Въпросче за Но-шпа и витамините

  • 1 359
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • varna
  • Мнения: 404
Матерната се пие след 5-ия месец,а до тогава фолиевата киселина!

# 16
  • Мнения: 8 769
Ако така са ти изписали лекарствата, така ги приемай. При следващ преглед в зависимост от състоянието ти ще ти ги спрат/намалят дозата или някаквъ друг вариант.
Предписвали са ми Но-шпа само при болка, но когато имаше частично отлепване на плодния сак бях на инжекции - Но шпа и папаверин - 3 дни.
Така че се довери на гинеколога си.
витамини-само фолиева киселина пих, и то при втора бременност. Първата бременност пих едни американски витамини, а втория път-разчитах само на плодове и зеленчуци.

# 17
  • Русе
  • Мнения: 1 155
В момента пия но-шпа 3 пъти по 2 на ден, но това ми е предписано от лекар. Преди да се стигне до постоянното пиене ми беше казал да пия 3 пъти по 2, когато ме боли и така например 2-3 дена, докато отшумят болките. А след това 3 пъти по 1 още 2-3 дена. Само че не отшумяха и затова минах на постоянно 3х2.
Относно витамините: След като спрях фолиевата к-на ми предписа Top Levure

# 18
  • Мнения: 1 849
Матерната си е много добра, съдържа селен който до колкото знам не се съдържа в другите витамини и е необходим за костите на детето. И през двете бремености съм я пила но само когато съм имала пари да си я купя. Не съм пила Но-шпа, моята лекарка смята, че босколизина е по-добър. Но съм го пила само когато ми се е стягал корема. Папаварина го пих в осмия месец и като влязох в деветия го спрах сама-беше ми писнало и исках да се роди бебето и то се роди след няколко дена Party

# 19
  • София
  • Мнения: 1 320
Но-шпа пиех през цялата бременост, както и Магнерич. А за витамините- пиех Матерна.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 764
Но-шпа пиех само при нужда. От витамините пиех Матерна.

# 21
  • Мнения: 273
А как е при вас въпроса с витамините Матерна, Rolling Eyes защото при нас за този месец нещо аптеките не са я закупили имат проблем с доставката ли, или ще спират Матерна от производство.
Едвам си намерих една опакова, явно по центъра аптеките са замрели с доставка Laughing

# 22
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Нош-па аз лично пия само когато усетя, че ме понаболява или когато пътувам, просто превантивни мерки взимам. Фолиевата я пих до преди 2 седмици, а иначе от 9 г.с пия Неоксид, за сега Матерна не взимам и предполагам, че няма и да ми се наложи. Всичко зависи от това какво ще ти предпише лекарят, който ти проследява бременността.

# 23
  • Мнения: 1 284
само при нужда пиех но-шпа витамини пиех матерна но я спрях защото не било добре за бебо

Общи условия

Активация на акаунт