Несподелена любов... на разстояние

  • 3 527
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте!

От три години съм в любена в мъж, който е в съседна държава. Виждали сме се 4-5 пъти, но тъй като сме част организация. Т.е. отношенията ни не са нито само служебни, нито само приятелски.
Често си пишем във фейсбук. Признавам си - по-често аз го търся. Имаме много общи интереси - спорт, любим спортист, любим певец, музика, филми.
Направих му две големи изненади...по-скоро подаръци. Когато се видяхме преди няколко седмици всичко беше прекрасно. Държи се много приятелски, грижи се за мен. Но това само докато сме с други хора. Получи се така, че трябваше да пропътуваме едно разстояние от около 10-тина минути и само мълчахме. Слушахме музика, усмихвахме се и мълчахме. Нямаше какво да си кажем.
Осъзнах, че съм загубила доста време в някакви вятърничави мечти. Че нещо ще се получи някой ден, че ще сме заедно, че ще осъществим всичките ни проекти.
Трябва да подчертая обаче, че никога не ми е давал надежди, никога не е разгарял някакви чувства в мен умишлено.
Опитвам се да преодолея това разочарование, опитвам да правя нови и различни неща, започнах да ходя на фитнес, да правя картички. Но вчера разбрах, че изненадата, която му подготвях е успешна. Нещо хем малко, хем огромно за него. Нещо, което никой друг няма да направи, защото е наистина трудно. Успях да взема автограф за него... от въпросния световноизвестен любим спортист. Бях започнала да го подготвям още преди да се видим последния път и то взе, че се осъществи.
Сега не знам какво да правя. Донякъде съжалявам.
Чудя се дали да му го дам, или не. Знам, че ще е егоистично, ако не му го дам, но пък и осъзнах, че погазвам себе си по този начин.
Съвет?

# 1
  • Мнения: 36 204
дай му го, просто го зарадвай без да очакваш нищо
за другото - измислила си го сама, за да запълниш празнотите от липсата на реален контакт; влюбена си в човека, който искаш той да бъде, а не в този, който реално е; съжалявам, знам колко е гадно, случвало ми се е

# 2
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Нали това е и твоят любим спортист, не искаш ли да зарадваш себе си?  newsm78

Лошото е, че ако не изпитва романтични чувства към теб, с такива жестове го караш да се чувства задължен и да изпитва вина, че не може да ти отговори. С времето става досадно и дори може да го настрои срещу теб. Казвам го от личен опит, като аз бях в неговата роля.

# 3
  • Мнения: 4
Нали това е и твоят любим спортист, не искаш ли да зарадваш себе си?  newsm78

Лошото е, че ако не изпитва романтични чувства към теб, с такива жестове го караш да се чувства задължен и да изпитва вина, че не може да ти отговори. С времето става досадно и дори може да го настрои срещу теб. Казвам го от личен опит, като аз бях в неговата роля.
Това ме притеснява... не знам как да го направя. Как да му го дам, без да се чувства кофти. :/

# 4
  • Мнения: 36 204
прати му го с куриер и без обяснителна бележка, от плика ще разбере кой е подателят

# 5
  • Мнения: 602
Защо погазваш себе си по този начин? Ако имаш много върешни противоречия по-добре не му го давай.
Все пак подарък се прави от сърце.
От друга стана може да му го дадеш по повод, така няма да се чувства задължен към теб.

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Можеш да му го изпратиш по пощата или с куриер за Коледа. Все пак подаръкът е наречен за него. А може да си го оставиш и за теб, ако ти е ценен този автограф.
Ако усещаш, че нищо няма да се получи, няма смисъл да продължаваш да мислиш за него. Спри да го търсиш във фейсбук.  Явно ти липсва истинска любов. Като се появи, този ще го забравиш на секундата.

# 7
  • Мнения: 32 558
Авторке, струваш ми се струва мазохистично настроена.
Може ли за три години да не разбереш един мъж има ли чувства към теб?
И да загубиш три години от живота си с някакви мечти и фантазии.
Трябвало е отдавна да разбереш чувствата му и да спреш комуникация с него. Защото тази комуникация отново разпалва нещо в теб и не мислиш реално.
Още колко години ще прекараш само в блянове? Трябва да направиш нещо.
Или му признай или спри всякакви контакти с него.

# 8
  • Мнения: 373
инфантилно-поредния случай.Искрено се надявам да не кажеш сега,че си на 30 год. примерно.

# 9
  • Мнения: 871
Целият филм е в главата на авторката ,а човечецът сигурно нищо и не предполага какви фантазии се вихрят в главата и . Дай му автографа и зарежи цялата работа ,че накрая ще изгубиш и приятелството на човека.

# 10
  • Мнения: X
Човекът едва ли подозира терзанията на авторката. Ако един мъж усеща привличане към жена е абсурдно за три години да не предприеме някакви действия. Не само писане по скайп. Щеше да й намекне по някакъв начин, че не е безразличен към нея.
Нищо не му признавай. Спри контактите с него, ако е възможно. От това се измъчваш само ти.

# 11
  • Мнения: 463
Е добре де, явно човека не е разбрал за твоите чувства. Ти очакваше за тези десет минути насаме той да предприеме нещо ли? Явно, че сте на ниво приятелчета по скаѝп.
  Дай му автографа и бъди по ясна, даѝ му някакви аванси там, каквито са уместни, дали иска да излезете някъде...
 Ако не става, здраве да е. Но все пак това са три тодини.

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839

Това ме притеснява... не знам как да го направя. Как да му го дам, без да се чувства кофти. :/
Няма начин- ще му е ясно защо си го направила, нали?
Самият факт, че това е и твой любим спортист, ще го накара да се чувства задължен да ти върне жеста, т. е . чувството, а той не го изпитва и ти знаеш, че е така.

# 13
  • Мнения: 5 508
Той може да реши, че тя просто е извадила късмет и има две картички (снимки/плаката/нещо друго) с автограф и е решила да сподели едната с него Peace Не е задължително да го приема едва ли не като обяснение в любов, а като приятелски жест Whistling

# 14
  • Мнения: 4 418
Във всяка една връзка има моменти на разочарование, просто защото няма перфектни неща.

Общи условия

Активация на акаунт