Има ли фенове на конната езда? (2)

  • 37 960
  • 220
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 27
В моя случай и всяка неделя си е редовна. Малките тук като се разболеят и не мога да мръдна хаха толкова имам да наваксвам, чеееее чак ме е срам да си призная  Sad

# 91
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
В моя случай и всяка неделя си е редовна. Малките тук като се разболеят и не мога да мръдна хаха толкова имам да наваксвам, чеееее чак ме е срам да си призная  Sad
Ети  Hug

ходи ли скоро на езда?

# 92
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
привет  Hug

наяздих се и днес  Laughing

правихме прескоци  Wink
първо прескок при тръс за разгрявка и след това тръс, прескока галоп и продължаваме в галоп. На мен ми беше трудно да го накарам да направи прескока в галоп  Laughing само един път ми се полу4и  ooooh!
но като за първи път ми беше ОК
Епона  Hug   треньорката ми обясни, като наближа  препятствието и ве4е съм в позиция за ска4ане, тогава му давам сигнал за галоп. Тук ве4е проблема с краката се появява отново   ooooh! хем да пазя равновесие, да натискам етите надолу, хем да го стисна за галоп  newsm78
трудно ще ми е , ама то лесно няма!

приемам съвети  Hug

# 93
  • Мнения: 3 248
С тренировки ще стане. Просто трябва да усетш как хем кратът ти да е до коня, хем да не губиш баланса.

Другото, ако е научен на гласови команди, дай му и такъв знак (цъкане, целувка - в зависимост как е научен).

# 94
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
С тренировки ще стане. Просто трябва да усетш как хем кратът ти да е до коня, хем да не губиш баланса.

Другото, ако е научен на гласови команди, дай му и такъв знак (цъкане, целувка - в зависимост как е научен).

да, на целувки и съкане отговаря  Laughing ще пробвам  Peace
само да питам.... дърпам ли крака назад за команда галоп или както съм в 2 поинт само стискам с външния крак  newsm78

в4ера в групата стана малък аксидент. с едно семейство сме в групата заедно. На мъжа се падна една кобилка доста оби4аща да галопира  Joy Joy Joy веднъж я яздих, тази дето споменавах 4е има страшно подхвърляне, та 4ак усещах органите ми как се движеха в мен  Joy Joy
та той доста си поигра с нея....ха да тръгне да галопира и спре, така няколко пъти и кобилката явно й се ка4и адреналина. ве4е като свършихме и разхождахме конете, аз не съм видяла то4но какво е станало но Хонда (така се казва мъжа и са от 4ехия) каза, 4е тръгнал да я погали, като се бил навел на към нея, кобилката се подплашва явно от ръката му вдига глава на горе и тръгна да галопира, той някак си успя да я спре, но го ударила с главата и му с4упи зъб  ooooh!

# 95
  • Мнения: 3 248
Да, външният крак трябва да е леко назад.

Инциденти стават, добре че този е бил от сравнително малките.

# 96
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Да, външният крак трябва да е леко назад.

Инциденти стават, добре че този е бил от сравнително малките.

ще се гътна напред като стой та гледай  Joy Joy
това трябва да го тренирам без препятствие, за да усетя то4но какво се слу4ва

ПП:
малии пък най-важното не ви казах...4е Спирит ме хрусна по ръката  Joy Joy Joy Joy
водех я на към манежа и тя си има едно местенце дето се запъва и неще да върви и аз стоя до нея и й се моля да тръгне  Joy Joy Joy  виждам я аз, 4е муцуната й на към ръката с която държа юздите и уж се предпазвам, ама как ме издебнааа малиии за секунди4ки....хрус и ме хапна за китката.... не е много, заболя ме колкото да ме стресне хаха
незнаех 4е конете имат такива остри зъби и 4е могат да хапят по4ти без да си отварят устата ...все едно коте ме е захапало  Joy Joy Joy

Последна редакция: пн, 14 дек 2015, 18:20 от MegiTeo

# 97
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735

# 98
  • Мнения: 27
Да! Вчера ходих на езда, ако въобще може така да се нарече. След пауза от един месец, направо.. все едно ми беше за сефте. Краката си ги усещах като от кашкавал. Кога ли ще напредна с това темпо Sad

# 99
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Да! Вчера ходих на езда, ако въобще може така да се нарече. След пауза от един месец, направо.. все едно ми беше за сефте. Краката си ги усещах като от кашкавал. Кога ли ще напредна с това темпо Sad

Ети  Hug
не се от4айвай мила....използвай всяка една минутка пълноценно, докато си на гърба на коня. Не мисли за напредък, а се отдай изцяло на удоволствието  Laughing напредъка ще дойде сам  Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 27
Къв напредък, Боже..по едно време щях да заспя, честно. И двамата ни мързеше яко Sad Утре пак ще се пробвам, а към 26,27.12 мисля да отскоча до друга конна база - Тракиец. Там е цял комплекс-хотел,ресторант и базата. За всеки по нещо да има Wink в село Житница е Simple Smile

# 101
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Къв напредък, Боже..по едно време щях да заспя, честно. И двамата ни мързеше яко Sad Утре пак ще се пробвам, а към 26,27.12 мисля да отскоча до друга конна база. Там е цял комплекс-хотел,ресторант и базата. За всеки по нещо да има Wink в село Житница е Simple Smile

 Joy Joy Joy Joy е пак добре, 4е не сте заспали  Joy Joy Joy

айде като се върнеш да разказваш  Hug
приятно изкарване!

на вси4ки ви весели празници  Hug

# 102
  • Мнения: 27
Благодаря, Меги!! Догодина ми се ходи в NYC. Може да ти пиша,хахаха! Весели празници!

# 103
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Благодаря, Меги!! Догодина ми се ходи в NYC. Може да ти пиша,хахаха! Весели празници!

хаха.
пиши ми  Laughing
ще идем да пояздим заедно  Wink
нашите коне тук не спят  Peace
 Joy Joy Joy Joy

# 104
  • София
  • Мнения: 1 445
Здравейте,аз яздя от около 2 години,не много редовно ходила съм в Борисовата с треньор и на Славия (както и на други места но на свободна езда),много неща научих но въпреки това не намерих подходящия треньор за себе си ,искам да напредна по-бързо и да мога вече да прескачам препядствия  Grinning Вие коя конна база в София бихте ми препоръчали?

Общи условия

Активация на акаунт