От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 129 929
  • 756
  •   1
Отговори

Анкета

От коя марка съдомиялни сте доволни?

Опции:

# 255
  • Мнения: 2 063
Дайте някакъв линк към тези "кубчета", да видя за какво става в-с. Малко ми е мястото, но ме обнадеждавате.

# 256
  • София
  • Мнения: 12 006
Дайте някакъв линк към тези "кубчета", да видя за какво става в-с. Малко ми е мястото, но ме обнадеждавате.
Eй на това му викат кубче: https://www.technomarket.bg/mialni/aeg-f-56202w0-09155320
РАЗМЕР В/Ш/Д -45/54/51 СМ
Има и други марки, и те са с тези размери +/- някой см.

# 257
  • Мнения: 892
Ама много скъпи кубчетата! Но който няма вариант да направи място...

# 258
  • София
  • Мнения: 12 006
Има и малко по-евтини, но е рисковано от към качество и пак са по 4-500лв., не е като да са на половин цена или по-малко. Който няма варант за 45см. т.е. висока и тясна ето такава - показам примерен модел и марка, може и за вграждане да е, няма значение в случея, та който няма вариант дори за 45см. кубчето пак си е супер вариант, в сравнение с нищо.
А най-добре е с такива размери 60см. РАЗМЕРИ В/Ш/Д - 85/60/60 см. Пак показвам примерен модел, и пак може и за вграждане да е със същите размери.

# 259
  • Мнения: 892
Така е, по-добре от нищо е. Аз ползвам висока от 45-сантиметровите. Няма място за тенджери и тигани, но ми е незаменима. Ако сега се върна назад, бих променила схемата шкафове-уреди, за да сложа нормална.

# 260
  • Мнения: 2 063
Благодаря ви!
Значи са само за чаши, чинии и прибори? Няма място за тави, тенджери и при.? То няма смисъл тогава... Как ме е яд, преди малко повече от година правихме нова кухня, но аз не исках миялна тогава. А поради грешка на дърводелеца, който сложи мивката насред плота, сега нямам място!

# 261
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря ви!
Значи са само за чаши, чинии и прибори? Няма място за тави, тенджери и при.? То няма смисъл тогава... Как ме е яд, преди малко повече от година правихме нова кухня, но аз не исках миялна тогава. А поради грешка на дърводелеца, който сложи мивката насред плота, сега нямам място!
Да, евентуално за мноого малки тавички, но според мен за 1 тавичка и 3 чаши не си струва.
Не можеш ли да прежалиш един долен шкаф и там да сложиш една миялна, дори и 45см-ва?

# 262
  • Мнения: 2 063
Ако не става за тави и т.н., май не. Те са ми най-разнообразни за миене и ако пак ще ги мия на ръка...Ако ставаха, бих. Яд ме е на себе си и на оня "майстор"

# 263
  • София
  • Мнения: 12 006
Ако не става за тави и т.н., май не. Те са ми най-разнообразни за миене и ако пак ще ги мия на ръка...Ако ставаха, бих. Яд ме е на себе си и на оня "майстор"
В 45сантиметрова се събират тави и тенджери.

# 264
  • Мнения: 892
Да, събират се, казах го в общия случай, защото ние се събираме повече хора и предпочитам да сложа всички хиляди чинии и тн., а тавата да си я измия за 2 минути на ръка. Иначе може да се сложи тава, тенджера и тн. Вижте на място. Но ако можете да сложите 45 см но висока, по-добре, кубчето е просто много мъничко. Да не говорим, че е на същата цена общо казано.

# 265
  • Мнения: 2 063
Мерси, ще отида в някой магазин да видя. Много ми помогнахте!

# 266
  • Мнения: X
правихме нова кухня, но аз не исках миялна тогава
Защо така? Коя жена не иска съдомиялна и защо?

# 267
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Мия си в кубчето и тави, и тенджери. Само тези големите от фурната май не съм се пробвала дали се събират. Кухнята ми е много малка и реално долни шкафове имам само един двоен с мивка и един ъглов. В ъгловия няма как да се сложи уред, а под мивката се събира само съдомиялна кубче. Всичко останало под плота е запълнено с печката и пералнята. Дълго време се чудех дали да жертвам въпросния шкаф, а и ние сме четири човека у нас. Чудех се дали ще ми върши работа толкова малка съдомиялна. Сега ме е яд, че не я взех по-рано. Laughing Четирима човека закусваме и вечеряме почти винаги у нас, двама обядват. Горе-долу пускам по веднъж на ден. Ако има тенджери и  тави, които са по-големи, може и по два пъти. Станала съм майстор на подреждането и завирам вътре максимум съдове един до друг. Mr. Green

# 268
  • Мнения: 15 223
При нас положението е същото. Кухнята ни изобщо не е малка, но шкафовете са направени така, че няма място за съдомиялна. И единственото място, където мога да сложа такава е под мивката. Но там се побира уред до 45 см. Затова и се обърках - мислех, че р-р 45 см е за височина, а то било за широчина. Както и да е - и ние сме 4 човека, гости не посрещаме, та си мисля, че може и да ни е достатъчно. Колкото да не мия чинии по 4 пъти на ден след всяко ядене.
Въпрос имам - ако няма специално направени изходи за миялна могат ли да се вържат с тръбата на мивката или ще трябва да се кърти?

# 269
  • Мнения: 892
Изходът може да се върже с мивката. Трябва обаче и с чиста вода да вържете.

Общи условия

Активация на акаунт