да обсъдим и този мъж ...

  • 19 868
  • 246
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 2 811
кукувичке, еми да хаха , мен ме мързи и да ги комплектовам понякога. карам си с различни. важното е да са чисти от там нататък претенции нямам. също така прозорци не сме мили от 3-4 години, не се бяхме сетили.
Най-добрият вариант е единият от двойката да е тип OCD чистофайник, да изпитва потребност да чисти много часове на ден, а другият да не му пука. Тогава хармонията ще е пълна. Единият ще си чисти с кеф, а другият ще си дрънка.

# 241
  • Мнения: 21 486
ако щете вярвайте,обаче ми е все тая дали е мръсно,разхвърляно.Имам си други приоритети.Над нещата съм един вид.Една кола я мия вече 6-7 месеца.Просто има толкова други хубави неща за правене-занимавка с децата,жената,свирене,филми.

 Вярваме, вярваме. И мойто мило е така. Като ми писне раздавам задачите, ако съм на кеф му отпускам и аз края. Много се оскърбява, ако го навикам за липса на ангажираност към чистотата и реда, щото той искал да ме изведе навън вместо да чистим.
  Обикновено се съгласявам Laughing

   Колата , горката, я води на мивка само ако му кажа изрично три пъти. Сигурно ако беше ергенче, на задната седалка щеше да е зарито с какво ли не. В жабката има квитанции за винетки от 2012 година...

# 242
  • Мнения: 2 811
Iris04 ами той затова си е взел жена, човекът. 99% от мъжете са така. а и някои жени.

Но вече ако единият боледува от пренатоварване, а другият цъфти от здраве, усмихнат и ведър и си е на курорт вкъщи и само баламосва "ако можех да ти поема болестта, щях"...ебаси. на това му се вика "болен здрав носи".  

# 243
  • Мнения: 1 127
Iris04 ами той затова си е взел жена, човекът. 99% от мъжете са така..
....  

Не знам 99 ли е, но процентът е мооого висок. Wink

# 244
  • Мнения: 141
В началото ти е харесвало ти да контролираш всичко, а мъжът ти се е оставял един вид да бъде командван.
Обръщане на ролите мъж-жена.

И този модел е работел цели 15 години и за двамата, но сега вече не работи за нея.
Не работи или на авторката й се иска да го смени с друг?

На мен поведението на мъжа й ме навява на мисълта, че той просто си има една чудесна и удобна съпруга.
Явно и бащата не е бил научен както трябва, изпадам в потрес като видя жена която всъщност се държи като майка с мъжа си
Ти май си отглеждаш още едно дете. Ти си извзела всички функции на един мъж и на него не му остава друго освен да ти се усмихва.
Възможно е да е заместил своята майка с нея, но не знаем дали майка му е била като неговата съпруга - да е вършела нещата вместо него, когато е бил дете.

Аз бях същия контролиращ типаж, в момента, в който реших, че вече не желая да огрявам навсякъде, животът стана прекрасен.
Авторката би ли пробвала или е моментно хленчене?

Милото е мързеливичко, отвлечено и разсеяно, има нужда уроците да му бъдат обяснени наново вкъщи.
Правиш лоша услуга на децата си, като ги свикваш така.
просто е толкова много над нещата милия, че чак ми е съвестно да го занимавам с битовизми Simple Smile
ама вече се уморих...
Моделът се предава на децата. Ще заместят майка си със съпругата си, ще бъдат неамбициозни.

Скрит текст:
Добре ти беше, когато този добър, отговорен и привлекателен мъж ти ходеше по гайдата и те гледаше в очите, и ставаше каквото ти решиш, нали?
Лиа може би е избрала мъж по подобие на баща си?

# 245
  • Мнения: 89
Правиш списъка с разходите и приходите, вадиш тези приходи, които ще секнат, като спреш да ги изработваш и му даваш да избере- дали той да ги заработи или да компенсира с хобито си.


Добре звучи на думи. Няма как обаче реално да го кажеш така директно на някой, че получава малко пари и ако не съм аз видиш ли загиваме.
А и сметката в нашия случай не е сложна Simple Smile
Така или иначе не размерът на заплащането му ми е проблем, а фактът, че тъпче на едно място и не прави грам усилие за промяна.
Хобитата са му мания и е готов да излъска къщата или каквото там му кажа да направи, но да не го закачам на тази тема. Така и правя, но се ядосвам какво количество енергия и време отива като в същото време няма грам представа какво учат децата в у-ще.
Или пък ако една малка част от целия този ресурс беше насочен към търсене на добра работа, ехee ...

Относно това, че тя такъв го е ввзела, те млади са се взели. Авторката е пораснала и го е надраснала, променила се е, а той си стои на същото ниво.

хората не може на 25 и на 40 да са еднакви, патология е това. Авторката и тя не е била някаква звезда кариерна на 25, но се е развила...

Така е. Започнала съм работа от абсолютно най-ниското стъпало, и то немалко време.
Заплащането ми е резултат от много труд  - физически и умствен.

Съзнавам, че нямам никакво право да го променям. На него това са му потребностите. Даже ми е мъчно за него, че не си е взел някоя кротка женичка само да му готви и чисти без да го тормози за друго. Никога нямаше да се скарат за нищо.
Иначе сега сме в добър период, да видим колко ще продължи този път Simple Smile

# 246
  • Мнения: 2 811
ох, айде стиха си го съжалявала тоя хаймана. Simple Smile)) абе какво значи нямаш право да го променяш? ами ти ако те уволнят или грохнеш, той тогава ще не ще ще ходи да прави пари.
Все едно хората са нещо статично и остават едни и същи до гроб.

Общи условия

Активация на акаунт