Има ли фенове на конната езда? (2)

  • 37 867
  • 220
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 441
Мен не са ме карали да разгрявам никога  Grinning И,ако не си ходил от дълго време мен лично краката и дупето после зверски ме болят  Rolling Eyes Grinning (от 30 мин.)

# 136
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Мен не са ме карали да разгрявам никога  Grinning И,ако не си ходил от дълго време мен лично краката и дупето после зверски ме болят  Rolling Eyes Grinning (от 30 мин.)

а коня който яздиш го взимаш от друг езда4 или от обора?

при нас конете ги взимаме от обора, оседлани стоят и 4акат, след това ги връщаме пак там, рядко се полу4ава застъване един кон да се язди без по4ивка.

взимам коня, сменям си стремената, (нося си мои) отиваме на манежа, оправям си стремената, стягам пояса - опаската (как се казваше забравих)  и тогава се ка4вам. При ка4ването ползваме помощни средства. Не се ка4ваме без стпълца  Laughing

# 137
  • Sofia
  • Мнения: 15 546
   Благодаря за мненията, момичета! Hug

# 138
  • София
  • Мнения: 1 441
Мен не са ме карали да разгрявам никога  Grinning И,ако не си ходил от дълго време мен лично краката и дупето после зверски ме болят  Rolling Eyes Grinning (от 30 мин.)

а коня който яздиш го взимаш от друг езда4 или от обора?

при нас конете ги взимаме от обора, оседлани стоят и 4акат, след това ги връщаме пак там, рядко се полу4ава застъване един кон да се язди без по4ивка.

взимам коня, сменям си стремената, (нося си мои) отиваме на манежа, оправям си стремената, стягам пояса - опаската (как се казваше забравих)  и тогава се ка4вам. При ка4ването ползваме помощни средства. Не се ка4ваме без стпълца  Laughing
От обора го взимам.От ездач не съм взимала до сега.

# 139
  • Мнения: 27
И аз от обора. По-точно Рени ми го оседлава и води. Проблемът е, че загрявката, обясненията и почивките са включени в 30те минути Cry

# 140
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
И аз от обора. По-точно Рени ми го оседлава и води. Проблемът е, че загрявката, обясненията и почивките са включени в 30те минути Cry

е да  Peace
затова според мен 1 час е много по-добре  Laughing

Епона нещо ми се губи  newsm78

# 141
  • Мнения: 3 248
Тук съм, но колеги не искам да коментирам.  Wink

Пускай по-често снимки на "твоите" кончовци.

# 142
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Тук съм, но колеги не искам да коментирам.  Wink

Пускай по-често снимки на "твоите" кончовци.

носталгия ли те натисна  Wink

я да ти кажа, каква съм шматка  Joy Joy Joy

на последния урок, беше голям наплив на манежа дето беше нашата група. 2 манежа имаме и двата фрашкани.  И, за да освободим място на другите езда4и, те вси4ки малки де4ица, пък нашата група в напреднала възраст и гледаме да им направим място на децата  Joy Joy Joy та...(отплеснах се....) ще галопираме през препятствията, та те да имат място отстрани. И аз бях с "моята" Спирит, дето хапе  Joy Joy Joy тя много оби4а да преси4а завоите и все трябва да я контролирам. бре пробвах 1 път да улу4а препятствието, неуспешно....и пак и пак и все неуспешно....един път го хвана 2 пъти го пропусна...рекох си какво ми става, на мен ли на Спирит ли  Joy Joy Joy Joy дойде треньорката (4е беше на другия край) да ме проследи по - отблизо  Joy Joy Joy и какво се установи...аз моля ти се на завоя отварям юздата, за да направи хубав завой, а не да го пресе4е, оба4е не прибирам юздата навреме и милото животин4е си върви натам дето го направлявам с юздата  Joy Joy Joy
след като установихме при4ината, нещата се наредиха и препятствието беше успешно улу4ено, то4но в средата  Joy Joy Joy Joy

# 143
  • Мнения: 3 248
Хаха, не точно носталгия.

Дам. Важното е, че сте видели проблема и след това всичко е било ок.

# 144
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
да пусна нещо интересно и красиво  Laughing

https://www.facebook.com/kelly.b.allen/videos/10151845042049948/

# 145
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
няма никой в къщи... 4ук, 4ук...има ли някой тук  Sunglasses

няма ли езда4и в снежни виелици  Laughing

# 146
  • Мнения: 3 248
Меги, как върви прескачането? След онзи път, който разказа, тренирали ли сте пак?

Ето нещо интересно и от мен:
https://www.facebook.com/events/882291508544856/

# 147
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
привет  Hug

много хубаво кон4е за осиновяване, дано си намери любящ осиновител  Heart Eyes

Меги, как върви прескачането? След онзи път, който разказа, тренирали ли сте пак?


малко днес преска4ахме  Laughing
от как застудя времето и влязохме вътре по4ти не сме ска4али, манежите пълни с езда4и, много трудно се язди с толкоз народ около теб, 2-3ма треньори, всеки казва какво да прави езда4а...тях ли да слушаш, децата ли да пазиш..... върху себе си ли да се съсредото4иш..... ама няма на4ин, уж големи манежи, ама като 4е ли недостатъ4ни  Joy Joy Joy

миналата неделя не ходих, 4е тук имахме снежна буря. Днес преска4ахме малко, ама като казвам преска4ахме нали се сещаш, 4е сме на най-ниското...все пак сме група във възраст  Joy Joy Joy
наблягаме на упражнения, стоеж при ходом, след това 2 поинт, връщаме се на седлото,  после същото при тръс, стоеж, 2 поинт, на седлото.....
при галоп пък правихме 2 седежа...седнал (както обикновенно се галопира) и полуизправен - тежестта отива върху краката , а дупето по4ти не опира в седлото.

трудно ми е обяснението, ама ще ме разбереш, какво искам да кажа  Laughing
на мен ли4но тия упражнения много ми харесват и мисля, 4е са много полезни и за баланс и за позиция на крака....
ина4е днес упражнението за прескок беше.....първото препятствие го минаваме при тръс, след като го минем, галопираме и следващото го минаваме на галоп....
при нас по принцип нещата вървят много бавно, (казвам "нас", 4е нали сме група от 3-ма ) треньорката не пришпорва нещата и не преминава към нещо друго, докато не се убеди, 4е си достатъ4но стабилен и си готов да го направиш, а когато реши да премине, отна4ало вклю4ва само елементи от упражнението....

извинявам се, 4е вклю4вам английска терминология, но забравям на български как е...като не разговаряме редовно тук, аз на друго място няма къде да я използвам  Laughing

4акаме Ети и другото моми4е да дойдат да кажат, ходиха ли заедно на езда...как мина....  Laughing

# 148
  • Мнения: 3 248
Кончето не е за осиновявсне, тоест, няма да си сменя собственика.  Peace

Да, хубави са тези упражнения, които правите. Така се подобрява ездата. А понеже не яздиш често, погледни в нета има клипчета за специални упражнения за ездачи. Помагат специфичните мускули да не губят тонус.

# 149
  • In the light side of the Moon!
  • Мнения: 5 735
Кончето не е за осиновявсне, тоест, няма да си сменя собственика.  Peace

 

оххх под наем  ooooh! под наем исках да кажа  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт