Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 710
За първи път чувам злоядо дете да се води на психолог!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ако бях на твое място щях да кажа - ОК, хляб и банан, чудесно! В края на краищата не е останала гладна, нали? Знаеш си я, че проявява капризи в храненето, едва ли очакваш, че там ще успеят да я нахранят първия ден на 100%. И не виждам Те пък защо са тръгнали да се оправдават ... в края на краищата 2 жени трябва да нахранят 20 деца и едва ли само твоето е злоядо. Ми няма как да стане ако малките не съдействат, насила ли да ги тъпчат?
За статистиката и моята дъщеря на тази възраст не ядеше с охота готвена храна и предпочиташе сухоежбина, като видеше лъжица и изчезваше със скоростта на светлината. Голяма работа, ела я виж сега как яде с апетит макар и миниатюрни порции. И не беше само тя така.
Въобще - не виждам проблем. Пък за какви психолози говориш идея нямам.

# 17
  • Мнения: 3 153
Иво също е капризен! Ходи от 1 месец на ясла и първата седмица не искаше да яде вътре, защото няма навици да седи на малко столче и маса, както и да го храни някой, без  да се прави на маймуна. Естествено не хапваше и залък, а пък и не можеха да го удържат на столчето. Лелките обаче, ни даваха обяда навън в съблеканята и Ивко в стремежа си да си тръгнем излапваше всичко отвън, седнал на някое от шкафчетата! Това продължи точно 10 дни и сега лелките ми разправят, че бил голям гладник и омитал всичко! Всичко с времето си, пробвайте по тази схема, може да сработи и при вас Peace

# 18
  • Мнения: 415
Когато Калоян тръгна на ясла беше точно, както си го описала......
Водех го за по два часа - той реве вътре, аз навън  Cry, не могат да го нахранят.... ooooh!В един момент, знаейки, че ще го взема на обяд, директно ми слагаха храната в бурканчета, направо да си я нося в къщи Mr. Green
Заявиха ми, че това дете било хранено в количка  #Crazy #Crazy #Crazy
Седнах в коридора /не ме пуснаха вътре/ и го нахраних - той си сочи какво иска - компот, супа, хляб, компот....и аз кусам  Hug
Всички лели се изредиха да гледат и викат - лелеееее Коко яде  #Crazy #Crazy #Crazy
Сменихме яслата и всичко тръгна по мед и масло  newsm44 newsm10

# 19
  • Мнения: 193
не мисля, че сте за детски психолог.
да ти кажа честно като съм била малка докато да тръгна на ясла и на мен сами пасирали храната/ зъбите са ми поникнали едва на 1г.1м ooooh!./а птк и Ники не ми е много ящна. и аз като си я знам колко малко неща като вид яде сутрин си я храня в къши, а вечер баба й като я взима от ясла все нещо й носи за ядене. то може и там да я де казват понякога обаче поне така съм сигурна, че малко поне е яла - това, което й даваме в къщи. а понякога тия лелки като вашите ме вбесяват яката  #2gunfire #2gunfire. от време на време има и при нас една дето вика мъжа ми "се изказва неподготвена" и мисля, че тя е за психолог.  #2gunfire #2gunfire но идеята да не я насилваш хич не е лоша, при нас горе-долу върви. вярно почти на 75% от храненията са с развъртане на мама  #Crazy #Crazy #Crazy/т.е. на мен/ - "това искам, това не ща........"  ooooh!.много често и ни мързи да ядем сами и блеем детско или редим мозайка - ей с такива дивотии усопявам понякога да я нахраня.
затова споко! мисля, че детето си е нормално. явно изживява стрес! а  newsm78 м/ другото не е зле според мен да помислиш да си смениш поне групата, да се махнеш от такива "умни" лелки.
/м/у другото Ники ще направи 1 година след 3 дни откакто ходи на ясла и да ти кажа някои неща така и не се научи да ги яде/ то някои и аз не бих ги яла .../
желая ти успех!   bouquet

# 20
Е добре де - те не могат ли просто да я оставят на мира - колкото изяде, изяде? Да им кажеш изрично, че не искаш да я насилват, да яде само ако иска, и да не правят проблем от това? Така ще им е даже по-лесно.
А тя сама ли яде или я хранят? Ти вкъщи храниш ли я? Ако ти я храниш, може пък да е свикнала само с теб и да не иска да приема някаква си там лелка за заместител на мама. Седнала до нея и и бута храна в устата! И аз да съм, ще ми се отяде. Хляб и банан вероятно може да яде сама, затова това е яла.

# 21
  • Мнения: 388
За твое успокоение-малкото ми е колкото твоето и едва сега стигна 10кг.И двете са злояди. Twisted Evil
Не мисля,че трябва да се притесняваш.Доколкото разбрах за първи път е яла там.
Може да и е било притеснено детето,досега само е играло там.
Веднага след това е имало изказване?Ако е било нещо,което не харесва?Ако не е било вкусно?
Как така,какви са тизи заключения?Понеже на някой не му се занимава да го храни,веднага детето виновно.А те за какво са там?
Ако детето системно не яде и лелките ти кажат с тон на загриженост-това разбирам.Но от един път заключения,закани,
не трябва да им мълчиш.
Моята още не ходи на ясла,живот и здраве на есен.
Така мисля аз! Grinning

# 22
  • Мнения: 2 732
Офф това е болната ми тема .Но така като гледам почти всички смятат че не е останала гладна като е яла само хляб и банан .Смятате ли обаче ,че ако всеки ден яде само хляб и плод или компот на обяд не е за притеснение?

# 23
  • Мнения: 1 072
Нищо не можеш да направиш. Нито психолог може да направи. Теориите са едно, практиката друго. Докато детето не прояде само няма оправия. Остави го, и се примири. Все някога ще установи, че не само тия неща са вкусни. Между другото, не ти идва проблема от пасираната храна си мисля. Което не яде, не яде. Ако ще и сдъвкана да му я даваш.
Имам много горчив, уви, двоен опит. С първото опитах всичко. Докато не стигна на възраст, на която да разбира от думи и убеждения, яде само филии с пастет, но изхабих много нерви. Сега второто има само една манджа, която яде, и тя е ориз със спанак. Уви, спанак не може да се яде повече от 2 пъти седмично, така че това ограничава приема му на зеленчуци. И ЗНАМ, че нищо не мога да направя. Той е и по-тежък случай, прекалиш ли с настояването повръща всичко.
Психолог... умирам да ги видя тия теоретиците как ще ми нахранят детето....

# 24
  • София
  • Мнения: 39 766
Твърде страшна диагноза си поставила на детенце.
Мама има много горчив опит с моя милост. Правеше се на маймуна и ме гонеше по улиците със сандвичи в ръка.
Моята Дияна ужким не е злояда, но яде много бавно.
Търпение.

# 25
  • Мнения: 1 102
Моя син пък като отидеше на в градината започваше да повръща което е ял за закуска.Просто оставих да го храня сутрин,давах там да му дадат солетки,мляко.След около 2 месеца всичко се оправи.Сега нямаме никакви проблеми.

# 26
  • Мнения: 3 405
Не е за психолог  Grinning Просто е от отбора на злоядите, за което нищо не може да се направи Grinning В яслата сигурно има и други злояди. Не ми се вярва всички останали да ядат всичко, послушни и добрички.
Въобще не се притеснявай и не мисли за психолог. Изчакай, ще започне да яде.
Моят син е почти на 8 и все още е злояд, но аз спрях да го насилвам, яде каквото иска.
П.П И аз съм била така в яслите и са ме върнали на втория ден у нас на майка. Тя ме е гледала още една година и после - на детска градина. Grinning

# 27
  • Мнения: 175
Никол и аз мисля че с времето нещата ще се оправят,детенцето още не е свикнало с новите неща около себе си,а това да го храни непознат  едва ли му харесва.Когато започне да прекарва повече време в яслата,да играе и да подражава на другите деца мисля че нещата ще се променят.,дори е възможно да започне да се храни много добре. newsm10Не се отчаиваи такова си е детенцето а тези лелки наистина са гадни smile3516Не е ли много дълъг този ваш период на адаптиране newsm78лелките не мислят ли че детенцето е готово вече да остане примерно цял преди обяд.

# 28
  • Мнения: X
Какви психолози.......детето просто не е ящно,но щом ездраво ижизнено,значи едобре.

Моятае обратно-Спаскасдеветтестомаха,тъпчевсичко, но и тя е имала моменти на отказ. Аз съмказвала и друг път - дете да спи и9 да яде не карам- ако ще! И наистина, седяла е без ядене и сън по цели дни,но после е размисляла Twisted Evil

Иначе лелите са си виновни- да им се чудиш как ги пускат в ясли да работят на повечето Rolling Eyes

Нормално да не иска първия ден, и вторияможе да не иска, можеи десет дни, нали е ново място, детето е стресирано, трябва му време.

Ти си знаеш най-добре детето,но мисля,че е добреда го водиш поне от 8:30 - 12:30 /да хване и закуската и обяда/. Така по-бързо ще свикне, макар че в началото ще е трудно и за двете ви. Моята сутрин закусва поне час след ставане, може и повече, затова я водя в яслата да закусва - там някак се гледат еднодруго, интересно им е и ядат.

Само ти не се тормози,защото това се отразявана детето! Колкото иска, когато иска, храненето е за удоволствие. Ще видиш, че ако си спокойна нещата ще се наредят-ако не иска, вдигаш манджата или ти я изяждаш демонстративно и готово!

# 29
  • Мнения: 3 861
какви са тази глупости??? Детски психолог за неядене ??? Тези лелки  не са в ред...

Общи условия

Активация на акаунт