На пазар в Лозенград и Одрин - 8

  • 191 630
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 215
Какво точно е Панаир Експорт? Нещо като мол ли е или е само 1 магазин? Какви стоки има там?

Само един магазин е. Намира се в Лозенград. Там продават прахове, омекотители и тем подобни, има и дрехи, хавлии и тн. Продавачите са много любезни, черпят с чайче...

Мерси! Не знам как съм го пропуснала. Имаш ли идея как са като цени сравнено с цените в Кипа-та?

# 46
  • Мнения: 44
Здравейте, ние предимно ходим до Лозенград, че ни е познато всичко. Сега за разнообразие мислим да отидем до Одрин, бяхме миналата година само за една нощ. Реално там знаем само къде е центъра (голямата джамия и пешеходната улица) и КИПА по пътя към Истанбул.
Сега разбрах, че има две български църкви и искаме да ги видим. Видях, че има координатите им, което е супер. Само че знаете ли дали са отворени за посещение всеки ден? Ние ще ходим в неделя.
Освен това казаха ми, че има някаква голяма крепост до Одрин, но не намирам никаква информация за нея.

# 47
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Сега разбрах, че има две български църкви и искаме да ги видим. Видях, че има координатите им, което е супер. Само че знаете ли дали са отворени за посещение всеки ден? Ние ще ходим в неделя.
Освен това казаха ми, че има някаква голяма крепост до Одрин, но не намирам никаква информация за нея.

Да,църквите работят всеки ден.
За крепостта,предполагам,че става въпрос за мемориала на Шукри паша.Мемориалът се намира на невисок хълм край града, откъдето целият Одрин се вижда като на длан и за там има указателни табели. В музея е направена пълна възстановка на военните действия от Балканската война. Уредена е експозиция, която разказва с предмети, картини, фотоси, манекени, облечени в турски военни униформи за обсадата,но са представени така,че с нищо да не напомня на посетителите,че турците  са загубили тази битка.

# 48
  • Мнения: 1 934
Здарвейте! Опитвам се да разбера колко струва приблизителнио хубава баклава с шамфъстък, защото трябва да поръчам на познати по-голямо количество. Става въпрос за тези баклави, които са направо зелени на цвят.

Последно ние взехме от 18лири и тъкмо ги заредиха.Бяха чудесни.

Около 30-40 до 50 лири килото може да струва хубава баклава с шам-фъстък. Говорим не само наръсена отгоре с него.

# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 725
Здарвейте! Опитвам се да разбера колко струва приблизителнио хубава баклава с шамфъстък, защото трябва да поръчам на познати по-голямо количество. Става въпрос за тези баклави, които са направо зелени на цвят.

Последно ние взехме от 18лири и тъкмо ги заредиха.Бяха чудесни.

Около 30-40 до 50 лири килото може да струва хубава баклава с шам-фъстък. Говорим не само наръсена отгоре с него.

Именно и аз за такава говоря.



Не съм търсила по главната в сладкарниците, но на борсата и магазините хранителните не съм виждала. На центъра е по-вероятно да има някъде. Цената й няма да е 18 лири със сигурност. Тя обикновената тръгва от 15 на места. Peace



И който не я е опитал изцяло зелената, няма вкуса на класическата баклава. Има лек солен и тръпчив вкус. По-различна е, да не кажа коренно. Беше ми странна на мен. Peace

# 50
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Точно така е за баклавата, както го е написала Кливето
В Одрин може да е мааалко по евтина.

Ето тази, навсякъде е най-скъпа

                Тази баклава не може да бъде 18 пари в никакъв случай.
И съвет от мен, гледайте да е ярко зелена, ако жълтее значи не пипате.

Следващата по скъпотия баклава е ей тази

               Обаче и тя не е 18 лири.

Последният път като бях в Одрин нямаше никъде от първият вид никъде, щото е скъпа, така обясниха.

# 51
  • Мнения: 1 934
Точно сте го казали - в Одрин просто няма от тази баклава, защото там народът си е по-беден. Не е Истанбул с високите доходи  Peace


Благодарение на вас разбрах, че съм си купила 8 кила Персил за бяло  Laughing А мислех, че е за цветно  ooooh! Хич и не бях обърнала внимание ...


