Скандинавски филми, поредици, сериали - Тема 2

  • 105 950
  • 764
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 971
https://m.imdb.com/title/tt1565810/?ref_=nv_sr_srsg_2

Those Who Kill (2011)

Този сериал ми напълни душата. HeartHeartHeart Става дума за серийни убийци. Участва и брат му на Мадс Микелсен - Ларс, както и Улрих Томсен - Кай Проктър в Банши.

Последна редакция: чт, 02 юли 2020, 12:28 от ляля

# 631
  • Мнения: 5 925
Да, сериалът е хубав, но както вече писах, след "Мостът" /датско-шведския/ не съм попаднала на нещо близко или над неговото ниво.

# 632
  • София
  • Мнения: 971
Не знам, аз "Мостът" не съм го гледала. Гледах първата серия, но не ме грабна. Някой ден може да му дам втори шанс.

# 633
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
https://m.imdb.com/title/tt1565810/?ref_=nv_sr_srsg_2

Those Who Kill (2011)

Този сериал ми напълни душата. HeartHeartHeart Става дума за серийни убийци. Участва и брат му на Мадс Микелсен - Ларс, както и Улрих Томсен - Кай Проктър в Банши.

В момента го гледам, но и аз съм на мнение, че Мостът е по-добрия, след него нареждам Forbrydelsen - също много добър. 😉

# 634
  • Мнения: 951
Ако някой тук е нов откъм Скандинавските филми и сериали, не започвайте с Моста. Оставете си го за десерт Simple Smile След него наистина е трудно да се намери нещо, толкова добро.

# 635
  • София
  • Мнения: 971
Значи ще се гледа и Forbrydelsen и Мостът. 😁 Иначе си гледам скандинавски филми и сериали. Просто не пиша в темите. ☺️

# 636
  • Мнения: 6 346
Аз не мисля, че "Мостът" е най-добрият сериал. Гледах го след други подобни - и испански, и шведски. Да, силен е, но и други хубави сериали има.

Последна редакция: пт, 03 юли 2020, 10:01 от Cioccolata

# 637
  • София
  • Мнения: 971
Аз първата серия на Мостът едвам я гледах до средата и я спрях. Не ми допадна актьорският състав и ми дойде малко мудно действието. Но сигурно интригата се заплита в следващите серии. Ще му дам пак шанс, когато съм в настроение. Blush

# 638
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
И нещо,като друг сезон с почти същия състав Those Who Kill - Shadow of the Past.

# 639
  • Мнения: 5 925
Аз не мисля, че "Мостът" е най-добрият сериал. Гледах след други подобни - и испански, и шведски. Да, силен е, но и други хубави сериали има.

Всеки има определен вкус и предпочитания. Но факт е, че "Мостът" има американо-мексикански и френско-английски римейк. Чух, че има и руско-балтийски, но не съм сигурна.Не знам друг сериал, който може да се похвали с толкова.

Последна редакция: пт, 03 юли 2020, 09:27 от W

# 640
  • Мнения: 6 346
Ако го бях гледала преди години, т.е. с излизането на сезоните, а не чак тази година, може би щях да съм на друго мнение. Но сега не съм чак толкова впечатлена, въпреки че е хубав сериал.

# 641
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Аз много харесвам и 100 code https://m.imdb.com/title/tt3515512/ .Уви,няма да има продължение,поради смъртта на Майкъл Нюквист.

# 642
  • Мнения: 2 228
Оооо,и на мен 100 code много,много ми хареса.....жалко наистина за Нюквист..

# 643
  • Мнения: 4 747
Кои испански сериали да подобни на мостът и другите ?

# 644
  • Мнения: 6 346
Нямах предвид точно подобни, а и аз не съм гледала хиляда скандинавски сериала, гледам само шведски за момента. Но има и доста силни испански -
Скрит текст:
наскоро мина поредният сезон на La casa de papel (международно е по-известен с английското заглавие - Money Heist), други хубави според мен са Vis a vis (затворнически - за женски затвор, на моменти доста брутален, но държи много в напрежение и буквално ме омагьоса мен лично), Mar de plástico, Sin identidad, Bajo sospecha. Проблемът е, че не за всички има български субтитри.

Разбира се, "Мостът" е много силен сериал също, с интересни, по-необичайни герои, с необичайни убийства и убийци. Но за мен просто има и други силни сериали. Не мога да кажа, че точно "Мостът" за мен е най-добрият за всички времена.

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 08:35 от Cioccolata

Общи условия

Активация на акаунт