РИМ - XII тема

  • 62 688
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 283
С "admission ticket" за Ватиканските музеи, мога да се разхождам само в музея нали? Има ли някъде да се излиза в някакви градини, кафета или места за сядане или си само в сградата?

# 46
  • Вестерос
  • Мнения: 38 237
В музеите като минете проверката на билета, се качвате по едни ескалатори и точно насреща има врата да излезеш на една тераса Вижда се купола на Свети Петър, много е красиво. Там има пейки. .
На дясно от вратата като си с лице към нея е Пинакотеката (тъй ли се пишеше?  Thinking ) Тя се разглежда около час някъде. Под нея има 2,3 музея по-малки. Препоръчвам първо тях да видите, защото ако потеглите на ляво към всички други музеи няма връщане назад.
Като ги разгледате се тръгва наляво. Под Пинакотеката са и тоалетните. И на други места имаше, но не помня къде точно.

На ляво като тръгнете към многото музеи -след Египетския музей и този на Римските статуи има врати да излезете във вътрешната градина. Там има кафене, за храна не знам дали има, аз си носих. Има много пейки там. Просто той е един поток хора и ти вървиш с потока, няма как да се пропусне.

Ето така изглежда градината снимано от един прозорец от египетския музей
Скрит текст:



Относно самите ватикански градини се заплаща допълнително, трябва да се събере група и там се ходи с екскурзовод. Не съм ходила. Виждала съм ги от купола на Свети Петър  Laughing
Мисля , че са тези, не съм сигурна на 100% обаче
Скрит текст:


А това са музеите отгоре, вижда се и вътрешната градина
Скрит текст:

# 47
  • Мнения: 191
Здравейте, върнахме се вчера от Рим. Изморени, изпълнихме си програмата с много малки изключения. В сряда бяхме във Ватиканските музеи с предварително купени билети. В 9,30 нямаше абсолютно никакви опашки.  Когато излизахме към 14 също. Бях страшно наплашена от разкази за чакане часове наред. Нямаше такова нещо. Чакахме за Св. Петър, но около 20 мин. Неделя беше безплатен ден - първата неделя от месеца и посетихме Сант Анджело чакахме 15 мин. Най - големия проблем за мен беше липсата на обществени тоалетни, даже в музея на Леонардо Да Винчи  нямаше, макар че платихме 30 € за семеен билет.

Здравейте, ето това е моя проблем. Не мога да разбера кога кое почива. Назад в темите пише, че безплатна е първата неделя за Римския форум/Палатин и Колизеума, сега fani34 казва, че е за Ватикана и за Сейнт Анджело..... Последно как е, защото вече изготвям графика за 5-тте дена и наистина се обърквам от постоянната информация ...

# 48
  • Варна
  • Мнения: 815
Не съм казала, че Ватиканските музеи са безплатни първата неделя от месеца, а че имах закупени билети предварително, а нямаше никаква опашка( т.е. Дадохме 16€ излишно) Първата  неделя от месеца са безплатни  музеите и ние посетихме Сант Анджело.

# 49
  • Мнения: 191
Всички музеи ли са безплатни?  Shocked

# 50
  • Мнения: 19 007
Всички музеи ли са безплатни?  Shocked

само държавните

# 51
  • Мнения: 1 348
far_away_ Съветвам те да се поразровиш в нета все пак, има изключително много информация за всичко.
Примерно
Скрит текст:

# 52
  • Мнения: 191
Bibim, благодаря Simple Smile Мисля, че точно прекалено многото информация ме обърква, но ще погледна и твоето линкче Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 348
Bibim, благодаря Simple Smile Мисля, че точно прекалено многото информация ме обърква, но ще погледна и твоето линкче Simple Smile
Разбирам те напълно. И аз така се чувствах преди да отида, но всичко мина чудесно и оказва се изобщо не е трудно да се справиш в Рим.

# 54
  • Мнения: 191
Знам, всеки казва това, а аз изчетох всичките теми до сега, направо вече мисля, че ще изгубя желание да отида от толкова четене,писане и гледане  Cry
Идеята ми е само, че имам малко дни и искам така да ги разпределя,че да се възползвам от всичко безплатно и в същото време да видя всичко, което съм си наумила, водех се от маршрутите от първа страница и мисля, че съм направила плана много добре, благодарение на вас Simple Smile Затова ми е толкова притеснено, защото и бюджета ми не е особено много и не искам да влагам в излишни такси, като мога да оползотворя парите за себе си.

# 55
  • Вестерос
  • Мнения: 38 237
И аз се водих по маршрутите от първия пост, много, ама много ми помогнаха. Не съм ги изпълнявала по същия ред, просто дават и ясен поглед кое къде е и как е най-добре да се комбинира за дадения ден Simple Smile

# 56
  • Мнения: 840
Може ли няколко думи за Капитолийските музеи Praynig Какво има да се види и заслужава ли си да се разглеждат вътре. Доколкото разбрах доста време отнемали newsm78

# 57
  • Мнения: 19 007
Може ли няколко думи за Капитолийските музеи Praynig Какво има да се види и заслужава ли си да се разглеждат вътре. Доколкото разбрах доста време отнемали newsm78


оригиналите  на вълчицата с Рем и Ромул, както и на статуята на Марк Аврелий, която е на площада пред музея, са вътре

# 58
  • Мнения: 461
Може ли няколко думи за Капитолийските музеи Praynig Какво има да се види и заслужава ли си да се разглеждат вътре. Доколкото разбрах доста време отнемали newsm78


оригиналите  на вълчицата с Рем и Ромул, както и на статуята на Марк Аврелий, която е на площада пред музея, са вътре



виж тук: http://en.museicapitolini.org/

# 59
  • Мнения: 840
Все още се чудя дали да му отделим нужното внимание newsm78 Струва ми се, интересни неща има, може би ако времето е валежно ще го посетим. На място ще се решава Peace

Общи условия

Активация на акаунт