За ходенето през тези месеци - и на мен ми се ще сега, но ... денят е твърде къс. Аз обичам да пътувам по светло.

# 52
  • Мнения: 25
Точно за тези питам. Ако жълтее, какъв е проблемът - не е прясна ли ?

# 53
  • Мнения: 1 934
Ако жълтее, значи й е спестен шам фъстъкът  Wink

По принцип трябва да си е зелена.


За прясното-няма как да разбереш, освен ако не е от реномирана фирма-например Гюлюолу /http://www.karakoygulluoglu.com/tr/

Аз веднъж взех такава баклава от друго място и дъхаше яко на гранясало  Sad

# 54
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Като жълтее,  е престояла.
Пробвах веднъж такава точно в Едирнето. Имаше матрЯл, ама престояла просто.

Гюлюоглу е бранда от Станбул.  По рано и снимки от голямата сладкарница в Истанбул бях сложила. Не ме мързи пак да сложа, но не искам да съм досадна

# 55
  • у нас
  • Мнения: 5 728
Какво точно е Панаир Експорт? Нещо като мол ли е или е само 1 магазин? Какви стоки има там?

Само един магазин е. Намира се в Лозенград. Там продават прахове, омекотители и тем подобни, има и дрехи, хавлии и тн. Продавачите са много любезни, черпят с чайче...

Мерси! Не знам как съм го пропуснала. Имаш ли идея как са като цени сравнено с цените в Кипа-та?

Относително е, много зависи от промоцията в Кипа-та. Не е много голям магазин като Кипа определено.

# 56
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 725
Тази жълтата баклава с какво е? Не съм виждала изобщо такава, дори и по снимки. Mr. Green

А относно това, ако няма шам фъстък, има и без такъв (само с орехи). Не е нужно да има задължително. Laughing

Не помня кой беше качил тази снимка, но ето я сладкарницата Gurruoglu, за която вчера споменах:

Скрит текст:


Какво сте купували от там и ви хареса? Освен баклавите, другите сладки/бисквити?

# 57
  • Мнения: 3 279
Имах в предвид тази която ивченцено е показала на 2 снимка.18 лири беше края на септември на главната .Пада се на ъгъла до рибните магазини.От другите не съм виждала да се предлагат.

# 58
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Тази жълтата баклава с какво е? Не съм виждала изобщо такава, дори и по снимки. Mr. Green



Значи, жълтата баклава е излязла жълта, иначе си е баш зелена когато е прясна Simple Smile Сега дали е била прясна като са я снимали, или нещо е станало при снимането незнам. Аз предупредих, ако не я видите ярко зелена, а да жълтее, не пипате.
 
Иве,
Знам я тази сладкарничка, но те и повечето момичета от темата я знаят де Hug И от там съм купувала баклава, и срещу нея баш на ъгъла има една сладкарничка за баклави където са много вкусни.

Ореховата баклава е най-евтина, не, че не е качаствена, просто заради ореха е по евтина. И е много вкусна също.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 725
Благодаря ви. Heart Eyes

Догодина ще я пробвам баклавата от тези сладкарници. Който не си подновява паспорта на време.... ooooh!
В края на този месец познати ще ходят и ще им поръчам, но като ги знам, не мога да съм сигурна че ще ми угодят и да търсят специално. А и друго си е на място, да видя и избера.

Не знам защо, но никога не ми е лъхала на гадно /лой или старо/, а почти всеки път сме купували от складовете баклава. Прясна е, от една баба и дядо купуваме (срещу магазините с перилни са). Казват, че скъпата Истанбулска баклава нямала нищо общо с тази от Одрин, но аз честно казано не мога да разбера има ли разлика. Все ми е така вкусна. Mr. Green Ама като съм лакомо дупе.... ooooh! Толкова сладко е, та изобщо е трудно да преценя. Blush
Ядох в сладкарницата на Хафъз Мустафа. Peace

Общи условия

Активация на акаунт