Бургаски мами-раждане през 2016г.

  • 98 224
  • 517
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 37
А къде преглежда д-р Троянчев?

# 256
  • Мнения: 65
А къде преглежда д-р Троянчев?

Кабинета му е на Оборище 68. Всяка събота и неделя с предварително запазен час. Аз лично останах много доволна и също така дава и диск с прегледа.

# 257
  • Мнения: 9 652
Аз се отказах от преглед при Троянчев. За мен 20-30 мин за фетална е несериозна работа.  Stop Май повечето ходят и  му се радват заради диска и снимките. Не, мерси. Интересува ме здравето на бъдещото ми дете, а не как изглежда в корема ми.
Ако Панайотова все пак реши да дойде до края на месеца - ще отида при нея, ако не при Парушева(кабинет Калчева). Поне там преглеждат по-обстойно, по-дълго и не претупват.

# 258
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ice Queen, снимки и диск от ФМ от Ж.Панайотова нямаш ли?

# 259
  • Мнения: 9 652
Снимки имам. Диск не.
Но аз и не държа да ми дават. Панайотова ги е дала на мъжа ми, докато бях в WCто. Въобще не съм се сетила да питам дава ли или не.  Blush Е, сега снимките седят забити в един албум и от тогава не съм ги вадила. Може би, аз съм някаква странна...  Crazy

# 260
  • Мнения: 2 532
То и за какво ви е диск. Аз един път съм го гледала точно Thinking Да не казвам, че лицето така и не си го показа- навряна в плацентата, обърната с гръб и с ръце пред лицето Laughing Важно е да се огледат органите да са наред, а не дали ще има диск или не Peace Пък живот и здраве как изглежда, ще се види на раждането вече Heart Eyes

# 261
  • Мнения: 284
А при Троянчев практика ли е прегледа да трае 20-30 мин. или са единични случаи. Аз съм присъствала на преглед при Калчева на една приятелка, който продължи около 30 мин, а тя беше с проблемна бременност. Т.е. не мога да преценя колко е нормалната продължителност на самия преглед и как да разберем дали на всичко важно е обърнато внимание и дали не запълват едни 40-45 мин с празни приказки, за да можем после да се похвалим "А пък моят преглед продължи 45мин". Предстои ми и затова се чудя..

# 262
  • Мнения: 9 652
Аз писах по-назад. ФМ в 21 седмица продължи 1 час точно. През цялото време бяха "сваляни" данни от бебето. Всичко беше измерено и разгледано до най-малка подробност. От фалангата на малкия пръст до клапите на сърцето.
При Парушева също седях много повече време и тя също подробно измери всичко, което успя да види в онези ранни седмици.

# 263
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен!Искам да попитам когато ходите всеки месец на жк по зк гледали се бебчо на видеозон? Благодаря предварително и приятен ден от мен!  Hug bouquet

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 449
Здравейте и от мен!Искам да попитам когато ходите всеки месец на жк по зк гледали се бебчо на видеозон? Благодаря предварително и приятен ден от мен!  Hug bouquet
Да, мен ме гледат всеки месец  Simple Smile. Доколкото знам обаче по ЗК се полагат само две ехографии за цялата бременност, т.е. зависи си от лекаря дали ще те таксува или ще си те гледа безплатно.

# 265
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен!Искам да попитам когато ходите всеки месец на жк по зк гледали се бебчо на видеозон? Благодаря предварително и приятен ден от мен!  Hug bouquet
Да, мен ме гледат всеки месец  Simple Smile. Доколкото знам обаче по ЗК се полагат само две ехографии за цялата бременност, т.е. зависи си от лекаря дали ще те таксува или ще си те гледа безплатно.
Ясно защото ходих веднъж миналия месец,ама като не мога да си спомня какво ми каза за прегледите.ахах Благодаря  Peace

# 266
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Прегледа на ФМ варира като време, по моя опит с прегледите (6 бр.) от 20- 40 мин. Всичко зависи от това до колко бебето е в удобна позиция за измерване на конкретен параметър и от опитността на лекаря. Не мисля, че щом 1 час е бил прегледа при една, а при друга 30 мин, значи е претупано всичко  Peace.
Моя АГ ме гледа всеки път, без да ми взима пари, въпреки, че на вратата му с големи букви е написано , че безплатните прегледи са само 2 за цялата бременност.

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И с двете ми бременност феталната е била не повече от 20 мин. Всичко зависи от лекаря, апаратурата и положението на бебето. Не смятам, че продължителността на прегледа е определяща, важна е компетентността на гледащия. Дискове и снимки са за радост на родителите, а в някои случаи и да оправдаят по-високата цена.

# 268
  • Мнения: 65
А при Троянчев практика ли е прегледа да трае 20-30 мин. или са единични случаи. Аз съм присъствала на преглед при Калчева на една приятелка, който продължи около 30 мин, а тя беше с проблемна бременност. Т.е. не мога да преценя колко е нормалната продължителност на самия преглед и как да разберем дали на всичко важно е обърнато внимание и дали не запълват едни 40-45 мин с празни приказки, за да можем после да се похвалим "А пък моят преглед продължи 45мин". Предстои ми и затова се чудя..

Моя преглед беше 20-30 мин но абсолутно всичко разгледа и обяснява кое какво е и какво се случва. Останах много доволна. Не знам дали всички прегледи са по 20-30 мин

# 269
  • Мнения: 48
Здравейте, може би повечето от вас вече знаят, но нека все пак да спомена, че днес разбрах една добра новина, а именно, че раждането в болница "Дева Мария" става безплатно както за нормално раждане, така и за секцио.Мисля, че това е една добра новина за решилите да раждат там, поне за мен е така, ето защо и реших да ви споделя. Ето и линк https://www.facebook.com/UMBALDevaMaria/posts/1190549990956599?f … f&pnref=story . Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт