Искам да кажа ... (60)

  • 33 372
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 851
И у нас сега като няма кой да ги яде, правя сладкиши в малки дози. А за тортите си купих и малки рингове. Иначе моят мъж е принуден да се тъпче с тях  Joy. Аз правя, но рядко ги ям. Е, последните два вида, които напоследък основно правя, са изключение. Харесва ми да ги декорирам, но не се старая особено.

# 31
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
но пък като ми е нервно чистя като луда и после съм ОК.

А, виж, това го мога! Като фурия овършавам къщата и ми олеква. Правя го без да се замислям, действам механично, размишлявам си по въпроса, дето ме е изнервил и нещата се успокояват.

Напоследък много ме хапе точно украсата на торти и мъфини... Все оглеждам по магазините, купувам по някоя и друга история, да събера инвентар. Не знам кога ще избухна, мъжът ми само точи зъби като чуе за тези ми желания.

# 32
  • Мнения: 7 171
Благодаря за темата, Лиляна!

Благодаря за идеята, Ели! Утре ще се конкултираме с лекаря, ще запиша час за пулмолог и в последствие като тръгнем с лечението обезателно ще се консултирам с лекарите по този въпрос.

Скрит текст:
П.П. Аз не искам да повярвам, че е астма.  Embarassed Tired Тя няма спазмите и пристъпите, които, аз като лаик, свързвам с астмата. Моите познания за заболяванот са много повърхностни и странични и е напълно възможно да има най-различни проявления. Но имам чувството, че нещото, на което едно време му казваха хроничен бронхит (което имах уж аз като дете и израстнах) сега наричат астма
[/b]



Абсолютно по същия начин мисля и аз. Хроничният бронхит от едно време, който и аз съм имала вече му викат астма.


И аз хоби нямам, обичам да чета, да се разхождам по поля и гори безцелно. Нито мога да шия и плета, но пък като ми е нервно чистя като луда и после съм ОК.

Всъщност, хроничният бронхит е нещо съвсем различно. Един от вариантите на така наречената хронична белодробна болест (около 80% от случаите). Другите 20% са с емфизема. Има и смесени, естествено. Но хроничен бронхит, по принцип, трудно ще се диагностицира у петгодишно. Обикновено се случва над 40 години.

# 33
  • Мнения: 7 171
По въпроса за тортите, горещо препоръчвам курсовете на Wilton. Четири нива са. А съм била на едно и две. Изключително полезни!

# 34
  • Мнения: 7 171
Аз гледам в момента заклеването на Джастин Трудо и новия кабинет. Има доста доктори. 50% са жени. Има май и инвалид. Засега пристигат, още не са ги обявили официално.

# 35
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
...Имате ли хоби или някакво занимание, което обичате да правите, дори и книги, филми, бг-мамма ъфкорс?...

Кухня и градина. Всъщност бгмамата ми започна в допълнение към тях.

И още - дребни етнографски записки. Рециклиране на стари електроуреди. Офроуд. Спорт.

# 36
  • София
  • Мнения: 10 825
Софи, това сигурно е реалната картина, но едно време у нас, преди трийсетина години масово диагностицираха децата с бронхит. Може и да не е било точно хроничен наименованието, не мога да бъда сигурна в спомените си от преди толкова години, може и спастичен да беше, както казва Жаки.
Майка ми се побъркваше - първо побъркваше себе си от притеснение, а после побъркваше и мен като ме поеше до откат с разни бабини илачи, антибиотици и ме увиваше с разни компреси. Обаче помня ужасната суха кашлица, от която очите ми изхвръкваха почти Confused

Готвя в момента ориз със спанак. И тримата ми казаха, че "аз такова не обичам"  Twisted Evil Да взема ли да ги понабия с възпитателна цел  Mr. Green

# 37
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 196
Недей, Онна  Praynig
Като знам как аз не обичам ориз със спанак Crazy
Само големите мъже от моите ядат таково нещо, но Аз не го готвя Crossing Arms

# 38
  • София
  • Мнения: 10 825
Ели, шегувам се, няма да ги бия.  Wink Обаче те обичат ориз с всякакви неща, включително и със спанак. Яли са си го с удоволствие винаги, само дето не са му знаели заглавието. Реакцията е без дори да са видяли какво има във фурната, просто така, да не вземат случайно да се минат Laughing

# 39
  • Мнения: 2 576
Благодаря за новата тема  bouquet

Обичам да чета книги, да се разхождам сред природата и да отглеждам цветя. Балкона ми е като райска градина, а вътре имам доста орхидеи  Blush

Софи браво на теб, много са ти хубави творенията  Hug

# 40
  • Мнения: X
Онна, в интерес на истината и аз такова не обичам. Laughing  Изкуши ги сега с някой хубав десерт.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 825
Цвети, запретнала съм ръкави за бой, можете и вие с Ели да наминете да ви набия  newsm66
И десерт съм направила..., за който си изяде ориза  Wink

Нали ходих на курс за десерти. И като свърши курса спрях да правя десерти, някак си просто нищо не ми се правеше вкъщи. Мъжът ми каза, че повече на готварски курсове няма да ме пусне, защото ми влияят зле. Отне ми почти два месеца да ми се възроди желанието да правя десерти. Дори самата аз не мога да намеря обяснение защо така ми се случи

# 42
  • Мнения: 10 535
У нас като готвя ориз със спанак даже ние да не ядем, синът ми може са си го яде 3 дена с кисело мляко, много обича. Ядеше ми се крем карамел от няколко дни, но съм на легло - захапа ме кръста сутринта и не мога да стана от леглото... По ирония на съдбата вчера писах, че всяка друга болка, но не и мигрената, но какво се оказа - това също е нечовешка болка 😢
Хобито ми е да чета, научнопопулярни филми обичам да гледам, да се разхождаме семейно. Не събирам никакви неща, освен шалове, но те са ми страст, не хоби Simple Smile като хоби мога да определя от около 2 години интереса ми към балконските цветя - садя, занимавам се с тях... В ръкоделията никаква ме няма, само мартеници с детето сме правили, но последно нямахме време и купихме готови.

# 43
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
От 24 часа бера душа с треска и повръщане. Чак сега се вдигнах от леглото малко. Sad

За хобитата - пътешествия, книги, филми, аватари, писане, посткросинг (това трябва да го подновя тези дни).

Онна, да, астма наричат хроничния бронхит. Ние ще водим моята дъщеря и племенницата ми на алерголог заедно. И за двете са със съмнения. Може би не са развили още, но май са на път и двете.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Нова тема ,че и 3 страници изписани вече - бравос!
Интересен въпрос за хоби... първо сигнално бих
отговорила : да бягам", като Форест Гъмп казва -
"Вярвам, че оцеляването е най-вече в бягането"  Laughing
Което ме подсеща за друга моя мания обувки... никога
не са ми достатъчни, и вечно имам нужда от нови и нови...
пак ще изцитирам  Форест Гъмп:/снощи го изгледах пак /
"Мама казваше, че можеш да разбереш  сума ти неща за
един човек по обувките му. Накъде е тръгнал, откъде идва."

Последната година съм запалена по TRX, но дали ми е хоби?!
Иначе не съм гъзоръка, справям се с почти всичко, но бързо
ми писва и заменям със следващо. Книги, филми са ясни без
тях не мога, другата ми краста е модата.

Та, така... иначе мечтата ми е грънчарство, и Софи благородно
завидях, че го практикуваш. Някой ден дано да мога и аз.  Praynig
Акашче бързо оздравяване  Hug

Общи условия

Активация на акаунт