На пазар в Лозенград и Одрин - 8

  • 191 762
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Ивче,
Разсмя ме Hug
Хапвай си какиЧ и да ти е сладко. thumbsup
.

А колко пъти като съм била там като засека българи и се питам, дали някои от жените не пишат в тази тема Simple Smile

# 61
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
Ивче,
Разсмя ме Hug
Хапвай си какиЧ и да ти е сладко. thumbsup
.

А колко пъти като съм била там като засека българи и се питам, дали някои от жените не пишат в тази тема Simple Smile

 Mr. Green Mr. Green
Нали си казвам, лакомо дупе съм, много обичам сладко. hahaha
Яде ми се кюнефе. Embarassed Пролетта опитах на едно заведение под Сюлеймание, но не беше с шам фъстък, а с орехи и по-малко от това при Хафъз. Не можах да му се наситя. Joy

Скрит текст:

Като казах кюнефе, откакто споменаха в съседната тема за трилече, го мисля. Дали правят някъде в Одрин? Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 19:36 от iv4enceto_91

# 62
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
От баклавата с шамфъстък предлагат в Мадо.Порция/от 3 парченца/ беше 17 л.+ 5 л.топка каймак./аз лично обожавам тази комбинация/,но после поне 10 дни не се качвам на кантар.Там опитайте и ако Ви хареса купувайте.Не е сладка като обикновената,а шамфъстъка и придава особен вкус.

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
От баклавата с шамфъстък предлагат в Мадо.Порция/от 3 парченца/ беше 17 л.+ 5 л.топка каймак./аз лично обожавам тази комбинация/,но после поне 10 дни не се качвам на кантар.Там опитайте и ако Ви хареса купувайте.Не е сладка като обикновената,а шамфъстъка и придава особен вкус.

17 лири? Crazy Това в Одрин ли? Blush
Не съм го опитвала каймака, но сигурно ще ми хареса. Laughing
Много неща станаха за опитване, аз цял месец не трябва да се качвам на кантар. Joy

# 64
  • Варна
  • Мнения: 10 705
В Мадо кюнефето е ужасно,ако не сте пробвали опитайте до хотел Марги като влезете по коридорчето от магазини и стигнете до края на реда първото заведение от ляво,кюнефето се приготвя на място и има разлика ако го правят на момента или е полуфабрикат.
Също който не е опитвал каймак обезателно да пробва,то е все едно да не опиташ тава-джигер,бюрек или каквото и да е от техните вкусотии.
Баклава с шам фъстък на цена 18.00 лири и аз не съм видяла.

И последно хотел  за 115 лири не е много,зависи какъв е,аз съм почивала в Марги хотел и искам да ви кажа,че е прекрасен и заслужава повече,ако не се лъжа беше същата цена ,но в евро,уникален е,спала съм и в такъв за 60 лири,е,разликата е огромна,та извода е да не се обобщава Peace

# 65
  • у нас
  • Мнения: 5 738
А колко пъти като съм била там като засека българи и се питам, дали някои от жените не пишат в тази тема Simple Smile

И аз така Laughing


Ако някой иска да празнува Нова Година в Одрин - http://grabo.bg/nova-godina-v-odrin-0b8f2

# 66
  • Мнения: 4 215
Момичета, от нашите контрагенти в Турция знам, че ядките там са по-скъпи от колкото при нас. Може би за това цената на баклавата с шам-фъстък е такава.
Като дойдат в Бг първата им работа е да се забият на пазара и да се натоварят с ядки.
Аз съм почитателка на сладките на Балабан. Имат сладкарници в Одрин. Там, най-радовно се пазарим за цената, когато вземаме големи количества. Момчетата се обаждат на шефа по тел. и бързичко се урежда намалението. А онези "еклерчета" дето ги правят, поляти обилно с шоколад и сладолед са направо божествени.

# 67
  • Мнения: 3 117
Момичета, от нашите контрагенти в Турция знам, че ядките там са по-скъпи от колкото при нас. Може би за това цената на баклавата с шам-фъстък е такава.
И на мен това ми прави вЧепатление. Никога не купувам ядки оттам, поне не и такива каквито могат да се намерят у нас на доста по-добра цена.
Но баклава си купувам 2-3 кила поне. Съвсем не е от специалната шам фъстъчена, а най-най-обикновена. Цената й в Одрин беше 8 лири пролетта. Сега да е станала 10.
Ще ходим другата събота и отсега се облизвам за нея.   smile3508 Тука няма такава баклава.

# 68
  • Мнения: 1 934
В Пловдвив има няколко турски сладкарници и там продават на парченце такава баклава. Продават и кюнефе.

Скъпичка ми се вижда тази оферта за Одрин.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 14 116
И на мен - и двете оферти за Одрин ми се виждат скъпички.
Кливия, къде в Пловдив има кюнефе?

# 70
  • у нас
  • Мнения: 5 738
В Пловдвив има няколко турски сладкарници и там продават на парченце такава баклава. Продават и кюнефе.

Скъпичка ми се вижда тази оферта за Одрин.

да, скъпичка е, но може да някой да го устройва  Wink

Много сладко стана в тази тема  Laughing Като стана въпрос за еклерчета на мен ми харесват тези на ОНДО, с шоколад заляти...... Ох, бакливи, еклери, сладки изкушения......взе да ми се прияжда  Crazy А тези дни се въздържам от сладки неща.

# 71
  • Мнения: 761
Здравейте записвам се да ви чета.

# 72
  • Мнения: 1 934
И на мен - и двете оферти за Одрин ми се виждат скъпички.
Кливия, къде в Пловдив има кюнефе?

До Хепи на центъра откриха преди месеци турска сладкарница и там има кюнефе и такава баклава.

Препоръчаха ми хубава фирма от Пловдив до Одрин не само събота, но има и петък и има и до Чорлу - браво на тях  Grinning
http://mem-travel.com/

# 73
  • София
  • Мнения: 13 262
И на мен - и двете оферти за Одрин ми се виждат скъпички.
Кливия, къде в Пловдив има кюнефе?
До Хепи на центъра откриха преди месеци турска сладкарница и там има кюнефе и такава баклава.
A каква е цената на кюнефето? Наскоро ядохме в София и беше 6 лв.  Rolling Eyes Множко ми се видя.  Confused Но поне беше хубаво.

# 74
  • Мнения: 1 934
Не знам-ядяха го на съседната маса, но май беше 5-7 лв. Скъпо си е навсякъде  Peace

Общи условия

Активация на акаунт