Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище?

  • 104 903
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 21 717
И искам да попитам къде мога да намеря тези огъващите се формички като розовото на тази снимка.
Тези силиконови форми за мъфини, мисля че ги има по нашите вериги. Аз лично взех моите (също ги има в някои от снимките ми, 7/3.5см е размерът им) от ибея, има ги и в амазона.

# 61
  • Мнения: 4 357
Morena, как съхраняваш обеления банан, за да не покафенее? Моят син на 4 и половина не успява да си обели сам банана и все го връща намачкан на пюре, защото сяда в училищния автобус директно с раницата  ooooh! и исках да го слагам в кутия, но не зная как да предотвратя окисляването.
Дъщеря ми на същата възраст се бореше по същия начин с беленето на банан и времето и за снак минаваше в това.Има кутии за банани/така може да предотвратиш пюрирането Grinning/ За да и е по-лесно с беленето,съвсем леко го отварях в горния край и тя си го довършваше после
Скрит текст:
fiona, благодаря за отговора! В училището на дъщеря ми не се позволяват ядки и шоколад,заради възможни алергични реакции,не е позволено да се дели храна с друго дете.Това,което не ми харесва е краткото време за снак и обяд. Ако все пак 5 мин за малка закусчица мога и да се съглася,че стигат,ако детето не е толкова разговорливо като моето,обяд за 25-30 мин ми се струва мн малко. Пускат им приказка или музика за половин час,разговорите са разрешени през това време.Често дъщеря ми казва "Точно си отворих кутийката и мис каза да прибираме" Laughing

# 62
  • Мнения: 46 572
 Embarassed
Много благодаря, Morena, ♥ HAPPY ♥!
От дълго време им се чудя, а отговорът бил толкова очеваден  Hug

# 63
  • Мнения: 4 357
Не се сърди,аз използвам и от хартиените форми за мъфини,когато храната не е влажна и цапаща Peace

# 64
  • София
  • Мнения: 5 203
Цоцоланке, кутиите ти са прекрасни, на моето дете му се прияде киноа Simple Smile
Моля те , ако имаш възможност, да премериш колко тежи една кутия с вътрешните приставки - за да преценя дали да продължаваме с нашите (леки) кутии без разделители Simple Smile
Успех!!! Hug
И моля за още снимки!

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
По повод кутиите и носенето им. Кутии съм купила разни видове от Джъмбо. Там има огромен избор на всякакви форми, размери и модели кутии, както и подходящи чанти за носенето им. И са на смешни цени в сравнение с примерно лънчбокс с безумната им кутия за 50 лв.  ooooh!
Основно ползвам една двойна квадратна кутия - едната половина е цял квадрат, затворен с отделно капаче, което разделя кутията на две хоризонтално. Другата половина е на три отделения - едно по-голямо и две по-малки. Чудесно събира сандвич или друго основно + поне 2 вида зеленчуци за  гарнитура+ десерт. Страшно е удобна. Пак от Джъмбо имам едни правоъгълни кутии с три отделения (едно голямо и две малки), която на капака има вдлъбнатини с нож и виличка. Също много удобна, но е малко по-големичка. И някой (забравих кой) се притесняваше, че се смесват нещата в кутията - никога не ми се е случвало нещо да се смеси. Носят ги в средния размер хладилна чантичка, много е удобно. Довечера ще гледам да снимам и да покажа. Но моите не носят чанти (стоят в училище), нито физическо.

# 66
  • Мнения: 46 572
...И са на смешни цени в сравнение с примерно лънчбокс с безумната им кутия за 50 лв.  ooooh!...

Това е цената на комплекта. А той включва 4 бр. Т.е. бройката излиза по 12.50 лв.
Ние ходихме 2 пъти до Джъмбо специално за кутии с прегради, но нямаше, явно сте извадили късмет...

