От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 778
  • 756
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте,искам да помоля за помощ,тъй като до сега не съм имала съдомиална,а ми предстои закупуване.Набелязох някои от моделина на AEG - FSE-62400P ; FSE- 53600Z Според вас коя е по-добра.Отворена съм и за предложения Gorenie също ме грабнаха.
Зависи ти какво искаш от една машина, освен да мие добре /това всички го искаме/. Показаните от теб модели нямат нищо общо. Едната е 45см., другата 60см. За предпочитане е 60см. Прочети темата за мияните http://old.bg-mamma.com/?topic=995290.360 и реши какво искаш като програми, големина, кошници и т.н. Иначе марката е супер.

# 286
  • Мнения: 2 847
Какво ще кажете за този модел на Бош BOSCH SMS 46 KI 04E ? Някой има ли я,искам да питам кошницата за прибори горе ли е или долу? Не намерих в нета клипове за точно този модел?!

# 287
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Здравейте момичета! Обмисляме да се сдобием със съдомиялна. Бихте ли ми препоръчали,бюджета ни е около 600.

# 288
  • Мнения: 855
Здравейте, дойде време за съдомиялна Yum И тъй като до сега съм нямала, се лутам между марки и размери. Няколко пъти смених проекта за кухнята.. Първоначално исках размер 60, после реших, че нямам нужда от толкова голяма и го смених на 45см, но в процеса на четене в темата, реших, че като ще е гарга да е рошава и сега пак съм 60см Grin И през марки се лутах много.. Б8джета ми вече е ограничен, защото поръчахме другите уреди и не мога да се отпускам. Незнам какво да гледам, за да ми е удобно..като кошници и т.н., защото не съм ползвала. Предполагам като сменя няколко вида ще имам представа кое на мен ми приляга, но в момента попивам от вас Simple Smile
Та значи мога да отделя максимум 600лв, даже 550лв..
Попаднах на Hot Point Ariston, според мен на добра цена и се чудя дали е добро моделчето. Ако може да дадете по едно мнение ще съм благодарна Simple Smile
https://zora.bg/product/ltf-8b019-c-eu
В момента в HomeMax  е намалена на 531 лв

# 289
  • Sofia
  • Мнения: 4 028
Аз имам Аристон, но 45см вградена - супер е съдомиалната, не се чуди много

# 290
  • Мнения: 5 601
Присъединявам се към групата ви .Някой купувал ли е уреди с транспортни дефекти ?

# 291
  • Мнения: 2 847
И аз имам хотпойнт ,както и съседката моя приятелка.Купихме си ги от зората ,еднакви модели .Нейната не е мръднала.Моята ходи 100 пъти на ремонт.2 месеца преди да и изтече гаранцията.Гръмна нещо и се запали.Включи и се защитата ,и ама мнооого пъти я поправяха ,отказаха протокол да ми дадат нова , обаче взеха че я оправиха.От тогава може би 5 години ,мисля? не е мръднала ,работи си.Сушилнята на същата марка също след гаранцията 5 пъти я ремонтирах и накрая я смених.Може да не ми е марката виновна ,но...няма да купя повече аристон. До тук и пералнята и тя хотпойнт изкара 10 -ина години и тя сдипли.Добре ми е тръгнало.Взимам им душицата аз на уредите.Мисля ако сменя съдомиялната да е Бош или АЕГ пък ще видим?!!

# 292
  • Мнения: 13
Един голям глас за Miele. Всичко останало при електроуредите е компромис... На който не му се дават толкова пари да си вземе втора ръка. По-добре е от евтина от незнайна марка...
Съвети от мен.
По-доволна съм от кошницата за вилици и лъжици, отколкото от такава със самостоятелна тава за тях /т.е. вилиците и лъжиците се слагат вертикално, а не хоризонтално/... Във втория случа трябва да се редят лъжиците иначе в тях се събира вода...
3 перки, в никакъв случай с 2
Кошницата за чаши да е с променяща се височина... Често ми се случва като натрупам тенджери и тави отдолу да ми задирят в перката... На старата ми сушилня не се променяше височината на кошницата за чаши и ми беше проблем.
Ползвайте си таблетки и не се занимавайте с 3 вида препарати. Гланцове, сол, препарат... Само като си спомня преди 15 години каква битка беше, сега се родих... Ползвам всякакви - от всички съм доволна. Ако е добро налягането на самия уред.




Да така е . Абсолютно. Миеле е н1 в електродомакинските уреди. Хладилници либхер и всичко останало миеле. Да скъпи са но евтиното винаги излиза двойно. 

# 293
  • Мнения: 14 491
Честно с това Миеле малко вече е като някаква легенда. Всички така приказват, но 99 % от хората, които го твърдят всъщност никога не са ползвали Миеле. Чули са от някъде и повтарят в захлас.

# 294
  • София
  • Мнения: 44 128
MissChanandlerBong Мда, за това пък не всички  ползватели са така очаровани Wink Т.е. те също могат да имат проблеми, в крайна сметка - техника е.

Специално за съдомиялна, не виждам какво повече мога да искам от моята...

Втора употреба не бих си купила.

# 295
  • Мнения: 2 069
Здравейте, потребителки на съдомиялни! Предстои ми купуване и искам да ви попитам колко време е една нормална програма? Авоматична например или тези, които ползвате най-често? Искам хем да мие и суши чудесно, хем по-кратко.

И друго, тези от вас, които са с малки, тип "кубче"- освен указаните 6 комплекта чинии, чаши и прибори, побира ли се с тях и тенджера, тава, купи? Върху чиниите ли се захлупва тенжерата?  Много ми се иска да вършат работа и малките и просто да си сложа такава върху плота, иначе за голяма трябва да сменяме плота, да правим нов шкаф и бая скъпо ще ми излезе тази миялна! Но ако не побират и някоя тенджера и тава освен чиниите, ще се наложи

# 296
  • Мнения: 596
Моята е кубче Бош. Нямаме място за нормална, монтирана е под мивката, но върху плот ще е по-удобно.
Ползвам най-често кратката програма, 29 минути, няма сушене при нея. Обикновено пускам след вечеря каквото се е събрало през деня и след няколко часа я отварям.
Естествено, че побира тенджера или тава, просто намалява мястото за другите неща. Зависи колко човека сте и колко готвите. Ето снимка, не е пълна, може още доста да събере.
Скрит текст:

# 297
  • Мнения: 2 069
Това, че няма сушене, значи ли, че са мокри, като приключи? А стандартна програма колко време е? И аз мислех за шкафа под мивката, но толкова ниско не е ли неудобно за ползване? Иначе това би ми спестило доста главоболия и разходи, а и ще е свободен плотът. Но как ще се сгъвам на 6 с това шкембе:)
Колебая се и да не ни е малка, трима сме и не съм много по готвенето, но постоянно има купища за миене, незнайно как.

# 298
  • София
  • Мнения: 44 128
Най-много да трябва да я пускаш по два пъти понякога.

# 299
  • Мнения: 596
Това, че няма сушене, значи ли, че са мокри, като приключи? А стандартна програма колко време е? И аз мислех за шкафа под мивката, но толкова ниско не е ли неудобно за ползване? Иначе това би ми спестило доста главоболия и разходи, а и ще е свободен плотът. Но как ще се сгъвам на 6 с това шкембе:)
Колебая се и да не ни е малка, трима сме и не съм много по готвенето, но постоянно има купища за миене, незнайно как.
Да, при бързата програма са мокри. Другите са с изсушаване: 120 минути/70 градуса, 160 мин/65 гр, 225 мин/ еко 50 гр, 80 мин/40 гр.

Общи условия

Активация на акаунт