да обсъдим и този мъж ...

  • 19 871
  • 246
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 24 839
ето това искам да му проумee главата, но може ли да кажеш на мъж в прав текст "слушай какво, като не носиш пари ок, но хващай другата работа, че този, който носи да си почива пълноценно, за да може и утре пак да ти носи"
Мисля си, че не е нужно да му влизаш с бутонките, достатъчна е истината, поднесена подходящо.
Имаш ли проблем със самочувствието, ако му кажеш, че тъй като се уморяваш, здравето ти се влошава, а пък и искаш за себе си също свободно време за хоби, ще се наложи да спреш една- две от допълнителните работи?
Но, че доходът ви ще спадне с едиколкоси, което ще се отрази на страничните- негови хоби харчове?
Можеш ли да му го поднесеш мило и кротко, че и загрижено, като решение, което си взела поради липса на друга възможност?
И гледай реакцията му, и не го оставяй да приеме новината " за сведение".
ВадИ листа и молива, и почвайте да дялате страничните харчове. Simple Smile

# 211
  • София
  • Мнения: 17 301
Тя продължава да дърпа ралото, защото както вече писа :
Цитат
говорим за това - всичко разбира, много е мил, казва ми "знаеш, че ако можех да взема болестта от теб и аз да я карам щях да го направя на мига". хубаво, трогващо, но ты като това разбира се не може да стане, аз си оставам с болките и задачите, а той със спорта и спокойствието.

Значи човекът би се жертвал да й вземе болестта, щото знае, че това няма как да стане, но не се жертва да поеме част от домашните й задължения, например. Или да й предложи той да се откаже от някое свое хоби, за да може тя да има време за свое такова. Хитрец.


Абсолютен хитрец.

# 212
  • Мнения: 6 122
ето това искам да му проумee главата, но може ли да кажеш на мъж в прав текст "слушай какво, като не носиш пари ок, но хващай другата работа, че този, който носи да си почива пълноценно, за да може и утре пак да ти носи"
Мисля си, че не е нужно да му влизаш с бутонките, достатъчна е истината, поднесена подходящо.
Имаш ли проблем със самочувствието, ако му кажеш, че тъй като се уморяваш, здравето ти се влошава, а пък и искаш за себе си също свободно време за хоби, ще се наложи да спреш една- две от допълнителните работи?
Но, че доходът ви ще спадне с едиколкоси, което ще се отрази на страничните- негови хоби харчове?
Можеш ли да му го поднесеш мило и кротко, че и загрижено, като решение, което си взела поради липса на друга възможност?
И гледай реакцията му, и не го оставяй да приеме новината " за сведение".
ВадИ листа и молива, и почвайте да дялате страничните харчове. Simple Smile


Това е и моето мнение. В прав текст, но тактично, без обиди, мачакане на самочувствие и тем подобни излишни грубости.

И с Бърди обаче също съм съгласна.

# 213
  • Мнения: 89
не бе хора, не е хитрец. то ако беше такъв щяхме да имаме съвсем друг типаж - наглец.
не знам и аз как да го опиша - просто е някаква инертност може би, с изключение на неговите тренировки разбира се, но той просто си е роден с тази потребност да тренира даже и като е болен.
каквото му кажа да направи - прави го. хвърли боклука, измий банята, зареди мияната и пр. всичко ще свърши, но след казване. и дрехите ще изпере даже. мълча ли си всичко се трупа докато не заприлича на ...
обаче аз се превръшатм така в един пъдарин дето само ходи и нарежда.
не знам, сигурно с този си акъл вече ако сега се запознавахме не бихме се взели и двамата. взели сме се на съвсем друг акъл, изкарали сме досега без сътресения, даже "в любов и разбирателство", но като гледам е на път да загуби едно от тези две неща, ако не се стегне.

[И имам два пъти повече свободно време от него.
Но, домашната работа си я върша с кеф (той също има някои задължения, които бай дъ уей, сам си е наложил, не съм го гонила да ги прави), и не смятам, че разликата в заплатите ни е мотивацията, да го натиря с парцала и прахосмукачката. Rolling Eyes
нали не мислиш, че някой тук го смята това?
я виж как хубаво си формулирала ключовия момент

# 214
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ами казвай му по-често. Доста мъже са такива, искат точни и ясни интрукции, иначе не става.

# 215
  • Мнения: 6 122
Ами казвай му по-често. Доста мъже са такива, искат точни и ясни интрукции, иначе не става.

Именно. Значи знаеш какъв е проблемът, действай тогава. Като не може човекът сам да се сеща, казваш му и толкоз, не си тровиш нервите, защо не се бил сетил сам. Ми не се сеща сам, такъв е и толкова, няма да го промениш, хеле пък сега.

# 216
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ето тази книга е много подходяща в случая. Там е добре обяснено, защо на мъжете трябва да се казва какво и как да го направят.

https://www.helikon.bg/books/53/-%D0%92%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B0% … %D1%8F_23698.html


Последното, на което много се смях, беше - омеси каймата, ориза е накиснат в купичката. Прибирам се и какво да видя - ориза е още накиснат в купичката, а каймата е омесена. Що не сложи ориза в каймата? Ми ти не ми каза, ти каза да омеся каймата. Joy Joy Joy

# 217
  • Мнения: 30 802
Мъжът ми е програмист. Ако му кажа "иди за салам, ако има яйца, вземи 10", ще се върне с 10 салама като във вица.  

При някои хора съзнанието работи по друг начин, не мога да очаквам да вижда нещата като мен. Затова му давам тия задачи, които вижда с лекота. Например- натурален талант за разчистване на хладилник. А аз не забелязвам развалена храна в хладилника, докато в нея не се развие цивилизация...

Между другото, като бях млада-зелена, майка ми си мисли, че имам генетична памет по женска линия как се прави мусака и ми дава инструкция- направи мусака. Получи се чипс с изгоряла кайма, и котките не я ядоха.

Относно парите- разбрали сме се, че целта е да станем неприлично богати и да има fuck-you-money, но ако не стане, пак ще е ОК.

Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 18:01 от The Siren of Titan

# 218
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
White sand, аз съм отговорила на друг човек, не на теб.
При мен е ключов момент сега, защото децата ми не са толкова малки, преди не е било така.

# 219
  • Мнения: X
не бе хора, не е хитрец. то ако беше такъв щяхме да имаме съвсем друг типаж - наглец.
не знам и аз как да го опиша - просто е някаква инертност може би, с изключение на неговите тренировки разбира се, но той просто си е роден с тази потребност да тренира даже и като е болен.
каквото му кажа да направи - прави го. хвърли боклука, измий банята, зареди мияната и пр. всичко ще свърши, но след казване. и дрехите ще изпере даже. мълча ли си всичко се трупа докато не заприлича на ...
обаче аз се превръшатм така в един пъдарин дето само ходи и нарежда.
Скрит текст:
не знам, сигурно с този си акъл вече ако сега се запознавахме не бихме се взели и двамата. взели сме се на съвсем друг акъл, изкарали сме досега без сътресения, даже "в любов и разбирателство", но като гледам е на път да загуби едно от тези две неща, ако не се стегне.

[И имам два пъти повече свободно време от него.
Но, домашната работа си я върша с кеф (той също има някои задължения, които бай дъ уей, сам си е наложил, не съм го гонила да ги прави), и не смятам, че разликата в заплатите ни е мотивацията, да го натиря с парцала и прахосмукачката. Rolling Eyes
нали не мислиш, че някой тук го смята това?
я виж как хубаво си формулирала ключовия момент
Не знам дали е или не е хитрец/наглец, но определено не показва кой знае каква любов, привързаност и съпричастност най-вече.
Редно и най-нормално би било, като виждаш, че половинката ти изнемогва, има здравословни проблеми и не може да се справя с всичко, да се опиташ поне, да я отмениш в някои задължения, да й дадеш време за почивка, да си до нея, когато има нужда....
Поне така постъпват обичащите хора.
Колко от вас ще продължат да си "угаждат на хобитата" и ще неглижират половинката и проблемите й, ако я обичате?И ще чакате ли непременно да чуете "Виж, болна/болен съм, не мога еди какво си, имам нужда от помощ за ....!" или сами ще се светнете, че човекът до вас има нужда от вас точно в този момент?
Не знам, на мен лично би ми било изключително гадно и неприятно мъжът ми да вижда, да знае за проблемите ми и вместо да се опита да помогне и да ме облекчи поне докато си оправя здравето малко, да продължи да си се занимава с неговите си неща, без да му пука за мен и как аз се справям.

# 220
  • София
  • Мнения: 19 253
А ти защо не се хванеш с някакъв спорт или друго женско хоби, и то не евтино? Значи той добре изглежда за годините си, ами ти? Ама честно си кажи
Разбирам те много добре - аз мразя властни мъже, които да ми дават тон. Обаче аз самата съм не много организирана, обичам заедно да решаваме различни неща и заедно да се информираме, а не постоянно да чувам "аз не знам, аз не разбирам". Ами разбирай, и-нет е за това, обаче

# 221
  • Мнения: 89
Какво значение има как изглеждам? не съм пуснала тема, че не ме харесва мъжа ми или че не мога да си намеря нов. Той изглежда по-добре от мен, ето казвам ти честно. иначе той много мен много си ме харесва и поне засега нямам никакви притеснения в това отношение.

Ти как ми побутна темата точно сега като съм му набрала Simple Smileуж се бях успокоила като си поразсъждавах тук над моите и вашите писаници, но явно тази негова незаинтересованост към ежедневните неща в семейството не мога да я превъзмогна. това му спокойствие, че някой друг се грижи за всичко...
няма представа на кое число си плащаме ипотечния кредит, сумата я запомни след известно време, другите ни разходи - също пълна мъгла.
такъв съм си го взела, прав е всеки който ми го казва, но пък и не съм очаквала, че ще достигне чак дотам тази инертност.

Да си гледа хобитата, нямам нищо против, но не е ли нормално с годините човек да заима и други интереси, освен гледане и практикуване на спорт, да се позамисли да направи спестявания за черни дни, пенсиониране и пр. Колкото и да ни е добър дохода в момента, няма нищо заделено за в бъдеще. А може да има, въпрос на желание и приоритети, но от двамата.

# 222
  • Мнения: 2 694
Аз вече се надявах да си му била шута... а още го търпиш Sad
По-убав ще намериш... все пак правиш пачка Wink

# 223
  • Мнения: 3 777
Да си гледа хобитата, нямам нищо против, но не е ли нормално с годините човек да заима и други интереси, освен гледане и практикуване на спорт, да се позамисли да направи спестявания за черни дни, пенсиониране и пр. Колкото и да ни е добър дохода в момента, няма нищо заделено за в бъдеще. А може да има, въпрос на желание и приоритети, но от двамата.

Мисля, че това е до характер, нагласа и чувство за отговорност и спестовност на човека. А хората са различни, някои имат тези качества, други ги нямат.

Смятам, че твоят мъж е просто от другия типаж - този, който не се замисля много-много за подобни битовизми. Струва ми се, че е такъв характер, който живее ден за ден и в негов си свят, където си върши нещата, които са му важни на него.

Лошо няма, хубавото за него е, че е бил достатъчно съобразителен да си свърже живота с човек като теб, който поема грижата за всички тези досадни дейности като плащане на сметки, кредити, мислене за бъдещето и т.н.

Не мисля, че ще се промени, хората не се променят. Не и радикално. Колкото и да говориш и обясняваш, мисля че ако има промяна у него ще е ден до пладне и после пак същото.

Не знам какъв съвет да дам, ако можеш да се примириш, че човека си е такъв и да се фокусираш върху добрите му качества би било един вариант.

Обаче, ако те дразни все повече и повече и ежедневно мислиш за това и се ядосваш, тогава може би решението е друго.

Зщо не седнете и направите списък с неща, които да са негово ежедневно/ежеседмично/ежемесечно задължение? Помисли какво би искала той да върши, обсъдете го и подходи така,че все едно предложението излиза от него.

Например прехвърли му някои сметки за плащане, да си следи сроковете и да ги плаща. Или пък ипотеката, вноска за кола, ако имате или каквото там има за плащане.

Просто си ги разделете така, че и той да поеме някаква отговорност. Може би отначало му дай да плаща да речем интернета и телефона. Ако забрави и ги спрат, няма да е приятно, но няма да е фатално. Другия път ще се сети, че се плащат в срок.

Той е така спокоен именно, защото някой друг е поел всичките ангажименти и той не трябв ада се притеснява за нищо. Да, обаче ти не си му майка, не му изземвай ролята на мъж, съпруг, баща и т.н.

Успех ти желая!

# 224
  • Мнения: X
Почти я изчетох цялата тема. Като махнем дънките и космите, авторката защо чак сега се задълбава в мисли, че "бута" мъжа си? Явно така е било досега и така ще е .
Е ми не му пука явно много, избрал те е по някаква причина, не те ли устройва? Нали е красавец- жертви трябват. Peace
 Да не е и стиснат случайно? Wink  Честно казано вашето ми прилича повече на съжителстване, отколкото на любов, знае ли човек....Не виждам защо се дразниш сега чак , след като си го знаеш какъв е.
 
Леле а колко ми приличате на наши познати...жената се гърби,а той се  вее с приятели по хобита и "уж" работи, че чак и се хвали къв мъж е красив , а жена му не- ами хитрец е, какъв да е , като си ги купувате , какво очаквате? Що не му спреш малко кранчето на твоя?

Направи ми впечатление и че пътувате напред назад из чужбина, джи пи ес- ми пи ес,факсове,  ама като легнеш болна-филии препичате. Няма ли KFC примерно ? Ох ще падна просто  nuts

Общи условия

Активация на акаунт