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 21 717
Кутии съм купила разни видове от Джъмбо. Там има огромен избор на всякакви форми, размери и модели кутии, както и подходящи чанти за носенето им. И са на смешни цени в сравнение с примерно лънчбокс с безумната им кутия за 50 лв. 
А за състава на кутиите, може ли да споделиш?!
 Чудя се има ли в Джъмбо безвредни?!  Thinking   Не ангажирам никого, но аз държа на такива.
Понеже още не съм си намерила най-удобната за нас и на приемлива цена, пък накупих няколко вече...  Crazy
Такава с три отделения - показаната от Човече, обмислях, обмислях... но не ми е вариант, също както и икейската на Цоцоланката (пък и ги няма вече... отпреди ги бях набелязала, ама не ми трябваха още, а сега...). Моята щерка носи сутрешна междинна закуса и обяд - съответно ми трябват два съда - единият би могъл да е с три отделения - за обяд, но за закуската трябва да е друг.  ooooh!  Иска ми се да са комплект, еднакви и да се събират в чантичката... иначе разнородни ползвам и сега.

# 68
  • Мнения: 1 572
При нас времето за сутрешна закуска е крайно недостатъчно. Докато неособено ящната ми дъщеря извади кутията....и хайде започва часа. Днес и сложих пържена филийка и нарязана круша. Успяла е да хапне само крушата и като я взех на обяд беше много гладна.
Имаме една двойна кутия с общ капак, но нещата не се смесват. В малкото отделение слагам нарязан плод или зеленчук. Отделно взех мънички еднократни кутийки  (сосиери) и в тях ще слагам маслинки, ядки или втори плод. Ще стоят отделно в чантата за храна.


http://opakovki.bg/%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-% … 1%82%D0%B8%D0%B8/

# 69
  • Мнения: 11 607
В ИКЕА има различни видове кутии за обяд, купих си и една симпатична за салати - с ножче и виличка. Има също така и различни видове чантички за кутиите - термо и обикновена. Пак там имаше съвсем скоро - може още да я имат, не съм проверявала - промоция на много кутии за хранене за 6,99лв. Имаше хоризонтални, вертикални - най-различни големини. Купих си - много доволна.

Разрових се - има с две отделения и с три......А тук са всички кутии, които предлагат...... Капаците имат уплътнител.

# 70
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Първите две не са налични. Но тази не е лоша. http://m.ikea.bg/cooking/Food-storage-and-organizing/Food-containers/58152/83444
А нарязаните ябълки и круши не потъмняват ли?

# 71
  • Мнения: 11 607
Първите две не са налични. Но тази не е лоша. http://m.ikea.bg/cooking/Food-storage-and-organizing/Food-containers/58152/83444
А нарязаните ябълки и круши не потъмняват ли?

Точно това е кутията за салата. Вътре има малка кутийка за дренсинга, има капак отгоре и на него закрепени вилица и ножче. Аз чаках 10 дни за да ги заредят тези кутии с 3 отделения и така да отидем да ги купя. Не потъмняват плодовете - поне така са ми казвали децата.

ЗаСлон Hug нямам кантарче за да ги претегля, но като ходя до магазина и ако се сетя - ще питам дали може там да ми ги премерят. Материалът е изключително здрав - и на тези кутии, и на тази за салата.

Има и стъклени кутии, но те са много тежки.

# 72
  • Мнения: 46 572
А нарязаните ябълки и круши не потъмняват ли?

Натривам с парче лимон и са ок  Peace

# 73
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Само в плодови салати съм изцеждала лимон и ми киселее. Притеснявам се да не го откаже капризната ми мома. Другата седмица ще пробвам, че с клатещи зъби трудно се ядат ябълки Simple Smile
В края на месеца ще идваме до София. Дано заредят до тогава от кутиите, много ми харесаха  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 19 338
За банана може да се срязва леко и в единия край. Така детето ще има откъде да започне да го бели и няма да се смачква.

Ред соул, при нас е 30мин обядът в стола.

Човече, благодаря за рецептите!

Може ли да кажете какво пуше на икейските кутии? Каква пластмаса са?

Общи условия

Активация на акаунт