да обсъдим и този мъж ...

  • 19 899
  • 246
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 794
Да се издигне в култ! То той си е жив герой! Да живей !  Joy

# 91
  • Мнения: 3 794
Никой не говори авторката да остави децата си на самоотглеждане.

Стига сте я карали да спре да учи с децата си, всяка майка си знае ситуацията. Аз също не бих оставила децата си с тройки и четворки като знам, че с малко помощ могат повече. Как пък няма да си оставя децата да потъват.
Със сина си не съм учила уроци, но когато съм виждала, че е затъвал, съм се намесвала (например в 5 клас в ново училище). И никога не бих укорила родител точно за това.

И никой не говори авторката да остави децата си да потъват.

Тук става въпрос, че родителите трябва да научат децата си сами да успяват да си свършат задълженияата, без да трябва някой да ги ръчка постоянно. Първо да опитат да си напишат и да си научат сами и ако наистина имат проблем и не разбират нещо, да се обърнат към родител който на драго сърце да обясни.
Нарича се независимост от която децата имат нужда, за да разберат, че не може постоянно да разчитат на някого.

Ивеинявам се, че пиша 2 поста един след друг, но родителите на този БАЩА явно не са си свършили работата. Отрочето им, при все, че е голям мъж, явно не ги умее тия неща  Mr. Green
Втриса ме от мъже ,които превръщат съпругите си в техни майки  Tired

# 92
  • Nice
  • Мнения: 946
Love_fairy, права си за това, че явно и бащата не е бил научен както трябва. И аз изпадам в потрес като видя жена която всъщност се държи като майка с мъжа си, но според мен такива жени сами са си виновни, че са го допуснали.
За мен авторката сама си е създала настоящата ситуация и не приема нито критика, нито съвети.   Naughty

# 93
  • София
  • Мнения: 24 839
Тук става въпрос, че родителите трябва да научат децата си сами да успяват да си свършат задълженияата, без да трябва някой да ги ръчка постоянно. Първо да опитат да си напишат и да си научат сами и ако наистина имат проблем и не разбират нещо, да се обърнат към родител който на драго сърце да обясни.
Нарича се независимост от която децата имат нужда, за да разберат, че не може постоянно да разчитат на някого.
Тук става въпрос за това, че децата са различни и като ти се паднат такива, които не могат да се заинтересуват от това, което учат в училище, и не се впечатляват от заклинанията " срамота да не знаеш, не ти ли пука че ще те помислят за тъп" и " ще метеш улиците, ако нямаш образование", единствено ти остава да учиш с тях до едно време.
И да чакаш дано се ориентират нанякъде и решат да се възползват от възможностите, които си им дал.
Така се получи при мен- не искаха и двамата да учат, скучно им беше.
Дадох им достъп до курсове по език, компютър и спорт, и след 5 клас ограничих контрола до присъствие в часовете и спазване на дисциплината.
Тук бях безкомпромисна- имаш задължение да присъстваш, както и аз да ходя на работа.
Полека- лека и двамата си намериха интереса и днес хем си харесват професиите, хем изкарват доста добри пари.

# 94
  • Мнения: 89
Е той носи ли се? Физически е здрав, това не е малко. Не знам на колко са години, ама това си е актив направо. Какво се иска тука, и той да се поболее?

Мие банята. Мъж мие банята.

И кара колата. Да, тя принтира маршрута, ама не върти геврека по българските пътища.

По-скоро мъжът не подскача и не козирува всеки път като получи заповед.

редактирам се веднага, че да не дърпам дявола за опашката. наистина е много добро постижение да си здрав в днешно време и на тази възраст.
ама като виждаш, че жената се огъва, поспри се малко, вземи да миеш банята не веднъж на месец, ами всяка неделя примерно.
Вашата баня един път в месеца ли я миете? И какво е толкова чудно, че е мъж и мие банята? Като му кажа да вземем жена да чисти - сакън нeдeй, за кво да си даваме парите на такива.

Той не кара коли само по българските пътища Simple Smile Иска да ходи на интересни и нестандартни места, за които не е като да отидеш от точка А до точка Б по права линия, ама кaк да се стигне дотам - жената ще е разбрала как, той за какво да се хаби да проверява. Колата под наем даже не полежа да резрвира и избере, само ми вика: "каквато харесаш, само да е с ръчни скорости" Simple Smile))

пак да кажа, не е изобщо нагъл, просто е толкова много над нещата милия, че чак ми е съвестно да го занимавам с битовизми Simple Smile
ама вече се уморих ...
ще трябва да се навлезе в реалния живот иска или не иска

# 95
  • Мнения: 10
Много са ми странни някои изказвания и обиди! Изглежда за много от  нас това е болно място. Предполагам, ако семейството е осигурено с жилище и помощ, наиситна ще ви е все едно кой колко работи. Но, в реалния живот, с растенето на децата порастват и раз ходите. И моят проблем не е основно финансов, но за мен са свързани нещата.

 И да,  на мен ми се работи! И очаквам и на мъжът ми да му се работи, ако не повече от мен, то поне колкото мен! И да взема решения.

И не виждам проблем с работене на повече места, не го правя за собствено удоволствие само! А вие си лежете по гръб/корем и се радвайте, че имате лежерни мъже щом това ви харесва. За мен е проблем. И разликата в амбициите и целите също!

Относно тръпката и начесването и въврвенето по гайдата: мислех този просташки коментар да го подмина. Ще кажа само, че една от най-честите причини за раздяла и/или изневяра са точно разминаването на цели и очаквания. Когато и двамата бяхме на по 25 моето семейство имаше различни отговорности и нужди. Сега, когато сме по на 40, е друго. И да, беше ми забавно да се нося по течението, защо не, на 25 това е ОК, на 40 за мен, вече не! 

# 96
  • Мнения: 30 802
"вземи да миеш банята не веднъж на месец, ами всяка неделя примерно"

Първо, не знам какво точно е "миене на баня", това го броя за самопочистващо се помещение, което от време на време се пръска с агресивен химикал и общо взето при добре подбрани плочки не ти създава много драми.

Второ, не виждам как с по-често миене на банята ти ще си по-здрава и отпочинала. Май е по-скоро въпрос на контрол...

# 97
  • Мнения: 1 383
Ти май си отглеждаш още едно дете.Ами така си си постлала.Правиш се на маминка и той доволно мърка около теб.Ти си извзела всички функции на един мъж и на него не му остава друго освен да ти се усмихва и да си намери два спорта,за да се занимава с нещо.Защо ти правиш всичко-я му давай повече домашна работа,да се научи и той да готви ,да чисти,да ходи да плаща сметки и каквото е нужно,прави се на по-болна отколкото си да видим дали няма да почне да върши нещо,децата и те да се включват в домашните задължения ....Има много свободно време и му е свикнал така човека и това го устройва-ти като се правиш на силната...той освен да е слабия и да гравитира около теб,какво друго му остава.
Инертен бил-може да е не толкова амбициозен,но си е извоювал много свободно време за два спорта,а ти опъвай каиша.Защо си поела всичко и се скапваш и поболяваш...Даже по начина по който говориш за него-все едно говориш за дете,а не за партньор .....едно милостиво,жалостиво,сакън да не го побутнеш да свърши нещо в къщи или да се напрегне,за да изкара повече пари...
Преди майка му му е треперила ,а сега пък и ти- обгрижен мъж....то горкото,ама как нежно бил ти говорил и ти вече си обезоръжена-нямаш никакви други изисквания към него.....Ми намерил е кой да опъва и да се прави на силния в семейството,а той да си живурка спокойно без много ангажименти и без да си дава зор за нещо....Него това го устройва....а и теб до сега.

Аз имам една приятелка и нейния мъж е такъв-ама като малко дете.Тя му вика "то горкото".Много силна жена е като личност и въобще,ама мъжа и е...Тя каквото каже и той е съгласен,като кученце се върти около нея.Отидем до магазина-той все нещо забравил и от касата се връща да го вземе,после от паркинга...А бе шматка и половина.Като отидем на гости-тя се отрепала да готви и пренася,той си стои и се усмихва и хал хабер си няма да помогне....въобще ей така си я кара без да се трогва да и помогне с нещо.Ама какво му се ядяло ,ама как и т.н.Тя го носи на гърба си за всичко.Ако не е тя,той направо ще умре.....Все не можеше да си намери постоянна работа.И оня ден ми се оплаква,че вдигнала кръвно и се преуморила много.А нейния шматьо гледа едно мило,мило-много я бил обичал,цунка я и други ала-бала мили очички и прави...Ама да свърши нещо или да бъде силния в семейството-не го търси.newsm78Тя даже си направила и застраховка и при евентуална нейна смърт половината сума щяла да е за него,а другата половина за детето им....щото той нали е "то горкото",сакън ако тя умре,той какво щял да прави...Ми ще си намери някоя друга да го дундурка и да си харчи с нея паричките,какво.Пък тя.....Аз и сестра и и казваме,че мъж не се жали толкова-да е по-строга с него,но тя не го разбира и го третира като другото си дете.... Rolling Eyes

Последна редакция: пн, 09 ное 2015, 18:55 от Zhani

# 98
  • Мнения: 176
Аз пак питам, казвала ли си му, че искаш той да избере, да прояви инициатива, без да се впрягаш, че е над нещата, или просто не вярваш на избора му.

# 99
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 874
Второ, не виждам как с по-често миене на банята ти ще си по-здрава и отпочинала. Май е по-скоро въпрос на контрол...
Как, как... Жената може би иска да каже, че банята се мие всяка седмица. А той благоволява да го направи в 1 от 4те пъти. Реално той може да поеме изцяло тази задача, с което ще й спести 1/2ч всяка седмица. Точно, за да може тя да полегне с винце и книжка

# 100
  • Мнения: 30 802
...или може да въведат система, в която всеки позабърсва по малко и напръсква през седмицата, това "миене" си е маниакалност.

Нали знаете правилото: чисти този с по-високия стандарт. Ако другият е доволен с по-малко чистене, може да подмине, но ако някой е маниак, няма право да изисква- чисти си сам.

А така и не разбрах каква мотивация искат- тип "мачо" и борещ се за кариера или треперещ като лелка над чистофайничеството у дома.

# 101
  • Мнения: X
Скрит текст:
Е той носи ли се? Физически е здрав, това не е малко. Не знам на колко са години, ама това си е актив направо. Какво се иска тука, и той да се поболее?

Мие банята. Мъж мие банята.

И кара колата. Да, тя принтира маршрута, ама не върти геврека по българските пътища.

По-скоро мъжът не подскача и не козирува всеки път като получи заповед.

редактирам се веднага, че да не дърпам дявола за опашката. наистина е много добро постижение да си здрав в днешно време и на тази възраст.
ама като виждаш, че жената се огъва, поспри се малко, вземи да миеш банята не веднъж на месец, ами всяка неделя примерно.
Вашата баня един път в месеца ли я миете? И какво е толкова чудно, че е мъж и мие банята? Като му кажа да вземем жена да чисти - сакън нeдeй, за кво да си даваме парите на такива.
Той не кара коли само по българските пътища Simple Smile Иска да ходи на интересни и нестандартни места, за които не е като да отидеш от точка А до точка Б по права линия, ама кaк да се стигне дотам - жената ще е разбрала как, той за какво да се хаби да проверява. Колата под наем даже не полежа да резрвира и избере, само ми вика: "каквато харесаш, само да е с ръчни скорости" Simple Smile))

Скрит текст:
пак да кажа, не е изобщо нагъл, просто е толкова много над нещата милия, че чак ми е съвестно да го занимавам с битовизми Simple Smile
ама вече се уморих ...
ще трябва да се навлезе в реалния живот иска или не иска
Добре де, в такива ситуации, на теб какво ти пречи да кажеш:
"Съжалявам, но нямам време, може ли ти да избереш маршрута?Откъдето искаш и прецениш, от там ще минем!" - и като избере, вместо да си "Ама защо сега от тук, като от еди къде си е по-направо...!", просто се отпусни и се наслаждавай на почивката само с "Ах, колко красиво!", "Еха, тука е страхотно!" .....    Laughing
За колата направо си кажи, че автомобила е мъжка работа , ти не разбираш от коли, така че се доверяваш на неговата преценка.
Ама хич не умеете да си "коткате" мъжете така, че хем да свършват повечето работа, хем да са горди, че само те я умеят.    Mr. Green

# 102
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 874
...или може да въведат система, в която всеки позабърсва по малко и напръсква през седмицата, това "миене" си е маниакалност.
Мило, днес ти чистиш м/у 1ва и 20та плочка, утре съм аз на долните 5 реда. В четвъртък ти си с мивката, а в петък аз ще почистя тоалетната Joy Така ли си го представяше?! Не виждам никаква маниакалност в това да поддържаш средно ниво на хигиена в къщата.

Само се чудите как да изкарате потребителката тотално куку. Контрол фрийк била...

# 103
  • Мнения: 30 802
Абсолютно, много фройдистко ми стои това с миенето и четкането на банята. Има и по-хитри методи.

Тоалетната може да си я поливаш с Доместос всеки ден и ще е достатъчно хигиенична.

Около душа пръскаш с разтворител и плакнеш. Сега, ако си сложила черни гланцови плочки, си заслужаваш съдбата.

Ако има проблеми с мухъл и влага, се решават на фундаментално ниво, не с маниакално търкане, ако ще и всеки ден.

# 104
  • Мнения: X
Не е куку.
Но от постовете й оставам с впечатлението (което е от самото начало на темата, и с всеки следващ пост тя го затвърждава), че обича нещата да се случват по нейния начин, а всеки, който прави нещо си по неговия си начин, значи не го прави добре.
Нещо като:"Ама не се сменят памперси така, бе , мъжо, колко пъти да ти показвам....Оф, остави, аз ще го свърша, 100 пъти по-добре от теб!"
И така, за всяка една дейност/работа/задължение по дома или децата.
Разбира се, може и да не съм права, но пишейки как тя учела с децата, пък той не, как тя миела банята всяка седмица, пък той не, оставам с такова впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт