Котешки глисти

  • 8 260
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравейте,

Проблемът ни е следният: оказва се, че котката ни има глисти от доста време, може би половин година. Въпросът е какви изследвания да си направим сега. Мисля първо да разберем какви точно са нейните глисти и после да мислим какво да правим, защото за половин година може да са навсякъде из телата ни...

# 1
  • Мнения: 10 547
Е, досега не сте ли я обезпаразитявали тази котка?

# 2
  • Мнения: 11 337
Намерих това:

Яйцата на котешките глисти попаднали в организма на човек не могат да се развият до възрастни паразити. От тях обаче се излюпват ларви, които с кръвообръщението се разнасят до различни вътрешни органи, където умират. Случва се понякога ларва да попадне в някой по-фин орган например в окото, където умирайки предизвиква възпаление, което може да се окаже фатално за зрението с това око. За да се предпазите от този проблем трябва редовно (всеки 1 – 2 месеца) да обезпаразитявате котето си и поне веднъж годишно се изследват негови изпражнения под микроскоп за да се следи нивото на контрола, който упражнявате.

Което означава, че няма какви изследвания толкова да правите. 

# 3
  • София
  • Мнения: 2 508
Тя имаше глисти преди половин година, уж й дадохме хапчета, но сега като й дадохме пак, намерихме един глист на 3-4 месеца на земята  ooooh! #Crazy

Те ги хващали от бълхите...

Има за хора изследвания - на фекалии и на кръв, ама трябва да знаят какво търсят мисля...

# 4
  • Мнения: 11 337
Мисля, че няма как да хванат каквото и да е от бълхите. Освен чума не съм чувала бълха да пренася друга болест.

Но може да се зарази от обувките, с които ходите навън.
Предполагам ХЕИ /там където се правят изследванията на децата за детска градина/ ще знаят какво се прави.

# 5
  • Мнения: 2 532
Еми то децата си ги изследват с едно стъкло и фекална проба за градините. За възрастни е същата процедурата. Нашият котарак като го прибрахме от улицата, също имаше глисти, а после и на няколко пъти скачаше от терасата и пак е хващал. Ние не сме се заразявали, та и аз не съм убедена, че е толкова лесно заразяването с котешки глисти newsm78

Общи условия

Активация на акаунт