе ако е кърмен, 1 път на ден е съвсем нормално да ака, 4-5 пъти също - зависи от бебока.

# 41
  • София
  • Мнения: 860
Хмм, ние сме от София, за Бургас нямам отзиви от някой, можеш да опиташ на случаен принцип да си избереш. Важното е да е класически хомеопат, от Боаронските много сме си патили...
Виж например тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341141.0

# 42
  • Мнения: 364
много лекарства сте пробвали newsm78 При нас помогна инфакол+био гая+чая с анасон на хип.. Нищо не разбрахме от колики, а може просто да са били по-леки  Peace От доктор знам, че повечето лекарства за колики действат с натрупване.. Избери си някакви медикаменти и чай и не ги сменяй известно време  Peace

# 43
  • Мнения: 94
много лекарства сте пробвали newsm78 При нас помогна инфакол+био гая+чая с анасон на хип.. Нищо не разбрахме от колики, а може просто да са били по-леки  Peace От доктор знам, че повечето лекарства за колики действат с натрупване.. Избери си някакви медикаменти и чай и не ги сменяй известно време  Peace
Сега давам Колийф от седмица и Био Гая, чайовете не ги пие. Нямам намерение да давам никакви други капки.

# 44
  • Мнения: 364
и при мен чая не го пиеше и му давах с спринцовка имам чувството, че чая от копър много помага  Peace

Общи условия

Активация на акаунт