Кофти предложение. Помощ!

  • 13 502
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27
Здравейте,
Аз имам следния проблем. С годеника ми вече, живеем заедно година и малко, но предложение нямаше. Той знаеше, че е важно за мен, но не предприемаше нищо. В един хубав момент се оказа, че заминава в командировка за около година. Директно му казах, че няма да го чакам и така директно ми каза, че решението е годежът.
 И след два дена се прибира с рози и кутийка. Остави ме сама да я отворя. Гледам годежен пръстен, но нищо не казах, хареса ми и си го сложих. И нищо не каза така или иначе.... Помислих, че е мислил да ми предложи, но се е отказал. След часове го попитах защо ми подарява годежен пръстен, но не ми предлага. Каза, че предложение така се прави. Подарява пръстен, а ако го приема, сме сгодени.
 Добре. Лошото е, че не е споделил за "годежа" на никого. Още ме нарича "приятелката ми", уж определихме дата, но мисля, че целта му е просто да ме задържи, докато се върне.
 Не е приятно! Кофти предложение, никой от негова страна не знае.... Не знам какво да правя. Мисля, че цял живот ще съжалявам, че е станало така. Искам да беше различно. Поне да беше попитал дали ще се омъжа за него.
 Какво да правя?! Помощ!

# 1
  • Мнения: 96
Ситуацията е странна. Ти харесваш ли го този мъж?

# 2
  • Мнения: 36 052
горкият човек, направил е каквото си искала, но ти си недоволна  Rolling Eyes
за теб е важно само да си нечия съпруга - негова, на друг - какво значение има чия   Tired
наистина ли си на 21 години?

# 3
  • Мнения: 2 450
 newsm78 А защо искаш да се омъжваш за човек, когото даже не обичаш достатъчно, че да го почакаш една година?

# 4
  • Мнения: 4 420
Е, не всички мъже са романтици и падат на колене. Ако се обичате, пък вземете се. Ти при първата пречка и си тръгнала да го зарязваш. От колко време сте заедно? На по колко години сте, че така бързаш?

# 5
  • Мнения: 2 222
Ако си на 21, защо да чакаш някого от командировка една година Laughing Кога е датата?

# 6
  • Мнения: 4 420
Ами на 21 имаш време за губене. Виж на 40 няма за кога да чакаш 1 година.

# 7
  • София
  • Мнения: 24 839
Добре. Лошото е, че не е споделил за "годежа" на никого. Още ме нарича "приятелката ми", уж определихме дата, но мисля, че целта му е просто да ме задържи, докато се върне.
 Не е приятно! Кофти предложение, никой от негова страна не знае.... Не знам какво да правя. Мисля, че цял живот ще съжалявам, че е станало така. Искам да беше различно. Поне да беше попитал дали ще се омъжа за него.
 Какво да правя?! Помощ!
Не е приятно, че не разбираш от намеци, а караш с рогата напред!
Човекът не иска да се разделя с теб, но и не иска да се обвързвате " черно на бяло", след като ви чака година разделени.
Ти защо си дала толкова зор?
Стой си сгодена и като се върне, ако още го искаш, и ако той те иска, ще се ожените.
Това си е необходима проверка- та ти си на 21г., къде си се разбързала?

# 8
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
За къде си се разбързала?
Още при първата пречка си се отказала, а има далеч по-неприятни ситуации.
Вижда се, че той е притиснат от обстоятелствата, защото не иска да те изгуби, помисли си добре, за да не съжаляваш някой ден  Peace
Времето ще ти помогне, да решиш - искаш ли да останеш с този човек, или не..
Успех в избора Simple Smile

# 9
  • Мнения: 4 500
Директно му казах, че няма да го чакам
Ако бях на негово място, нямаше и да ти подаря пръстен.

# 10
  • Мнения: 3 784
В такава ситуация наистина не е лошо да се изясни кой на кого какъв е, за да няма после "ами ние нали се разделихме" - "ама как ще сме се разделили, аз те чаках!". Една година си е една година, и на 20, и на 40. Т.е., трябва да се знае ще се чакат ли, няма ли. За мен пръстенът в такава ситуация е излишен, но пък тя си е написала, че за нея е символ и той отдавна го знае.

Цитат
Стой си сгодена и като се върне, ако още го искаш, и ако той те иска, ще се ожените.
Именно. И според мен е прав да не разгласява много-много годежа. За всичките тези 12 месеца може ти да го зарежеш, може той теб. И в двата случая е гадно, но още по-гадно е, ако има намесени две роди и целият ви приятелски кръг, които клатят глави "Ама те нали щяха да се женят!"

Пръстенът хубав ли е?  Grinning

# 11
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 238
newsm78 А защо искаш да се омъжваш за човек, когото даже не обичаш достатъчно, че да го почакаш една година?

Щото й е харесал пръстена. Горкия човек.

# 12
  • Мнения: 1 267
О, глупости! Горкия човек, леле майко, изнудиха го да се сгоди...По този начин направено, аз няма да го чакам. Никой не му е опирал пистолет в челото да купува пръстен.
Ти си младо момиче, ако почнеш от сега да се примиряваш не е на добре.
Човек трябва да си избира партньор, с когото да са на една вълна.

# 13
  • Мнения: 1 267
горкият човек, направил е каквото си искала, но ти си недоволна  Rolling Eyes
за теб е важно само да си нечия съпруга - негова, на друг - какво значение има чия   Tired
наистина ли си на 21 години?



Ти тези изводи от къде си ги извади?

# 14
  • Мнения: 712
горкият човек, направил е каквото си искала, но ти си недоволна  Rolling Eyes
за теб е важно само да си нечия съпруга - негова, на друг - какво значение има чия   Tired
наистина ли си на 21 години?



Ти тези изводи от къде си ги извади?
Защото го е написала в профила си !

Общи условия

Активация на акаунт