Смути, 2-ра тема

  • 139 645
  • 683
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 163
Фиона, като дойдете, ще видиш  Hug Тукашните магазини за хранителни стоки са рай за приматите  Wink Любимата ми верига е Whole Foods, но вече всички зареждат обилно с плодове и зеленчуци.

# 31
  • Мнения: 388
Направо сте за завиждане.Затова винаги правиш разкошни неща.Радост за окото.

# 32
  • Мнения: 2 653
Фея Кръстница, хаха, аз още от лятото получавам newsletter от Whole Foods.   Sunglasses

Пак правих с райска ябълка. Значи около 600- 700 мл сок от мандарини и 2-3 малки портокала, 1 1/2 райска ябълка,2 много узрели банана, около супена лъжица канела, пак толкова семена чиа, и 1/2 изключително мека и узряла круша. Не беше много гъсто, предния път май по-малко сок сложих. Но отново нямаше доминиращ вкус и се получи много приятна напитка.

# 33
  • Мнения: 8 163
В чест на Симпа: соево кисело мляко с диня, пъпеш и райска ябълка

# 34
  • Мнения: 2 545
О, благодаря, Фея! Hug
Смути в моя чест и то с плодове, които много обичам Party.
Цветът ти се е получил страхотен!
Това със соевото мляко е добра идея Peace. Със сигурност ще разнообрази състава на моите смутита.

# 35
  • Мнения: 388
А диня и пъпеш по това време от къде намирате?

# 36
  • Мнения: 2 653
А диня и пъпеш по това време от къде намирате?
В София-видях в лидл миналата седмица пъпеши, пишеше, че са бразилски. "Моят" плод и зеленчук в Борово имаше до преди няколко дни все по някой пъпеш. А пък преди седмица бяха наредили тиквите до дините.  Grinning

# 37
  • Мнения: 96
Здравейте,

Много бих искал да взема един блендер и да опитам и аз магията на смутитата Simple Smile.
Какъв блендер бихте ми препоръчали:

Nutribullet 900w - 290 лв.

BOSCH 800w - 230лв. http://www.technopolis.bg/bg/Mixers-%26-Blenders/Mixer%26-Blende … MMB64G3M/p/826658

PHILIPS 800w - 220лв. http://www.technopolis.bg/bg/Mixers-%26-Blenders/Mixer%26-Blende … R2096-00/p/823775

или бихте ли ми препоръчали някой друг модел?

Благодаря предварително.

Поздрави

# 38
  • София
  • Мнения: 11 457
Скрит текст:
Здравейте,

Много бих искал да взема един блендер и да опитам и аз магията на смутитата Simple Smile.
Какъв блендер бихте ми препоръчали:

Nutribullet 900w - 290 лв.

BOSCH 800w - 230лв. http://www.technopolis.bg/bg/Mixers-%26-Blenders/Mixer%26-Blende … MMB64G3M/p/826658

PHILIPS 800w - 220лв. http://www.technopolis.bg/bg/Mixers-%26-Blenders/Mixer%26-Blende … R2096-00/p/823775

или бихте ли ми препоръчали някой друг модел?

Благодаря предварително.

Поздрави

Aбсолютно, благодаря за въпроса и аз се лутам вече година по този въпрос и си карам на...пасатор и ултра яка сокоизтисквачка. По-скоро се чудя - блендер или нутрибулет да е? Нутрибулетите в момента с ана промоция - 250 лв, а по коледа цените им падат най-много до 220. Притежателите на нутрибулет казват, че са много доволни. Обратно, тези които нямат нутрибулет, твърдят че е Хамериканска изгъзица и нищо добро чаааак тоолкова нямало....

# 39
  • Мнения: 8 163
Нутрибулет не е нищо специално. Блендер като блендер. Малко продукти, в малко пространство, остри ножове. Толкоз.

Продуктите, които са тип "Телешоп" обикновено се развалят бързо. Затова купете блендер със стабилна основа, от производител с добро име и традиции, с хубава гаранция и лесно достъпни сервизи.

# 40
  • Мнения: 96
Като цяло съм доволен от тяхните продукти. Имам от тях парочистачка, 2 възглавници, чопър и сакове, от всичко освен чопъра съм много, ама много доволен. Парочистачката се повреди и я смениха безплатно с новия модел.

Съгласен съм, че при големите производители сервизите са удобство.

# 41
  • Мнения: 2 545
Моят блендер този модел - мощен и много удобен. Доволна съм.

# 42
  • София
  • Мнения: 11 457
Благодаря за отговорите. Да разбирам, че между хубав блендер и нутрибулет - няма особена голяма разлика, в рязането, в ножовете. Но как стои въпроса с тия нано цедки (които имат някои блендери) или тия уж възможности, които има билета да изсмуквал най-ценното от храната и бла-бла?

# 43
  • София
  • Мнения: 3 610
Моят блендер този модел - мощен и много удобен. Доволна съм.
А има ли го в момента някъде? Виждам все изчерпана наличност. Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 2 545
july1993, тук (в дадения от мен линк) блендерът е на много добра цена.
Аз си го купих за 119 лв от Технополис в Пловдив. Не съжалявам за парите, ама хич.
Колкото до наноцедката - да си призная, все още не съм я ползвала. По простата причина, че блендерът ми смила идеално (в смислъл - почти не се усещат) всякакви семчици - включително и семките на нара.

Сега почва сезонът на цитрусовите и ще видя как ще се справи с по-грубите ципи на някои сортове портокали. Лимонът го прибавям под формата на сок, а на грейпфрута му махам ципите една по една. Досадно е, но пък при изцеждане се губи доста сокче от него, така че това не го смятам за изгубено време Simple Smile.

Още не съм пробвала да правя ядково мляко с наноцедката, а имах такава идея, но непременно ще споделя с вас какво се е получило, когато му дойде времето Simple Smile.

Да споделя и днешното ми успешно смути - тип "разчисти хладилника от залежали продукти" Simple Smile.
Половин изостанало авокадо, 3 малки круши, 2 сини сливи, сокът от един лимон, шепа бейби спанак, едно клонче селъри, едно малко и доста омекнало киви. Получи се изключително деликатен вкус - нито много кисело, нито много сладко, селърито почти не се усещаше... Имам чувството, че от повечето круши и от авокадото се получи доста по плътна и интересна материя.

Общи условия

Активация на акаунт