От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 637
  • 756
  •   1
Отговори
# 315
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте! Какво мислите за този модел съдомиялна на Бош? На него сме се спрели, като най-вероятно ще се поръчва директно от Германия.

http://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/built-in-dishwa … herswith45cmwidth

# 316
  • Мнения: 1 805
А как става поръчката директно от Германия? Имате познат, който ще Ви го докара ли? Питам, понеже и ние искаме Бош, но със сигурност да е немски.Има един сайт technogermany - където гледам, че собственик е този от Ден и Нощ.Имате ли представа тези магазини с транспортни дефекти дали са читави и дали уредите наистина са немски? Въпросът е и към всички, които могат да отговорят.В Търново съм, а тук няма богат избор на магазини с оригинална немска техника, но съм склонна и в друг град да ида.Благодаря

# 317
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ще поръчаме от Амазон или Ибей и доставката ще е чрез превозвач - ползваме Габко. Така сме си купили, фурна за вграждане, индукционни котлони, професионална кухненска машина и други ... Дори и да се оскъпи малко - предпочитаме да е уред правен за германския пазар, а не за източния ...

# 318
  • София
  • Мнения: 12 006
Ще поръчаме от Амазон или Ибей и доставката ще е чрез превозвач - ползваме Габко. Така сме си купили, фурна за вграждане, индукционни котлони, професионална кухненска машина и други ... Дори и да се оскъпи малко - предпочитаме да е уред правен за германския пазар, а не за източния ...

Колко ви струва куриерската услуга за голям уред?

# 319
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ще поръчаме от Амазон или Ибей и доставката ще е чрез превозвач - ползваме Габко. Така сме си купили, фурна за вграждане, индукционни котлони, професионална кухненска машина и други ... Дори и да се оскъпи малко - предпочитаме да е уред правен за германския пазар, а не за източния ...

Колко ви струва куриерската услуга за голям уред?

2,20 на кг. Но, ММ каза, че му правят и отстъпки за големи неща, защото всяка седмица има по 3-4 доставки (и лични , и служебни) от Англия и Германия, а превозвачът е все Габко. И това от 4-5 години. Та, може и по някаква специална тарифа да го минават - не знам. Но за 50 кг. - 100-120 лв. Определено си струва.Фурната в БГ беше 2400, а от Бея с доставката за Габко излезе 1800 ... Обикновено, когато остане последен уред продавачите го продават много (стигат дори до 60-70% под първоначалната цена) изгодно, но си трябва следене ...

# 320
  • София
  • Мнения: 12 006
Ясно, благодаря Simple Smile

# 321
  • Мнения: 2 847
Добре де ами със гаранцията какво се случва?Питам защото аз също пазарувам от амазон и то не малко ,но ел уредите които съм си купувала са били с директна доставка до България.Налагало ми се е два пъти да ползвам гаранция и амазон поеха транспорта и в двете посоки и ми замениха уредите с нови,такава им е политиката.По коледа гледах пералня ,но няма доставка до България ,трябва да ползвам превозвач(аз също поръчвам през Габко) ,в случай на проблем????кой поема транспорта? на този тежък уред?ще пия една студена вода....

# 322
  • Мнения: 14 489
Моят Бош е немско производство, от магазини Зора. Същият, пак made in germany имаше в Техмарт.

Какво значи "със сигурност да е немски" не знам. Като пише така, според мен е сигурно.

# 323
  • Мнения: 285
Има хора, които са твърдо убедени, че поточната линия за Германия спира да работи за няколко дни, докато се престурктурира за "по-качествения" матр'ял. Интересно явление, но е факт.

За пратки до Германия ( 32 кг) Интерлогистика таксуват 42 лв. Hug

Последна редакция: пн, 02 апр 2018, 17:29 от hurricane

# 324
  • Мнения: 5 998
Записвам се да следя темата, че ми предстои купуване, а досега не съм ползвала и съм много неориентирана.

# 325
  • Мнения: 5 597
Записвам се да следя темата, че ми предстои купуване, а досега не съм ползвала и съм много неориентирана.
И аз така само гледам и чакам някой да похвали ( в линкове)  45 см миялна ( не за вграждане) .

# 326
  • Мнения: 5 998
На мен вчера ми препоръчаха да взема с най-големия комплект прибори, и по възможност Миеле. Но много ми надхвърлят бюджета Grinning

# 327
  • Мнения: 5 597
На мен мястото едва ми позволява да набутам 45 см . А за бюджет не сме преценили,но пари като за една кола няма да дам.Все ще да има и нормални цени с хубаво качество.

# 328
  • София
  • Мнения: 23 165
аз имах скъпа, аристон, сега ползвам беко.
ами честно казано еднакво мият и двете.
хубаво е да се гледа вътрешно разположение, ама за човек дето не е ползвал трудно да се ориентира.
та идеята ми е че все тая каква ще се купи, да ви е подходяща цената и да не е съвсем някаква неизвестна марка, и гаранция да има в нормален сервиз.

# 329
  • Мнения: 5 597
Може ли някой да пусне снимка на вътрешно разположение,на което трябва да обърнем внимание при покупка.

Общи условия

Активация на акаунт