В очакване сме на ритничета от МАЙСКИТЕ мъничета! Тема4

  • 23 491
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 741
Много се радвам на всички за хубавите новини.Дай Боже само за такива да пишем всички.
Чика не ме интересува от какво е коремчето аз очаквам снимка във ФБ групичката. Peace
mariana900,ако искаш да те добавя във ФБ групата пращаш ми на ЛС имейла ти и те добавям.Няма  как да ти пратя линк към нея,защото е тайна и няма да ти излезе.
Mandarina27 добре си ни душла тук.Относно промивките според мен може да пробваш и със смрадлика,ако можеш да си я набавиш.Моя док ми позволи да си правя,заради течението. Peace Иначе за бактерията немога да дам мнение,не съм наясно.

# 676
  • Мнения: 1 170
Браво на всички с хубави резултати!  newsm10

Аз още никакви изследвания не съм правила, нито съм стигнала да се запиша на ЖК....


# 677
  • София
  • Мнения: 6
Привет, да се запиша и аз! Термин 16.05.2016. От Красно село съм!

# 678
  • Мнения: 856
Agapi123, това с кръвната захар е сериозно. Не знам как е при теб, но е добре да се консултираш с ендокринолог и то такъв, занимаващ се с гестационен диабет. Не ти ли казаха да минеш на нисковъглехидратна диета? И повече движение. Много е важно, защото гестационният диабет води до усложнения в края на бременността и при бебето.

Ние отиваме на амниоцентеза. След срещата с доктора днес, така решихме. Доста нервно ми е, дано всичко да е наред. В информираното съгласие, което ми дадоха да си чета вкъщи, пише нещо от рода, че дори и да се открие генетичен дефект на бебето, това от законова гледна точка не оправдава терапевтичен аборт. Трябва да са налични и други причини. Някой има ли представа за какво точно става въпрос и какво точно означава това?

# 679
  • Мнения: 604
 karelia123 Стискам палци силно всичко да мине добре. И да няма нищо за "откриване". Praynig bouquet

# 680
  • Мнения: 139
karelia123 силно стиснати палци, всичко ще е ок! И ще откриете единствено, че всичко е наред! Hug

# 681
  • Мнения: 856
Благодаря ви! Много ми е нервно. Насрочихме за понеделник. Sad

# 682
  • Мнения: 1 109
Agapi123, това с кръвната захар е сериозно. Не знам как е при теб, но е добре да се консултираш с ендокринолог и то такъв, занимаващ се с гестационен диабет. Не ти ли казаха да минеш на нисковъглехидратна диета? И повече движение. Много е важно, защото гестационният диабет води до усложнения в края на бременността и при бебето.

Ние отиваме на амниоцентеза. След срещата с доктора днес, така решихме. Доста нервно ми е, дано всичко да е наред. В информираното съгласие, което ми дадоха да си чета вкъщи, пише нещо от рода, че дори и да се открие генетичен дефект на бебето, това от законова гледна точка не оправдава терапевтичен аборт. Трябва да са налични и други причини. Някой има ли представа за какво точно става въпрос и какво точно означава това?


Karelia, стискам палци всичко да е наред! Аз не разбрах, как така "това от законова гледна точка не оправдава терапевтичен аборт"? Че в България не е незаконно да се прави аборт, доколкото знам. Нито терапевтичен, нито по собствено желание - без здравословно обусловени причини. Хвърли ме в шок с това. Или ти може би си извън БГ? Извинявам се, ако е така и задавам тъпи въпроси.

# 683
  • Мнения: 358
И аз стискам палци силно да няма нищо за откриване!  Hug Hug

# 684
  • Мнения: 1 170
Карелиа, дано всичко мине добре!

# 685
  • Мнения: 2 532
whoowhoo, законно е до определена седмица - мисля по желание е до 12г.с., а по здравословни причини до по-късна седмица.
И все пак пожелавам да не се налага да се стига до там. Вярвам, че всичко ще е наред след амниоцентезата и че тя ще е само за успокоение Hug

# 686
  • Мнения: 856
Agapi123, това с кръвната захар е сериозно. Не знам как е при теб, но е добре да се консултираш с ендокринолог и то такъв, занимаващ се с гестационен диабет. Не ти ли казаха да минеш на нисковъглехидратна диета? И повече движение. Много е важно, защото гестационният диабет води до усложнения в края на бременността и при бебето.

Ние отиваме на амниоцентеза. След срещата с доктора днес, така решихме. Доста нервно ми е, дано всичко да е наред. В информираното съгласие, което ми дадоха да си чета вкъщи, пише нещо от рода, че дори и да се открие генетичен дефект на бебето, това от законова гледна точка не оправдава терапевтичен аборт. Трябва да са налични и други причини. Някой има ли представа за какво точно става въпрос и какво точно означава това?


Karelia, стискам палци всичко да е наред! Аз не разбрах, как така "това от законова гледна точка не оправдава терапевтичен аборт"? Че в България не е незаконно да се прави аборт, доколкото знам. Нито терапевтичен, нито по собствено желание - без здравословно обусловени причини. Хвърли ме в шок с това. Или ти може би си извън БГ? Извинявам се, ако е така и задавам тъпи въпроси.
Ами не знам, и аз не разбирам. По принцип и в България мисля, че е незаконно да се прави след 12 седмица без здравословна причина. Но генетичен дефект би трябвало да се брои.
Тук не знам. Преведох го дословно от информираното съгласие. Пише, че в тези случаи насочват към съответната агенция, която се занимава с тази материя. И се оказва необходимата медицинска грижа на детето. Нещо от рода. Но с доктора си говорехме съвсем различно нещо. Той ми каза, че ако не искаме да задържим дете със синдром, то тогава по-добре е амниоцентеза, защото дава 100% сигурност. Пренатеста давал между 94 и 98% в зависимост от количеството клетки на бебето, които успеят да извлекат от кръвната проба. Т.е. пак остава някакъв риск, най-често 2-3%.
Но въобще не е споменавал нещо от рода, че трябва да го задържим независимо от резултата. Затова е се изненадах като го прочетох това и не съм сигурна, че го разбирам.

# 687
  • Мнения: 111
Karelia123 - стискам палци всичко да е наред при теб... Докторат ми каза да давам на всеки 4 дена кръв и да следим нивата на кръвната захар... а иначе много сладко бях яло предните 2дни и затова когат дадох кръв такава висока степен отчете. .. и нямам никаква диета освен да се Ограничя с 1 бонбонче на ден

# 688
  • Мнения: 139
karelia123 ти в момента в БГ ли си? Извинявай, ама с моят омекнал мозък ... Crazy Всичко ще е наред, момиче, четох наскоро за тези кръвни проби и нивата на хормоните, та по доста причини могат да са нагоре или надолу. Н а теб комбинираният ти риск беше хубав, доколкото помня!  bouquet
За кръвната захар - и аз доста сладко издумках последните два месеца, а не обичам по принцип.Вчера давах кръв, ама нали не разрешават да си виждаш резултатите, а само ако има нещо звънят (  Crossing Arms ), та днес никой не ми е звъннал, явно не са до небето, както очаквах  Crazy

Абе девойките от Варна - как си получихте резултатите от БХС? И след колко време? На мен акушерката ми каза, че на следващия преглед щяла да ми ги каже, а той е след месец! Та се разбрахме да й звънна след седмица-десетина дни и да ми ги кажела. Ама се чудя - не мога ли да си ги проверя в интернет? Гледах в сайта на НГЛ, ама нямам номер и парола, пробвах с въвеждане на данните ми, пише че няма такъв пациент  Confused А не съм наясно - моите резултати от МД Варна къде се обработват - тук, или отиват в София? И изобщо в кой сайт да се опитам да си ги видя?
абе ...  ooooh! ooooh! ooooh!

Последна редакция: вт, 17 ное 2015, 20:29 от Амани

# 689
  • Мнения: 856
Амани, в Германия съм. Комбинираният беше доста добър, да. И днес докторът също ме прегледа набързо, пуска ми сърдечната дейност, замерва си там разни неща, каза, че всичко изглежда наред. Ама все пак... На 37 съм... Sad

За гестационния диабет, той обикновено се отключва в края на бременността и то при предразположени жени само. Когато на такъв ранен етап има сигнал за висока кръвна захар, то е важно да се следи постоянно. Иначе това, което може да се направи (хем е по-здравословно) е да се ядат храни с нисък гликемичен индекс, за да не вдигат рязко кръвната захар. Напр. да не се консумират сладки и тестени/бяло брашно/ неща. Хляб основно ръжен. Да се ограничат ориз и картофи до около веднъж седмично. Зеленчуци може всякакви и е желателно. Плодове почти всякакви - без банани, фурми, грозде, стафиди, но все пак е хубаво да им се проверява гликемичния индекс и да не се прекалява с количествата. Месо, яйца, млечни няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт