От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 679
  • 756
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 999
Влезнах в темата, за да потърся мнения за Бош и Сименс. Колебая се между тези две марки, тъй като след 3 години употреба изхвърлям моето Miele.
Купена е абсолютно нова, последния модел предлаган на пазара, заедно с пералня и сушилня на същата марка. Безкрайно съжалявам, че избрах тази марка заради изключително лошия сервиз, който предлагат в България.
Първо имах близо 2 месеца разправии с местния представител, за да ми се обърне врата на пералнята, опитваха се по всякакви начини да ме убедят, че вратата на тази пералня не се обръща. Накрая техникът(от техния специализиран сервиз), който я обърна (срещу 300 лева) каза, че просто не им се занимава.
Следващите 6 месеца имах проблеми с дефекти давани от сушилнята и обясненията на същия сервиз, че Miele дефекти не дават, че токът ни не е постоянен и всякакви подобни глупости... Накрая и след като ги заплаших, че ако не ремонтират сушилнята ще ги съдя, признаха, че проблем има и я смениха.

...и започнаха проблемите с миялната машина. В момента е развалена за 2-ри път. Първия път от сервиза казаха, че вината е наша и поискаха 1500 лева за ремонта. Отказах, тъй като гаранцията беше изтекла и повиках нелицензиран сервиз, който я поправи срещу 400. 10 месеца по-късно отново същата повреда... Няма да я поправям, а просто ще си купя нова миялна машина, но от друга марка.

Та, мнения - Бош или Сименс?

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Дамите, които имат Бош, може ли да споделят как мият тенджери и тигани?

# 107
  • София
  • Мнения: 12 006
Дамите, които имат Бош, може ли да споделят как мият тенджери и тигани?
Защо точно бош? Той принципа е еднакъв без нзачение от марката - тенджерите както чашите - на обратно, с дъното нагоре. Тиганите както чиниите - настрани с лек наклон, може и като тенджера, но ще заеме прекалено много място без особен смисъл от загубата му. Или искаш да питаш за конкретен модел, на кое място точно ги поставят ли?
--------------------

Isa на АЕГ средния и високия клас също са  хубави /за ниския не знам/.

# 108
  • Мнения: 4 401
 Isa , не знам до колко ще ви бъда полезна но  аз пък съм разочарована от марката БОШ .Опита ми е с пералня и със сушилня. Проблема е че в техническите данни  за възможностите на уреда ,които предоставят на клиента се лъже безогледно относно това какви програми има и какво наистина правят. Отделно че моите(и двата уреда ) май се оказват и с дефекти,а уж пише че всеки уред е тестван преди да излезе от завода. На практика сушилнята ми суши само на две от програмите,а има и други неприятни неща с които няма да те занимавам.Купувани са от тук чисто нови всеки за 1200-/+ лв.
Уредите с тази марка по нашите магазини са правени специално за българския пазар ,което според мен е  ''ключа от бараката'' ,защото потребители купили уреди (с дефект или ВУ но предназначени за немския пазар) са доволни и нямат тези проблеми.Абсурдна ситуация,но е факт.Не знам какво да ви
посъветвам,защото по моя информация марките м/у които се колебаете са под една шапка.
 

# 109
  • София
  • Мнения: 44 103
Не знам какво да те посъветвам,защото по моя информация марките м/у които се колебаете са под една шапка.
Така е, но все пак сименс се водят по-висок клас.
Предвид проблемите й със сервиз и обслужване от Миеле, най-хубаво да  потърси първо в нета информация за сервизните услуги на бош и сименс, да не се окаже сходна ситуацията.

# 110
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
Моята Бош е купувана от Технополис, първа употреба и съм много доволна за сега, пу-пу! Загорели не мие добре, ако не са сложени правилно или е пусната на кратка програма. Аз по принцип кисна загорелите съдове с вряла вода и обирам с гъбката каквото може, без да се старая много. Нямам проблеми на дълги програми с висок градус. Ако нямам време да чакам, минавам и с телчето и пускам на 29 минутки.
Имам и други уреди на Бош - печка (повече от перфектна ми е  Heart Eyes, над три години вече я ползвам) и разни дребни - цитруспреса (над 8-9 годишна), пасатор (и той някъде там, вече не помня). Нямала съм ядове с фирмата, дано нямам и за напред!

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 09:15 от НеПоКоРнА

# 111
  • Мнения: 3
От 3 години ползваме Gorenje. Доволна съм. Всичко е както трябва.

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Афродита, харесала съм си тази съдомиялна да купувам http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher … -41D08EU/p/683812
И тъй като никога досега не съм имала съдомиялна, реших да попитам избраната от мен марка как се справя с тенджери и тигани, защото ми се иска всичко да мия в нея.

# 113
  • София
  • Мнения: 2 995
Моята е свободностояща на Бош и мия в нея всичко без кристал и ножовете ми, защото са много спешъл. Загорели тави, тигани, рафтовете на фурната се измиват без проблем.

# 114
  • София
  • Мнения: 6 999
Благодаря за мненията. Не знаех, че Бош и Сименс са под една и съща шапка или, че Бош са по-нисък клас.
Вече поръчах Сименс - дано няма проблеми с нея.

# 115
  • София
  • Мнения: 12 006
mamamari Спри да подвеждаш хората с тоя БОШ, че се дразня вече да ти чета спамовете по всички теми. За сушилнята разбрахме, че не е дефектна, а ти не си си направила труда да разбереш какви програми има, в магазина са имали същото нехайно поведение и накрая имаш програма за вълна, НО за освежаване на вълна, а не за сушене. Голяма драма. Да беше се поинтересувала какво си купуваш, това не е дефект обаче.
----------------------
Афродита, харесала съм си тази съдомиялна да купувам http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher … -41D08EU/p/683812
И тъй като никога досега не съм имала съдомиялна, реших да попитам избраната от мен марка как се справя с тенджери и тигани, защото ми се иска всичко да мия в нея.
За този модел нищо не мога да кажа конкретно, т.к. моята не е бош и не познавам хора с такъв бош.
Като й гледам характеристиките не съм очарована.
Скрит текст:
4 програми: стандартна 65, Есо 50,
бърза 45, предизмиване
3 температури на измиване
1 специална функция: половин зареждане
Най-високата темп. е 65 гр. и реално има 3 програми т.к. предизмиването не е цяла програма, а се използва за разкисване на засъхнали съдове. Има само 3 температури на измиване - 45,50,65.
Ти свободностояща ли търсиш? Какви характеристики търсиш? 2 или 3 кошници? До каква сума?
Ето тук може да погледнеш няколко модела:

------------------------
Бош и сименс са един бранд, както и АЕГ и Електролукс, като АЕГ е по-високия клас, но и Електролукс правят чудесни уреди.

# 116
  • Мнения: 4 401
mamamari Спри да подвеждаш хората с тоя БОШ, че се дразня вече да ти чета спамовете по всички теми.
От много години съм потребител  в този форум и нито веднъж не съм си позволила да подвеждам или да говоря неистини.Всичко ,което твърдя е самата истина и много лесно може да бъде доказано,защото уредите са у дома в гаранция и всичките им ''проблеми'' са на лице .Освен това не за първи за мен ,а са закупени за подмяна на предишните ми такива,които навъртяха 7-8г и не са имали проблеми а са подменени защото вярвам че така е редно.
Твърденията ви относно наличието на програма ''за освежаване на вълна '' е груба лъжа.Няма такова нещо нито в книжката нито на програматора ,нито във възможностите на уреда,но вие добре го знаете!Тогава защо лъжете за нещо което толкова лесно може да се докаже?

Дефектите за които говоря са съвсем отделно от ''маркетинговия трик'' който подвежда купувача по отношение на характеристиките на уред марка БОШ .
-независимо от това колко пъти пускам 90% от програмите прането излиза мокро,което не се случва при потребители с други марки или купили уред предназначен за немския пазар  .Нямаше го и при предишната ми сушилня.До колкото разбрах възможна причина за този проблем липса на достатъчно фреон.
-често се случва да се налага да се суши  дреха или две.Моят нов уред отказва да работи ,за разлика от предишния ми и от уреди на други потребители. Проблем с датчика за влага.
-проблем на пералнята е че дори не омокря пране (плетива или вълна) а би трябвало да го пере.Вадя го неомокрено и с препарат.Не знам кое е дефекто ,но...явно пак съм извадила ''късмет''
Разбирам раздразнението ви,но на дали е по-голямо от моето защото преди да се сдобия с личен опит смятах марката за особено надеждна ,което е  било причина да се спра на нея.
Не виждам защо след като уважавана от мен фирма си е позволила да ми причини такова разочарование ,аз да съм длъжна да го пазя в тайна.

Последна редакция: чт, 23 мар 2017, 09:55 от mamamari

# 117
  • София
  • Мнения: 12 006
Не съм казала да се пази в тайна, нито пък съм толкова голям фен на марката, че да съм разочарована, дори и да бях - пак няма от какво да се разочаровам, всеки си има мнение. За високия и среден клас миялни /за каквото е настоящата тема, в която пишем/ съм чувала и чела добри отзиви.
Скрит текст:
За вълната на сушилнята - явно за Вас е голям проблем да проумеете, че има разлика между програма "вълна" и програма "вълна финиш". Проблема си е Ваш. В нета хората са написали коя какво прави, ама няма кой да чете.
Досадно е във всяка тема през пост да четем едно и също. Като имаш толкова много оплавания - оплачи се на сервиза на Бош и щом има дефекти да си ги отстраняват.
В тази тема се обсъждат съдомиялани - не сушилни, не перални, хладилници или друго. Придържайте се към темата.

# 118
  • Мнения: 4 401
Не съм казала да се пази в тайна...
Но пък ме обвинихте в опит да подведа четящите,а аз мога да докажа всяка написана от мен дума .
Темата е за съдомиялни ,но и за качество
(да се разбира липса на дефекти), надежност на марки , впечатления , сдружения  на фирми ...
Вие самата многократно сте твърдяли че било важно преди да купи човек да проведе цялостно разследване за всичко което споменах  както и къде е произведен избрания  уред както и от кой търговец ще бъде купен.
Нямам никакво съмнение ,че са четящите в темата би било важно да прочетат ,че търговците заблуждават и хубаво да си отварят очите защото :
Скрит текст:
характеристики:
................
Консумация при стандартна програма (kwh): 1.9
Програми

Брой програми 10
Програми Хавлии антисифон Ризи
Програма бельо Да
Програма памук Да
Програма за вълна Да
Програма намалена консумация на енергия Да
Деликатна програма Да
Смесена програма Да
Спортна програма Да
От къде да му мине през главата на човек че това ,което се крие зад червения надпис не е програма която суши вълна?
!!!Отнася се само за марка БОШ,защото други марки с такива характеристики си имат работеща програма за сушене на вълна се оказва.
Само БОШ са се ''изхитрили''.

А когато се лъже за едно се лъже и за друго ,а ''изненадите-дефекти'' са бонус  към екстрата ''маркетингов трик''.
Да не вземат ''да направят откритието'' че не било само при този тип уреди..

Последна редакция: пт, 24 мар 2017, 09:22 от mamamari

# 119
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Виждам, че има добре запознати съфорумки в темата Heart Eyes и моля за мнение.
Заслужава ли си да си купя тази съдомиялна - https://www.tehnomix.bg/uredi-za-vgrazhdane/sudomialni-vgrazhdan … -l-50-eu?___SID=U, при положение, че сме само трима човека...няма ли да ни е твърде голяма newsm78. Нищо не разбирам от тези уреди, до сега не съм ползвала и този модел дали е добър за цената си?
Благодаря за отзовалите се bouquet!

Общи условия

Активация на акаунт