На пазар в Лозенград и Одрин - 8

  • 191 690
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 282
Здарвейте! Опитвам се да разбера колко струва приблизителнио хубава баклава с шамфъстък, защото трябва да поръчам на познати по-голямо количество. Става въпрос за тези баклави, които са направо зелени на цвят.

Последно ние взехме от 18лири и тъкмо ги заредиха.Бяха чудесни.

# 31
  • Мнения: 3
Здравейте!
Предварително се извинявам, ако въпросът ми е дискутиран вече, но темата е огромна и не успях да открия отговор.
В края на месеца ми предстои ходене до Турция с кола и искам да купя неща, които определено ще минат стойността за безмитен внос.
Съответно ще трябва да платя ДДС, /мито мисля няма от Турция/, но тъй като съм с лична кола и нещата са на физическо лице - как се процедира с плащането на сборовете и оформянето на документите?
На границата ли се декларират и плащат, просто си нямам идея.
Досега съм била само в държави от ЕС и този проблем не е съществувал.
Ще се радвам, ако някой вземе отношение по въпроса ми.
Мерси!

# 32
  • Мнения: 401
За 2 дневна екскурзия до Одрин т.е. С 1 нощувка и закуска от София много ли е да платя 115лв
Много е. На тази цеха ходихме София Истанбул  нощувки със закуски и пътя Simple Smile

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 727
Здарвейте! Опитвам се да разбера колко струва приблизителнио хубава баклава с шамфъстък, защото трябва да поръчам на познати по-голямо количество. Става въпрос за тези баклави, които са направо зелени на цвят.

Последно ние взехме от 18лири и тъкмо ги заредиха.Бяха чудесни.

Откъде толкова евтина? В Истанбул са над 50 лири килограма. В Одрин бях питала на едно място и ми казаха с усмивка, че нямат - била много скъпа. На снимката на онази сладкарница, за която вчера писах, ми се вижда сякаш, но не знам дали е изцяло от шам фъстък. Нали не бъркате с обикновената баклава с шам фъстък по средата?
Иначе в София си взех да я пробвам от турския ресторант в Парадайз и беше 2 лв парченцето, което е към 60 лв/кг.

# 34
  • Мнения: 5 215
Какво точно е Панаир Експорт? Нещо като мол ли е или е само 1 магазин? Какви стоки има там?

# 35
  • Мнения: 750
Имате ли наблюдение дали покрай Коледните празници в Одрин има повече туристи? Чудя се дали да пътуваме на 05.12 или на 19.12?  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 674
Момичета, здравейте!
Чудесна тема си имате. Аз също често пазарувам от Одрин, но сега ми се налага да търся платове. Моля препоръчайте ми магазин в Одрин с качествени платове /предимно памук/ във весели десени като за детска стая. Ще я оборудваме от-до  Peace
Чаршафи и завеси ще вземем вероятно от Тач, но ще ни трябват и материали за шалтета, декорации, възглавнички и т.н чудесии.
Благодаря предварително и усмихнат ден bouquet

# 37
  • Мнения: 30
Може ли да ми препоръчате ресторантче, където да хапнем вкусни гозбички в Одрин?

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 10:57 от HG

# 38
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не съм ходила в Одрин през зимните месеци, та да попитам - ноември подходящ ли е за разходки и пазар. Имам предвид доколко студено е, разбира се, условно казано, но все пак да имам представа.

# 39
  • Мнения: 1 674
За прогноза за времето ползвам сайта yr.no , никога не ме е подвеждал, има възможност и за дългосрочна прогноза (2 седмици напред).

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Миналата година ходих до Одрин три пъти - края на септември, и два пъти през декември - 20-ти и 27-ми. Трябваше да ходим на 13-ти, но тогава бяха наводненията и отложихме за тези две дати - по желание. Ние с приятелката ми отидохме и на двете. Ами да ви кажа - декември месец беше супер - времето меко, приятно, изкарахме чудесно, особено втория път. Първия бяха големите опашки на границата и чакахме 7 часа да минем, иначе там на място беше много добре. А септември един дъжд за малко не ни удави - не спря да вали през целия ден и не беше особено приятно.

# 41
  • Мнения: 25
Здарвейте! Опитвам се да разбера колко струва приблизителнио хубава баклава с шамфъстък, защото трябва да поръчам на познати по-голямо количество. Става въпрос за тези баклави, които са направо зелени на цвят.

Последно ние взехме от 18лири и тъкмо ги заредиха.Бяха чудесни.

Откъде толкова евтина? В Истанбул са над 50 лири килограма. В Одрин бях питала на едно място и ми казаха с усмивка, че нямат - била много скъпа. На снимката на онази сладкарница, за която вчера писах, ми се вижда сякаш, но не знам дали е изцяло от шам фъстък. Нали не бъркате с обикновената баклава с шам фъстък по средата?
Иначе в София си взех да я пробвам от турския ресторант в Парадайз и беше 2 лв парченцето, което е към 60 лв/кг.

Точно за тези баклави питам. И на мен ми се видя много ниска цена от 18 лири.

# 42
  • у нас
  • Мнения: 5 732
Какво точно е Панаир Експорт? Нещо като мол ли е или е само 1 магазин? Какви стоки има там?

Само един магазин е. Намира се в Лозенград. Там продават прахове, омекотители и тем подобни, има и дрехи, хавлии и тн. Продавачите са много любезни, черпят с чайче...


Не съм ходила в Одрин през зимните месеци, та да попитам - ноември подходящ ли е за разходки и пазар. Имам предвид доколко студено е, разбира се, условно казано, но все пак да имам представа.

Времето там е като тук. Само, че там е малко по-меко от тук. В сайтовете за прогнозата за времето има и за Одрин.

# 43
  • Мнения: 6
Здравейте! Чудесна и полезна тема - открих я наскоро.За две години  няколко пъти съм ходила на пазар в Одрин,но все някак си неориентирана -  просто купувам каквото ми скимне на момента и все съм някак недоволна,неудовлетворена.Особенно когато съм с организирана екскурзия - става едно търчане из всички борси,магазини - отчайващо.А сега си съставих план и се ориентирах - с тези ваши препоръки,карти,снимки,обяснения.Така,че тази събота се каним да ходим с кола до Одрин и си съставих план и точно какво искам да видя,купя и т. н. - просто обичам да съм наясно с нещата. След това ще споделя впечатления.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт