От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 550
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 21
Здравейте! Grinning
Мнения за тази миялна https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-whirlpool-wsfo-3o23-pf?
Ползвала съм голяма, но в случая размерът е от значение.

# 661
  • Мнения: 13
https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-bosch-smv-68-mx-04e Аз днес поръчах тази, ще напиша отзив като я ползвам известно време, според мен е по-добра от предложения бош от вас има и зеолит. Спрях се на нея от няколкото варианта, само една колежка ми отговори на питането за моделите на които се бях спрял.

Здравейте, може ли да споделите мнение, имаме същата и вадя съдове и прибори с дълбоки резки. Сменям препарати, начини на редене, но продължава....Не ми е първа миялна, не съм сменяла посудата..

# 662
  • Мнения: 3 379
Резките може би са от солта, или от течността за изплакване. Аз лично бих я спестила.

# 663
  • Мнения: 17
Резки  според мен, може да се получат само от агресивни таблетки, пробвай да миеш чашите и чиниите с гел на сомат, той щади и не драска. Другото което е има и прах за миене, на кауфланд и дм го хвалят. От таблетките хвалят финиш куантиум и феъри платинум 3 в 1, но с времето драскат чиниите затова се ползват таблетките само за тенджери и тави, за чинии и чаши се ползва гел или прах.

# 664
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
От 4-5години използвам само таблетки Fairy platinum,интензивна програма 70градуса,защото не разделям силно замърсена посуда(тави,тенджери) от чаши и други по-слабо замърсени,и нямам "резки",надраскано...

# 665
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Някой с опит ще ми подскаже ли сол и гланц във Варна ( миялна Бош) на колко са му настроени!?

# 666
  • Мнения: 13
Мисля, че много по-важна е не марката а табкетките, супер съм доволен от финиш куатом, подариха ми 100 на фери от Турция и качеството на измиване падна драстично. Моята съдомиялната е 45см малка, стара индезит с 5 програми с програтор, но с хубави таблетки винаги са ми измити нещата

# 667
  • Мнения: 9 162
Мога с ръка на сърцето да кажа МИЕЛЕ и то 2 ра ръка !!!

описвам от сега назад софийска вода с хубаво налягане !!!
Преди това АЕГ- чисто нова 1390лв. - пълен боклук..мръсни половината съдове
-АЕГ - 900лв. същата като горната само по евтина
- БОШ - 900лв същата полвинчата работа
-Електролукс захабени съдове на мръсни ивици чашите
-Сименс - нон стоп се бъгваше....

то майстори то рекламации чудо


# 668
  • Мнения: 14 486
От 4-5години използвам само таблетки Fairy platinum,интензивна програма 70градуса,защото не разделям силно замърсена посуда(тави,тенджери) от чаши и други по-слабо замърсени,и нямам "резки",надраскано...

На 70 градуса съм пускала веднъж - за тавите от грила, дето стоеше на терасата. Трябва да съм луда да пускам всеки ден на 70 градуса. На 45-50 измива всичко идеално.

# 669
  • София
  • Мнения: 12 006
Резките може би са от солта, или от течността за изплакване. Аз лично бих я спестила.
За енти пореден път ще го напиша - течността за изплакване (гланцът) няма как да драска, защото физически е невъзможно течност да драска! Солта не отива директно при съдовете, а се разтваря, минава през йонообменника и чак тогава поема към съдовете, т.е. пак няма как да драска. Драскането се получава от таблетки, особено ако се ползват в комбинация с ниски градуси 50 или по-малко, т.к. не могат да се разтворят добре, а водата ги развихря по съдовете. В много редки случаи може и прах да драска.

По повод 70-те градуса и аз невиждам смисъл да си амортизирам съдовете стерилизирайки ги ежедневно.

# 670
  • Мнения: 3 379
Лично аз разбрах, че остават следи, а не резки. Идеално зная как работи една машина и съответно препаратите, които се използват.
Случвало ми се е течността за изплакване да оставя следи като споменатите и затова не ползвам изобщо.
Солта няма как да оставя следи, тъй като не влиза в контакт със съдовете.

# 671
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз прочетох, че ги вади с "дълбоки резки" и го разбрах, че са надраскани, а не че дизайна на съдовете е с резки.
А солта влиза в контакт със съдовете, но не директно. Първо ходи на друго място.

# 672
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Аз преди години живях закратко в Полша, смених 2 апартамента там и нямах съдомиална в България. В апартамент 1 съдомиалната беше Аристон и измиваше перфектно, дори и без таблетка съм я пускала 1-2 пъти , просто така се наложи. В апартамент 2 съдомиалната беше Сименс - е няма такъв ужас, полу измити съдове с добри таблетки ..Когато дойде момента за съдомиална тук си купих Аристон без да се замислям. Сега да не би да са ги спрели от производство, не виждам нито миални, нито перални.

# 673
  • Варна
  • Мнения: 1 557
https://www.hotpoint.bg/Produkti/Miene-na-s-dove/Miene-na-s-dove

Марката вече е Hotpoint Ariston.

Старата марка остана май само за бойлери.

# 674
  • Мнения: 2 842
Има ги в е маг

Общи условия

Активация на акаунт